direksiyonda oluşan pütürlenme ya da korozyon

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Alla alla bi terslik var o zaman. Benim ithalatçı ile görüşmüştüm.

diamond

Saygın Üye
DobloM kötü işlentili deri alırsan o dediğin olur giyisilik araç döşeme vb deriler işlentide koku yapmaması terleme boya atmaması için değişik işlemlerden geçer Hakiki deri Hava geçirir hava alır sizi bilgilendiren yalnış bilgilendirmiş Sunni deri en sağlıksız şeydir ucuz diye ondan kullanıyolar sonra deri terleme yapıyo diye yok araca oturunca totomuz terliyo :) lafı çıkıyo.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Benim düşüncem kaput içindi.

Kaput konusunda konuştum. Bana en büyük sıkıntının renginin solacağını söylemesi oldu. Hakiki deri yağmura da gelmezmiş. Özelliğini yitirir dedi.

E malum birinci sınıf deri ayakkabıları düşününce de hak verdim bende.

Kaput'a taş işlemeli kaplama düşünüyorum, ona göre sipariş geçtim. Araştırılması yapılıyor.

diamond

Saygın Üye
:) Deriyi alırsın ayakkabı boyası ile boyarsın sorun olmaz. ama sunni deride biryerde deforme olur onu boyasan bile kabak gibi sırıtır boyanmaz bile. Şuda var her türlü deri yapılır ayakkabılara genellikle su geçirmezlik işlentisi uygulanır ama tabiki zamanlada bu özelliğini kaybeder. ne yaparsanız işin ucuzuna çakmayın zararlı siz çıkarsınız.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ben suni deriden bahsetmiyorum ki, hakiki deri üzerinden konuşuyorum.

kokplot

Onursal Üye
abicim herşeyde olmaz ama siz yinede kaliteli kılıf kullanın .. hem direksiyon felan hava alır hem istediğin an değiştirme imkanın olur vede esas malzeme korunmaya alınmış olursunuz.. benim kide bi öneri isteyen işler istemeyen gider parasını 1 yıl sonrra sıkılacağı sisteme şişler..:)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Kaliteli kullanımda hemfikiriz Abi:)

diamond

Saygın Üye
he tamam pardon ama ben ön kaputa zaten deri kaplatmanı tavsiye etmem 30 tl ön kaput için sunni derilerden yapılma malzeme kaputu yarı kaplar. Kaputa şeffaf filmlerden çektir en güzeli o

kokplot

Onursal Üye
bende eğer çıkarsa pamuklu tarzı kumaş cinsi bir gögüs korumalık ve direksiyon kılıfı alıcam. kumaşlı olacak araca temas eden bölge. o zaman gerçek malzemenin zarar görmeyeeceğini düşünüyorum. öncek i tüm araçlarımda aynı sistemi yaptım ve koruma işi gerektiği kadar kalite ile kılıflandırdım sorun yaşamadım.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Kalın pamuk saten kullanabilirsin alt yüzey için, ama katmanlı kumaşlar oldukça pahalıdır.

Şuan için katmanlı kumaşlarda en iyi olanlar Blackout ve reflektörlü kumaşlardır.

kokplot

Onursal Üye
arkadaşlar bir çinli koreli karışık arkadaşımın arkadaşı demiş ki ,, biz yüz yıllardır korumak istediğimiz demiri kumaşlara sararız, korumak istediğimiz değerli eşyalarımızı kumaşlara sararız. burada doğru diyormu bilmem ama gerçekten en uzun ömürli malzemeler kumaşla daha kalıcı olabilir.

geremy

Onursal Kurucu
ben kamyonlardaki seramik gibi sert şeyden yaptırmayı düşünüm bir ara diraksiyon için.20 tl ye kamyon garajında direksiyonu kaplıyorlar.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Kumaş pamuklu olduğu için, bir nevi doğal filtre görevi görüyor.
En basitinden çeyizlerin saklanması, boğçaların hepsi kumaştır.
Sandık içinde olmalarına rağmen.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ayrıca rutubeti de engelliyor.

kokplot

Onursal Üye
DobloM tarafından yazılan metin:
Ayrıca rutubeti de engelliyor.

aşağı yukarı öyle. mazda, mercedes, bmw g,b, araçlarda bile direksiyonlarının bir bölümünün yumuşayarak hem yüzeysel soyulmalarının hemde bir bölümlerinin yumuşayarak et-kemik ayrılmış olduğunu gördüm. o direksiyonun nasıl o hale geldiğini bilmek bile istemezsin dedim içimden.. kılf takalımki istenmeyen durumlar için koruma oluştursun. direksiyonumuz elimizden hiç farkedemediğimiz ter tuzlarını emerek içerden çürümesin.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Genelliği kauçuk sanırım? Ondan emici özelliği olsa gerek.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Nasıl yani Abi anlamadım?

geremy

Onursal Kurucu
kilidin direksiyona takılan yeri çok geniş değil kılıf takınca zor giriyor.