Doblo 1.6 beyaz duman

ugrkrtl

Azimli Üye
Doblo
Adı
Uğur Kartal
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Bej
Sağolun. Dediğim gibi komple bir enjektör parça değişimi yapılmadı ama sorunları çözüldü. Temizlikler falan derken 8 bin TL rakama mal oldu. Toplam işçilikler ve rejenerasyon gibi işlemlerde dahil ( bu işlem baya 7 8 kere yapıldı çok kurum çıktı) inanamadım usta açtı gösterdi, Çıkan o simsiyah pislikler ve suları görünce. Sonradan sordum usta bunu ne kadar sürede yapmamız lazım diye. Arada devirli ciğer açma işlemi yaparsan bunlara gerek kalmaz dedi.3. vites 3 4 bin devirlerde ciğerlerini açacaksın bu aracın dedi.
Ama şu enjektör işine detaylı bir baktıracağım. 3 5 ay sonra yine aynı şeyleri yaşamayalım diye.
Herkese ayrıca yardımları için çok teşekkürler.

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sağolun. Dediğim gibi komple bir enjektör parça değişimi yapılmadı ama sorunları çözüldü. Temizlikler falan derken 8 bin TL rakama mal oldu. Toplam işçilikler ve rejenerasyon gibi işlemlerde dahil ( bu işlem baya 7 8 kere yapıldı çok kurum çıktı) inanamadım usta açtı gösterdi, Çıkan o simsiyah pislikler ve suları görünce. Sonradan sordum usta bunu ne kadar sürede yapmamız lazım diye. Arada devirli ciğer açma işlemi yaparsan bunlara gerek kalmaz dedi.3. vites 3 4 bin devirlerde ciğerlerini açacaksın bu aracın dedi.
Ama şu enjektör işine detaylı bir baktıracağım. 3 5 ay sonra yine aynı şeyleri yaşamayalım diye.
İşlemleri hangi usta yaptı acaba?

ademozkaragul

Saygın Üye
Doblo
Adı
adm
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Gümrük Komisyoncusu
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
bordo
Sizin araç euro4 motor değilmi? rejenerasyona gerek varmı?

ugrkrtl

Azimli Üye
Doblo
Adı
Uğur Kartal
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Bej
Sizin araç euro4 motor değilmi? rejenerasyona gerek varmı?
Kurum temizliği sökülerek yapıldıktan sonra. Baya bir kurumda rejenerasyon da çıktı. Sistemi komple mi temizliyor artık orasınıj teknik detayını bilmiyorum şu bu diyerek yanlış birşey söyleyemem. Ama belki ismi tam olarak o değildir. Makineye bağlayıp işlem yapıyorlar karbon temizleme falan diye geçen makinelerden.