Doblo Doblo 1.9 JTD için acil yardım istanbul

Kaplancll

Yeni Üye
Doblo
Adı
Celal Kaplan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Selamlar değerli forum üyeleri iyi günler herkese. Benim bir aracım var doblo 2004 1.9 jtd turbo. İşlerimi hallettim ve arabayı kapının önüne çalışır bir şekilde park edip istop ettim ve aracı o gün orada bıraktım. 4-5 gün sonra geldiğimde akü zayıflamış ve çalıştırdığımda akü bittik olduğunu fark ettim. Akü takviyesi yaptıktan sonra aracı çalıştırdığımda hiçbir şekilde çalışmadı marş alıyor ama bir türlü çalışmıyordu. Balata spreyi alıp marş bastık ve hava filtresine sıktıkça araba gaz veriyordu ama balata spreyini sıkmayı durdurunca araç istop ediyordu. Ne yapmam gerekli her usta farklı konuşuyor sıkıldım artık. Biri diyor akü biri diyor yakıt gelmiyor İstanbul Sancaktepe de oturuyorum. Tanıdığınız cidden işini çok iyi yapan ve 1.9 ben bu aracı yapmam demeyen bir usta arıyorum. Arabam usta değiştirmekten harap oldu ve çok paramı yedi . Sabit bir usta arıyorum. Cidden işinin hakkını veren ve fazlasında gözü olmayan. Yardım eden ve yardımcı olucak herkese çok teşekkür ediyorum hakkınızı helal edin.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Avcilar alper

Daimi Üye
Doblo
Adı
Alper
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Gecmis olsun cok fazla balata spreyi sikmayin basiniza daha buyuk is cikmasin

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz
Selamlar değerli forum üyeleri iyi günler herkese. Benim bir aracım var doblo 2004 1.9 jtd turbo. İşlerimi hallettim ve arabayı kapının önüne çalışır bir şekilde park edip istop ettim ve aracı o gün orada bıraktım. 4-5 gün sonra geldiğimde akü zayıflamış ve çalıştırdığımda akü bittik olduğunu fark ettim. Akü takviyesi yaptıktan sonra aracı çalıştırdığımda hiçbir şekilde çalışmadı marş alıyor ama bir türlü çalışmıyordu. Balata spreyi alıp marş bastık ve hava filtresine sıktıkça araba gaz veriyordu ama balata spreyini sıkmayı durdurunca araç istop ediyordu. Ne yapmam gerekli her usta farklı konuşuyor sıkıldım artık. Biri diyor akü biri diyor yakıt gelmiyor İstanbul Sancaktepe de oturuyorum. Tanıdığınız cidden işini çok iyi yapan ve 1.9 ben bu aracı yapmam demeyen bir usta arıyorum. Arabam usta değiştirmekten harap oldu ve çok paramı yedi . Sabit bir usta arıyorum. Cidden işinin hakkını veren ve fazlasında gözü olmayan. Yardım eden ve yardımcı olucak herkese çok teşekkür ediyorum hakkınızı helal edin.
Oncelikle gecmis olsun
simdi muhtemel problemlerin sunlar;
Akü zayıf kalmış olabilir tarihine bakın derim.
Pis mazottan dolayı olabilir.
Mazot hortumları,pompası yada filtresinden kaynaklı olabilir.
Enjektörlerde problem olabilir.
+Sente kayması avans bozukluğu olabilir genellikle problem bu oluyor.
Balata spreyi kullanmayın aracı vurdurma falan yapmayın daha buyuk problemlere neden olabilir.

Kaplancll

Yeni Üye
Doblo
Adı
Celal Kaplan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Oncelikle gecmis olsun
simdi muhtemel problemlerin sunlar;
Akü zayıf kalmış olabilir tarihine bakın derim.
Pis mazottan dolayı olabilir.
Mazot hortumları,pompası yada filtresinden kaynaklı olabilir.
Enjektörlerde problem olabilir.
+Sente kayması avans bozukluğu olabilir genellikle problem bu oluyor.
Balata spreyi kullanmayın aracı vurdurma falan yapmayın daha buyuk problemlere neden olabilir.
Ben akü de çok ısrarcıyım her marş verdiğimde araç saati 00.00 oluyor

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Ben akü de çok ısrarcıyım her marş verdiğimde araç saati 00.00 oluyor
Aküden olabilir. Birkez bizim de başımıza geldi ancak doblo da değil. Akü takviyesi vs almıyordu sanayide güçlü şarj edicilerle ettirdik ancak akü ölmüş zaten. Gittik yenisini aldık mecbur.