Devir saati ve turbo devri

selcukan43

Daimi Üye
geremy tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:
:D gençler bu gün bi modifiye kurbanı gördüm...piston kolları elinde gidiyordu....aslanım benim 1.3 multijet 132 hp!
sonuç...3 adet kırık piston kolu,kırık bir krank mili,komple rektefelik bir motor,patlak bir turbo-intercooler seti...

nasıl ama...1.3 litrelik bir motordan 132 hp lik bomba...ama patlıyor!

ön kaputta delik varmıydı*hilarious*

puhauhauhauhauhauaaa x)))

emre16

Azimli Üye
bence bu tür araçların motoruna harcama yapana hayretle şaşırıyorum.Çünkü araçlarımız ticari amaçla imal edilmiş alıpta draglara katılda kupalar alalım diye değil...:D Bi sorumda şu olcaktı mjet motorların turbo açması 2.500rpm mi bunu biliyorsanız hangi kaynaktan öğrendiniz acaba???tesekkürler iyi günler...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:
:D gençler bu gün bi modifiye kurbanı gördüm...piston kolları elinde gidiyordu....aslanım benim 1.3 multijet 132 hp!
sonuç...3 adet kırık piston kolu,kırık bir krank mili,komple rektefelik bir motor,patlak bir turbo-intercooler seti...

nasıl ama...1.3 litrelik bir motordan 132 hp lik bomba...ama patlıyor!

ön kaputta delik varmıydı*hilarious*

kaput yoktu ki! aksilik üst kapakta yoktu! neden acaba?

nktnmnv

Azimli Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
geremy benim bilidğim multijetlerde turb0 2.500 devire geldiğinde açılıyor. Yanlış mı yoksam*hmm*
Focuslarda fark ettim araba çalıştığı gibi turbo devrede sesi geliyo ama bizim dobloda turbo 2000 de devreye giriyo

ank_erdogan

Aktif Üye
beyler bunu bazı yerler yapıo nasıl yapıo anlatıyım örnek veriyorum araç 2500 devirde açılıo aracın beynine cip atıolar ve beyne diolarki sen bu araca 2500 devirde turbo veriosan 2000 de ver ve 00.3 ml veriosan 00.9 ml ver diolar ve ayrıca bunun yanında araca turboyu verirken 00.7 ml yakıt veriosan 01.02 ml ver yakıtı iyi patlatsın diolar böylece turbo acılmış oluo 150 beygir 1.8 t passatlar bunu yapınca 200 beygir oluo bende yaptırdım 105 beygir araç 140 beygir oldu ama iptal ettirdim neden aracım 190 bin yakarken 210 bin yaktı vede bir turbonun ömrü 100 bin km ise 60 bin km e düşüo bilginize ben 75 tl ye yaptırmıştım 50 yede iptal ettirdim bu yasadışı ibr şey gizli yerlerde eşine dostuna yapıolar ank da sanırsam en fazla 5 6 kişi vardı die biliorum

serkanet

Azimli Üye
turbonun üzerinde ince bi boru var o boru üzerinde valve var uçları yuvarlak bi boru bu valfin görevi turboya hava girince kapakcığın açıp kapatma psi ini belirliyor bu valfi kapatırsan kalkışta turbonun direk devreye girdiğini aracının 4.500 devire kadar da çıktığını görüceksin