Doblo 1.3 90 mı 1.6 105 mi?

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
@buldas
Yok daha neler.1.3 90 hp doblo sahibiyim bu zamana kadar yokuş perfromansında bırakın şahini turbo benzinli olmayanların hiçbirinden aşağı kalır yanı yok.Hatta 1.6 benzinli eski aracımla 130 ile çıktığım yokuşu 150-160 ile çıkabiliyorum.Kısa bir hız denemesinde 185 km hızı gördü daha ne gitmesi gerek.Doblonun en önemli kusuru hatalı şanzıman oranında dolayı kalkışta birçok araç geçer fakat hızını aldığında şahin motorunu patlatsada yetişemez rampada.

Bayram Buldas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Bayram
Kan Grubu
A RH +
Meslek
kuruyemiş imlt
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Dobloo46 Valla kardeş ben 1.3 doblo kullanmadım ama sıfır km fiorino emotion aldım 75 hp idi söylediklerimde ciddiyim elime bi fırsat geçti 1.6 105 dobloyla degiştirdim ben 1.6 diyorum

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
1.6 120 lik fena. Yer uçağı.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi

tanselornek

Yeni Üye
Adı
Tansel
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
2010 1,3 premium de kasa doblom motor sicakken bir türlü çalışmıyor, vurdurunca çok çabuk alıyor, arıza hakkında bilgisi olan varmı

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
2010 1,3 premium de kasa doblom motor sicakken bir türlü çalışmıyor, vurdurunca çok çabuk alıyor, arıza hakkında bilgisi olan varmı
Sakın vurdurmayın zincir diş atlar sente ayarı gider motoru mahveder.

zekizz36

Azimli Üye
Doblo
Adı
Zeki çağlayan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Arkadaşlar,merhaba! aranıza yeni katılmak üzereyim zira henüz doblo aracım yok.Bugünlerde fiorino aracımı satıp yeni doblo (D4) alacağım.Fakat motor tipi konusunda çok kararsızım.
Çünkü çevremde bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor kafam iyice karıştı.En iyi ve en doğru yardımı siz kullanıcı arkadaşların yapabileceğini düşünerek sormak istiyorum.
Alacağım araçtan çok çok fazla bir performans beklemiyorum.Zaten arabayı zorlamadan,sakin kullanırım fazla hız yapmam.
Ani hızlanmalara tepki veren,yüklü iken rampada bayılmayıp rahatça çıkan bir araç olsun yeter.
Buna göre,1.3 90HP motor yeterli midir? Yoksa illa ki 1.6 105 hp lik motoru mu tercih etmeliyim?
Ayrıca bayilerden aldığım fiyatlara göre de iki motor seçeneği arasında fazla bir fark da yok.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Vereceğiniz bilgiler son kararımı netleştirecek,birkaç gün içinde kesin karar vermek durumundayım.Saygılar...
1.3 kullanan biri olarak, bende 1.6 diyorum. Performansı kötü değil. Ama 1.3 motordan inip, 1.6 motora bindiğim zaman arada o kadar fark varki, bundan sonra alırsam 1.6 dan aşağı dobloya binmem diyorum.

eryetli

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hıdır
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Öncelikle herkese merhaba.
Kullanmış olduğum D2 doblosu satmaya karar verdim, yerine D3 1.6 almayı düşünüyorum.
D3 lerde, Premio ile Premio black arasında çok fark varmı, ne gibi farklar var,?

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kullanmış olduğum D2 doblosu satmaya karar verdim, yerine D3 1.6 almayı düşünüyorum.
D3 lerde, Premio ile Premio black arasında çok fark varmı, ne gibi farklar var,?
Aksesuar yönünden fark var. Jant döşeme falan.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Tabikide performans farkı var

Tekinmehmet

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Walla ben d3 1.6 premio sahibiyim ve şirkette de 1.3 d4 ticari kullanıyorum
Alacağınız araç ağırlıklı şehir ici kullanacaksanız 1.3 alın ama uzun yolda 1.3 de 6. Vites olmadığından çok bağırıyor 120 ile giderken 3000 devir atıyor motor ve surekli yüksek devirden dolayı motor 250bin de rektefe istiyor
1.6 ise performans olarak iyi fakat o da şehir ici fazla yakıyor yani uzun mesafe kullanmak için ideal 6. Viteste hiç zorlanmadan bağırmadan 140 150 gidiyor.Yani ne için kullanacaksan ona göre al derim

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Alacağınız araç ağırlıklı şehir ici kullanacaksanız 1.3 alın ama uzun yolda 1.3 de 6. Vites olmadığından çok bağırıyor 120 ile giderken 3000 devir atıyor motor ve surekli yüksek devirden dolayı motor 250bin de rektefe istiyor
1.6 ise performans olarak iyi fakat o da şehir ici fazla yakıyor yani uzun mesafe kullanmak için ideal 6. Viteste hiç zorlanmadan bağırmadan 140 150 gidiyor.Yani ne için kullanacaksan ona göre al derim
1.3 3000 devirde 120 yi geçiyor. Sizin araçta bi sıkıntı yok değil mi ? 140 km hız yapıyor diye hatırlıyorum

Engizelektronik

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet UZUN
Kan Grubu
0 +
Meslek
ELEKTRONİK
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
METALİK SİYAH
d3 ve d4 lerde kasa olarak ağırlık 1.5 ton a yakın olduğu için 1.3 motorlar 1.6 lara göre biraz hantal kalabiliyor o yüzden ben 1.6 kullanıcısı olarak 1.6 tavsiye ederim yakıt olarak şehir içi 50 krş civarı ama değer

Hasan Yılmaz

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Tekstil
Aracınız
Doblo
Modeli
Dynamic
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Mistik Gri
1,3 şehir içi ve şehir dışı çok güzel, 2011 model 1,3 dinamic her üç ayda bir Trabzon giderim çok memnunum Bolu dağı çakallı dağı sol şerit canavarı motoru ve devri, Zeki Müren gibi dinleteceksin bak keyfine.

Batngcr

Azimli Üye
Doblo
Adı
Batın
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Siyah
Arkadaşlar,merhaba! aranıza yeni katılmak üzereyim zira henüz doblo aracım yok.Bugünlerde fiorino aracımı satıp yeni doblo (D4) alacağım.Fakat motor tipi konusunda çok kararsızım.
Çünkü çevremde bu konuda herkes farklı bir şey söylüyor kafam iyice karıştı.En iyi ve en doğru yardımı siz kullanıcı arkadaşların yapabileceğini düşünerek sormak istiyorum.
Alacağım araçtan çok çok fazla bir performans beklemiyorum.Zaten arabayı zorlamadan,sakin kullanırım fazla hız yapmam.
Ani hızlanmalara tepki veren,yüklü iken rampada bayılmayıp rahatça çıkan bir araç olsun yeter.
Buna göre,1.3 90HP motor yeterli midir? Yoksa illa ki 1.6 105 hp lik motoru mu tercih etmeliyim?
Ayrıca bayilerden aldığım fiyatlara göre de iki motor seçeneği arasında fazla bir fark da yok.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.Vereceğiniz bilgiler son kararımı netleştirecek,birkaç gün içinde kesin karar vermek durumundayım.Saygılar...
Merhabalar imkânınız varsa d4 1.6 120 derim ha yok dersenizde 1.6 105 likten şaşmayın derim

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
Şehir içinde çok fazla yakmıyor. LPG+Benzinli araçlar kadar yakıyor hem de daha peformanslı oluyor.