doblo 1.6 2012 bodycomputer yandı dediler

engin_64

Aktif Üye
merhaba arkadaslar gecen ay doblo 1.6 premio arac aldım yaklasık 5200 km de aracım dun ve bu gun sadece kilometre olan yazılar yanıp sönmeye basladı 2 kez yaptı bunu bi gece yaptı birde bu gun sabah öğlen yaptı ve sevise gittim bunu söyledim ilk etapda önemli sorun değil dediler bi daha yaparsa getir dediler ama icim rahat etmedi forumlarda arastırdım sonra soyledigimde versiyon yenilememiz lazım dediler. tamam dedim aracı vedim 1 saat sonra gelin dediler bi saat den önce cagırdılar teknik bi sorun var gelirmisin dediler gittim bana söyledikleri bodycomputer la iletisim kuramadık bodycomputer yanmıs dediler ve aracı eski haliyle teslim alırken sorumlulugun bana ait oldugunu anlatıp öyle teslim ettiler icim rahat etmedi baska bir sanayide özel servise gittim aracı bilgisayara baglattım ve body computerle iletisim kurdugunu söyledi arkadas hata koduda yok su anda dedi fiat servislerini aradım 2 tanesi aku zayıflamıssaki eger ondan olmustur dediler simdi sorum su ve bi fiat serviside bana dediki bodycomputer bozuk olsa sinyal bilgi samandıra ve diger seyler calısmaz dedi

sorularım sunlar olucak

atıyorum bodycomputer yanık sa bile aracın motor aksamında diger turbo gibi kısımlara zarar verirmi ?
servisin baglanamayıp is güzarlıgı olabilirmi
ve aracımın bu kısmının garantiye girmedigini söyledilerki su kısımdan dolayı baki abi gibi aracıma sadece led stop yapmak istemistim ve bagladıgımda lamba yanmıstı ama kısa süre sonra sigorta attırmıstı ve o arada body computer ısıkları gitmisti sigortayı degistirdiler ondan sonra 1 ay neredeyse bindim böyle bi sorun olmamıstı garanti kapsamında degismez bu dediler o led stop olayından dolayı parasındada degilim 900 tl diyorlar yaptırım hadi dicem ama beni korkuttular diger aksamlara zarar verebilir mekanik olarak gibisinden diye ne yapacagımı sasırdım en yakın afyon denizli kutahya izmir var sordum ordaki servislere onlarla alakası yok o aracta 2 tane beyin var dediler bodycomputer aksesur bölümüne bakar dediler diger beyin ise aracın mekanigine bakar dediler ben bu sekilde araca binsem sıkıntı olurmu yada baska bir servise yetkili servise gidip orda bodycomputer calıstıgını nasıl kanıtlaya bilirim saygılarımla.. simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekkürler..

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Engin kardeşim vereceğim telefondan murat özer beyle iletişime geç team doblo forumundan baki beyden telinizi aldım durum bu bu de gerekeni anlat en doğru cevabı al. Kendisi STU Dur. Yani servis teknik uzmanıdır geçmiş olsun gerekiyorsa atlar gelirsin istanbula yaptırır aracını gidersin.
Murat özer. 0542 456 30 54

engin_64

Aktif Üye
baki abicim allah razı olsun senden cok gec gördüm msj sabah ilk isim aramak olucak.. burdaki servis cok canımı sıktı valla yarın ilk isimarayıp konusmak olucak ve inan abi eger bodycomputer da sorun yoksa ve keyfe keder degisim dedilerse yada kendileri güncelleme yaparken birsey yaptılarsa onların benden cekecegi var.. cunkü aracı tahutname almadan vermediler ya kendileri yaperken birseyler yaptılar isi benim üstüme atıyorlar yada baska bisi.. var bu iste tekrar tesekürler abicim birde abi senin arabaya yaptıgın gibi led takmak istemistim ilk servise actırmıstım hatta 3 stopu kendim acamadıgım icin sonra gözlerinin önünde bagladım ama uzun süre frene basınca sigorta attırdı aradan neredeyse 1.5 ay gecti ve bunu kendileride biliyorlar onu gördüler ya yaparken ondan olmustur diyip benim üstüme atıyorlar topu madem zararlı yanınızda baglarken neden söylemediniz de simdi söylüyosunuz dimi :(

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ne diyeyim bence onlar servis degil kasap sen muratla irtibata geç kardeşim

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
geçmiş olsun.

ali1

Daimi Üye
Doblo
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
dostum aynı sorun bendede birkaç kez oldu maalesef servis net bir cevap vermiyor. fakat uzun bir süredir hiç bir şey yapılmadığı halde km göstergelerinde yanıp sönmeler olmuyor. maalesef fiat servisleri büyük şehirleri bilmiyorum ama küçük şehirlerde yetersiz. örneğin geçen hafta mortor ısı göstergesi bir kaç kez 10-15 km gidip geldiğim halde hiç yerinden kıpırdamadı dün sevise gittim (bu arada dün normaldi) elle kontrol yapıldı normal dediler yine yaparsa getir aracı bir gece bizde kalsın kontrol edelim denildi oysa bilgisayarlı kontrol cihazları olması gerek ve bu cihaza baglayıp aracı tüm noktalarında kontrol yapılması gerekirdi maalesef fiat servisleri böyle. fiat merkez herhalde bu sıkıntıları hiç çözmeyeceğe benziyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
geçmiş olsun.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
sacma ya...fiat servisi ol,aracı tepeden tırnaga bi bilgisayara bağlayama...arabanın hangi vidası gevsemiş bilmeleri lazım ama yok iste yeterli özen yok malesef...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
baki abicim allah razı olsun senden cok gec gördüm msj sabah ilk isim aramak olucak.. burdaki servis cok canımı sıktı valla yarın ilk isimarayıp konusmak olucak ve inan abi eger bodycomputer da sorun yoksa ve keyfe keder degisim dedilerse yada kendileri güncelleme yaparken birsey yaptılarsa onların benden cekecegi var.. cunkü aracı tahutname almadan vermediler ya kendileri yaperken birseyler yaptılar isi benim üstüme atıyorlar yada baska bisi.. var bu iste tekrar tesekürler abicim birde abi senin arabaya yaptıgın gibi led takmak istemistim ilk servise actırmıstım hatta 3 stopu kendim acamadıgım icin sonra gözlerinin önünde bagladım ama uzun süre frene basınca sigorta attırdı aradan neredeyse 1.5 ay gecti ve bunu kendileride biliyorlar onu gördüler ya yaparken ondan olmustur diyip benim üstüme atıyorlar topu madem zararlı yanınızda baglarken neden söylemediniz de simdi söylüyosunuz dimi :(

sonuç hakkında bize bilgi verirsen seviniriz...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
sacma ya...fiat servisi ol,aracı tepeden tırnaga bi bilgisayara bağlayama...arabanın hangi vidası gevsemiş bilmeleri lazım ama yok iste yeterli özen yok malesef...

maalesef bizde işler öyle yürüyor.daha doğrusu yürümüyor.*chair*

engin_64

Aktif Üye
baki abim kusura bakma sehir dısındaydım bu gun online olabildim abim dedigin gibi senin vasıtanla murat beyle görüstüm konusunda baya uzman bir arkadas onun söylemeleri dogrultusunda bodycomputer yanması cok zor diyor ve hatta ekledi bodycomputer ters bir voltaj vermeden elekrik vermeden yanması cok zor olan bir cihazmıs ve ne turboyu nede baska birseyi etkilemezmis isin acıgı burdaki servisde cark etti ertesi sabah erkenden arayıp altan aldılar garantiden degisecegini bir bedel ödemeyecegimi söylediler yılbasından sonra arayacagız dediler bekliyorum yılbasından önce cagırdılar bodycomputer seri numarasıı almamız lazım ddiler aracı 5 dk dediler sevisden 1 saat de cıkmadı arac sonra yılbasından sonra gelicek dediler bakalım telefonlarını bekliyorum acaba servis formunda gercekten bodycomputer degistimi yazıcak yoksa versiyon güncellemesi yapıldımı yazıcak isin acıgı bana söyle geldi bir kac servisle dahada görüsmüstüm akü zayıfladıgında normalde böyle bir hata verme olasılıgı var gibi bence bu servis o gün isgüzerlık atti bodycomputer yanmak uzere deyip bana geri iade aettiler bende bakın ben baska bir servisde bu islemi yapıtırsam die bi ibare kullanmıstım sabah erkenden aradılar grantiden halledicez dediler o 1 saat icindede versiyonu guncellediler benc simdi yılbasından sonra göstermelik servise alıcaklarmıs gibime geliyor ama yazık yani kıcımız cıkıo üc bes kurus para biriktirecegiz die sonra hevesle araba alıyoruz dunya paralara karsılıgındaki servislerde bu muamemele olmaması lazım yani.. tekrar tesekkür baki abi yardımların icin servisin sonucunu da size söylicem am kesinlikle servislere boyun eymeyin boyun eysek yanmıs diyip cıkıcaklar.. olan bize olucak saygılar..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
baki abim kusura bakma sehir dısındaydım bu gun online olabildim abim dedigin gibi senin vasıtanla murat beyle görüstüm konusunda baya uzman bir arkadas onun söylemeleri dogrultusunda bodycomputer yanması cok zor diyor ve hatta ekledi bodycomputer ters bir voltaj vermeden elekrik vermeden yanması cok zor olan bir cihazmıs ve ne turboyu nede baska birseyi etkilemezmis isin acıgı burdaki servisde cark etti ertesi sabah erkenden arayıp altan aldılar garantiden degisecegini bir bedel ödemeyecegimi söylediler yılbasından sonra arayacagız dediler bekliyorum yılbasından önce cagırdılar bodycomputer seri numarasıı almamız lazım ddiler aracı 5 dk dediler sevisden 1 saat de cıkmadı arac sonra yılbasından sonra gelicek dediler bakalım telefonlarını bekliyorum acaba servis formunda gercekten bodycomputer degistimi yazıcak yoksa versiyon güncellemesi yapıldımı yazıcak isin acıgı bana söyle geldi bir kac servisle dahada görüsmüstüm akü zayıfladıgında normalde böyle bir hata verme olasılıgı var gibi bence bu servis o gün isgüzerlık atti bodycomputer yanmak uzere deyip bana geri iade aettiler bende bakın ben baska bir servisde bu islemi yapıtırsam die bi ibare kullanmıstım sabah erkenden aradılar grantiden halledicez dediler o 1 saat icindede versiyonu guncellediler benc simdi yılbasından sonra göstermelik servise alıcaklarmıs gibime geliyor ama yazık yani kıcımız cıkıo üc bes kurus para biriktirecegiz die sonra hevesle araba alıyoruz dunya paralara karsılıgındaki servislerde bu muamemele olmaması lazım yani.. tekrar tesekkür baki abi yardımların icin servisin sonucunu da size söylicem am kesinlikle servislere boyun eymeyin boyun eysek yanmıs diyip cıkıcaklar.. olan bize olucak saygılar..

geçmiş olsun.ısrarcı olmak lazım.

engin_64

Aktif Üye
tesekkürler.. allah hepimize kazasız belasız keyifli sürüsler nasip eylesin ;)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geçmiş olsun

ali1

Daimi Üye
Doblo
Adı
ali nusret
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Bej
dostlar ben son arabam doblo ya kadar devamlı reno araçlarını kullandım. ve sevislerinden çok memnundum. aracınızı en küçük bir iş için dahi servise götürseniz derhal kart açılır ve şikayetlerinizde reno mais merkez hemen ilgilenir idi. şimdi doblocu olduk fakat çoğu zaman hepimiz fiat servislerini eleştiriyor, memnuniyetsizliğimizi dile getiriyoruz. ki hepimiz haklıyız çünkü servis ücretleri çok yüksek olsada servisten vaz geçemiyoruz. ben biliyorumki bu şikayetlerden sonra bir daha fiatın yanına dahi yanaşmayanlar vardır. şimdi arkadaşın sıkıntısı için yılbaşından sonra gel ne demek ya arkadaş sıkıntı buradan değil deseler ve arıza ne ise onu araştırsalar ölürlermi . yahu araç daha garantide sen servis ücretini zaten fiattan alıyorsun. aç kartele yap bakımını gönder fiata zaten fiatta ileriye yönelik araç geliştirmelerini sizin oraya aktaracağınız müşteri şikayetleri ile yapacaktır. örneğin 6 fitesli araçlarda 1. vitese geçme sıkıntısı. yahu hangi servise gitsem kart açılmadan kaputu kaldır sağa sola bak (kardeşim yukarıdan bakmak isteğin yer zaten gözükmez) bu tüm 6 ileri viteslilerde böyle şikayet var de gönder. ee şikayet varsa fiat ne yapıyor bu sıkıntıyı gider o zaman fakat kart açılmadığı için fiata şikayet gitmiyor. fiat kalite güvence sistemlerinde başarılı sayılıyor. ah ne ala memleket. yine şikayetlerimizi kendi kendimize anlatıp kendimiz çözüm bulmaya çalışacağız. hepimize kolay gelsin

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Engincim geçmiş olsun Faydamız olduysa mutlu oluruz.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
gecmiş olsun...

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
bununla geçmiş olsun. başka dert açmasın inşallah doblon :)

engin_64

Aktif Üye
arkadaslr iyi aksamlar tekrar tesekkürler baki abicim fazlasıyla yardımcı oldun allah razı olsun gelelim garanti mevzusuna aynı dedigim gibi oldu yılbasından bir gün sonra aradılar parca geldi degisecek dediler aracı verdim 2.5 saat surer dediler saat 11 de bıraktım 13 de aradım arac hazır asıl olay su dediigm gibi yeni servis kartı acılmamıs dedikleri su eski kartdan devam ettik garantiden degisti abi hani burda bodycomputer degisti garantiden die bisey yazmıyor diyorum aynı kartı kullandık yeni kart acmadık dio ee fotokopisini ver bana o zaman bu nushanın diyorum sendeki nusha var saten diyorlar neyse elimiz mahkum die ses cıkarmadım söyledigim gibi gittim 1.saat arabayı orda tuttular güzelcede bi daha yıkamıslar garantiden degisti yalan kuyruklu yalan kalemle kmlm die bisey eklemisler servis formunda kendilerinde kalan nushaya baskada birsey yok isin acıgı su bence ilk gün is güzarlık etti eleman baglayamadı bilgisayarı araca sonra asadaki arkadasa baska yerde yaptıtırsam diyince pacaları tutustu garanti dısı dedikleri seyi garantiye soktuk dediler güncellemeyi yaptılar sonrasında o kadar neyseki dedim arac garnti kapsamndamı evet dediler isallah bi daha sorun olmaz dedim cıktım ama yazık yani sacma salak bi is ve servisdeki elemanlarda gercekten islerinde vasat egitim de cok aldıklarını sanmıyorum acıkcası ama kucuk sehirde napalım idare edicez araca double din teyp takacam korkuyorum simdi takmaya aman garanti dısı derler diye.. sinir bozucu bi durum ya neyse bunada suku ama gerekirse bi site acıcam bi sekilde fiata sesimi duyurucam yani böyle sacmalıklar olmaması lazım farkına varmadan fiat kendi kazdıgı kuyuya dusuyor servisler yüzünden arac satısları ve arge yatırımları ters noktada bence..