Doblo 1.3 şehir içi tüketimi

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
bugün, market müşteri servis aracı olarak kullanılan 2 tane 2013 model doblonun şoförleriyle yol bilgisayarlarına baktık.
alındıklarından beri Amasya'da şehir içi ücretsiz müşteri servisi olarak görev yapan bu iki 1.3 doblo da hep şehir içi kullanılmış ve rolantide bekleme süreleri de kullanım amacı nedeniyle fazla. değerler şöyle:
- 78.000 km. toplam ve alındığından beri yol bilgisayarı sıfırlanmamış : 7.8 L/100 km. ort.
- 39.000 km. toplam ve 10.000 km. önce yol bilgisayarı sıfırlanmış : 7.8 L/100 km. ort.
(araçlar D3)
ortalama hıza bakmak hiç aklıma gelmedi ama şehir içi ve çok rolantili kullanım olduğu için 20-25 km/saat filandır herhalde

bir de şoförün biri yaz sıcağında klima açıkken 5 kişi + yükle aracı tatlı bir yokuşta kaldıramıyorum, benim Lada Samara m var, bu araçtan tek eksiği hidrolik direksiyon, gerisine değişmem dedi. iş psikolojisi ile sabahtan akşama araç kullanınca Doblo aşkı da başlamadan bitiyor sanırım..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bugün, market müşteri servis aracı olarak kullanılan 2 tane 2013 model doblonun şoförleriyle yol bilgisayarlarına baktık.
alındıklarından beri Amasya'da şehir içi ücretsiz müşteri servisi olarak görev yapan bu iki 1.3 doblo da hep şehir içi kullanılmış ve rolantide bekleme süreleri de kullanım amacı nedeniyle fazla. değerler şöyle:
- 78.000 km. toplam ve alındığından beri yol bilgisayarı sıfırlanmamış : 7.8 L/100 km. ort.
- 39.000 km. toplam ve 10.000 km. önce yol bilgisayarı sıfırlanmış : 7.8 L/100 km. ort.

ortalama hıza bakmak hiç aklıma gelmedi ama şehir içi ve çok rolantili kullanım olduğu için 20-25 km/saat filandır herhalde

bir de şoförün biri yaz sıcağında klima açıkken 5 kişi + yükle aracı tatlı bir yokuşta kaldıramıyorum, benim Lada Samara m var, bu araçtan tek eksiği hidrolik direksiyon, gerisine değişmem dedi. iş psikolojisi ile sabahtan akşama araç kullanınca Doblo aşkı da başlamadan bitiyor sanırım..

bence ortalama iyi çünkü pek dikkat edimiyordur yakıta birde sürekli dolu o arabalar o şöföre söyle arabadan anlamıyor demekki kalkıpta samara ile dobloyu bir tutuğu için onun yorumu keale bile alınmaz bence arabalar d3 mü d2 mi bu arada arabayı kullanamıyor sonra çekmiyor diyo git ilk önce bi devrinde araba kullanmayı öğren motoru dinlemeyi öğren sonra yorum yap ben dobloda 7 kişi bile varken klimada açık olsa istediği kadar dik olsun araba pati bile çekmeye kalkıyor çok rahat kalkıp gidiyor hele yokuşlarda milleti sollayınca çok zevkli oluyor ama tabi bu herifin torktan falan haberi olmadığı için sallıyorda sallıyor

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005

bence ortalama iyi çünkü pek dikkat edimiyordur yakıta birde sürekli dolu o arabalar o şöföre söyle arabadan anlamıyor demekki kalkıpta samara ile dobloyu bir tutuğu için onun yorumu keale bile alınmaz bence arabalar d3 mü d2 mi bu arada arabayı kullanamıyor sonra çekmiyor diyo git ilk önce bi devrinde araba kullanmayı öğren motoru dinlemeyi öğren sonra yorum yap ben dobloda 7 kişi bile varken klimada açık olsa istediği kadar dik olsun araba pati bile çekmeye kalkıyor çok rahat kalkıp gidiyor hele yokuşlarda milleti sollayınca çok zevkli oluyor ama tabi bu herifin torktan falan haberi olmadığı için sallıyorda sallıyor
araçlar D3.
''iş psikolojisi ile sabahtan akşama araç kullanınca Doblo aşkı da başlamadan bitiyor sanırım'' yazdımya. durum bu demek ki.
ben sadece 1.2 motor kullandığım için yorumlar sizden.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
gelsin bi teste çıkalım o şöförle çekiyo mu çekmiyo mu gösteririm adam rahatlıktanda pek anlamıyor belli bi insan bağımsız süspansiyonun farkınıda mı anlıyamamış

mfaydin

Daimi Üye
Oğuz'a katılıyorum. Yokuşta Durur halde 5 kişi + klima ile kaldıramazsın ki bu da normaldir 1.3 motora göre. Ama diğer bütün yokuş rampa vız gelir. Benimde Rampada yokuşta solladığım araç çok oldu. Sırf bu yüzden FIAT'ın sonradan çıkardığı 90 Mjet yazısını takmadığına gıcığım, Hiç olmazsa Solladığım araçların şoförleri kendilerini neyin solladığını görsünler diye. Unutmayalaım 1.3 Motor Ekonomi Motoru, Performans Değil.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
fatih abi ben o yazı çıktığı gibi yapıştırdım bizimkindede yoktu ben aldım hemen yapıştırdım yokuşta görüyorlardır vay be 1.3 solladı bizi:D

ayrıca yokuşta full dolu klima açık olsun devrinde çok rahat kalkıyor bizim burada çok dip yokuş var kimse kullanmyor bigün biri boş boş konuşuyor yok çekmiyo gitmiyor gel bin dedim şu arabaya bindik gittik o yokuşa durup kalktık araba pati bile çekiyor daha sonra klimayı açtım yine çıktım ağzı açık baktı dedim bu sana yeter boş konuşma artık dedim sonra harbiden nasıl 1.3 bu diyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
o şoföre sadece bir gün ladası ile servis çektirmek lazım aradaki farkı görebilmesi için.:D:D:D

yakıtta ş.içine göre normal sayılır.gerçi amasya epey düz sayılır şeyhcui mahallesi hariç.(2002 de öyle idi mahalle adı değişmedi ise.)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Oğuz'a katılıyorum. Yokuşta Durur halde 5 kişi + klima ile kaldıramazsın ki bu da normaldir 1.3 motora göre. Ama diğer bütün yokuş rampa vız gelir. Benimde Rampada yokuşta solladığım araç çok oldu. Sırf bu yüzden FIAT'ın sonradan çıkardığı 90 Mjet yazısını takmadığına gıcığım, Hiç olmazsa Solladığım araçların şoförleri kendilerini neyin solladığını görsünler diye. Unutmayalaım 1.3 Motor Ekonomi Motoru, Performans Değil.

kim arabayı kaldıramıyor aga?benim araba keçi gibi dağdan dağa atlıyor!

gaza yüklenin.korkmadan basınca kalkyor.ama işte lastiklere acımayacaksınız.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mehmet abi gerçekten dediğin doğru bütün gün samara ile çeksin servisi sonra o işi bırakır

raptor abi arabada problem yok şöförde problem var adamın haberi yokki turbodan devir bandından torktan

geremy

Onursal Kurucu
yol bilgisayarı değerleri 9999 km de sıfırlar diye biliyorum.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
o şoföre sadece bir gün ladası ile servis çektirmek lazım aradaki farkı görebilmesi için.:D:D:D

yakıtta ş.içine göre normal sayılır.gerçi amasya epey düz sayılır şeyhcui mahallesi hariç.(2002 de öyle idi mahalle adı değişmedi ise.)
+1
sahi bizim forumlarda neden LİKE yok adminlerim?
Mehmet, Amasya hiç de düz bir memleket değil, 360° kendi etrafında döndüğünde hep dağları görüyorsun. Zonguldak'ı bilenler bilir, onun 360° olanı. Amasya'da da sağlam dik yokuşlar var, kışın kolaylık olması için parke taşlıdır, asfaltlanmaz. burada vatandaş yokuş çıkmamak için 40-50 TL.lik alışveriş yapıp evine market servisiyle gider.
yüklü önden çekişli tüm araçlar yokuşta durduklarında illaki pati olayını yaşarlar yani.
aslında başlık-içeriği karşılayamadı;
sabahtan akşama kadar doblo ile şehir içi market servis aracı şoförlüğü yapınca Doblo aşkı başlamadan bitmiş arkadaşta..

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
yol bilgisayarı değerleri 9999 km de sıfırlar diye biliyorum.
78.000 km. olanın 78.000 idi, 'hiç sıfırlamadım' dedi hatta.
39.000 km. olanın kinin 10.390 gibi bir rakamdı.
(.000 değil, küsür tabi.)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende denemiştim bir defa 4500lerde sıfırladı hatta tripbyi o yüzden açmıştım ama olmadı sıfırlandı kendi kendine

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

+1
sahi bizim forumlarda neden LİKE yok adminlerim?
Mehmet, Amasya hiç de düz bir memleket değil, 360° kendi etrafında döndüğünde hep dağları görüyorsun. Zonguldak'ı bilenler bilir, onun 360° olanı. Amasya'da da sağlam dik yokuşlar var, kışın kolaylık olması için parke taşlıdır, asfaltlanmaz. burada vatandaş yokuş çıkmamak için 40-50 TL.lik alışveriş yapıp evine market servisiyle gider.
yüklü önden çekişli tüm araçlar yokuşta durduklarında illaki pati olayını yaşarlar yani.
aslında başlık-içeriği karşılayamadı;
sabahtan akşama kadar doblo ile şehir içi market servis aracı şoförlüğü yapınca Doblo aşkı başlamadan bitmiş arkadaşta..

zonguldakta o dağların hepsinde ev var amasya da o dağların hangisinde ev var.neyse problemimizin özü farklı.bende diyorum o arkadaşa akşama kadar 1 gün lada ile servis çektir.

metekose

Saygın Üye
Adı
Mete Köse
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Esnaf ve Sanatkar
Modeli
Araç Yılı
2005
dağ olanlarda var, kaya olanlarda yok. dediğin gibi konumuz hangisinin dik olduğu değil ve ben de ne şoförü yakınen tanırım ne market sahibini. sanırım servis araçları 2.0 Freemont da verilse, şoför LADA diyecek; demek ki yaptığı işi severek yapmayan birine sormuşum ben bu soruları ki adamda Doblo aşkı başlamadan bitmiş.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
genelde şirketlerden verilen arabalardan memnun değil millet nedense tüm markalar için geçerli hep bi klup buluyorlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
adamlar sürekli tepesinde ve mecburiyetten olduğundan dolayı mercedeste versen yakınırlar bence.