debriyaj

ahmet44

Yeni Üye
sn:arkadaşlar benim 2004 1.9jtd aracım var debriyaj çok üstte bunu düşürme imkanım yokmu bir kaç tamirciye sordum yok dediler kendi ayarlıyor araç dediler varmı böyle birşey yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bildiğim kadarıyla dışardan müdahale edilemiyor ahmet.eğer çok yüksekte kavrıyorsa balatayı kontrol ettir.kaçırıyorsa değiştirsinler.o zaman rahatlarsın

ERCAN

Daimi Üye
otomatik bir sistem gibi....kendi çalışma sistemini devamlı en iyi konuma güncelliyor..zaten balata çok aşınmışsa yakıt giderinde yüksek olur..

izmirlidoblo

Daimi Üye
hidrolik olduğu için öyle birşey mümkün değil ilk çıkan paliolar gibi telli olsa ayar yapmak mümkün ama debriyajın aşağıda kavraması için debriyaj setinin değişmesi gerekir hem pedalda pamuk gibi olur

1.3 multijetin debriyaj seti orjinal 115 tl 1.9 jtdnin en fazla 150 tl civarındadır valeo ya da opar marka tercih edin

ibrahimsinik

Aktif Üye
Modeli
Renk
beyaz
benim debriyajında eli kulağında heralde 2 haftadır geri vites lerde problem cıkarıyor ya geçmiyor yada cayırt diye ses geliyo*no*

yunushan444

Daimi Üye
Arkadaşım geri vitese geçerken araba duracak 1-2 beklecek ondan sonra geriye atacaksın yoksa çart yapması veya geri vitesteyken boşa fırlama yapması normal geri viteste senkromenç yok

Dark Knight

Fenomen Üye
ibrahimsinik tarafından yazılan metin:
benim debriyajında eli kulağında heralde 2 haftadır geri vites lerde problem cıkarıyor ya geçmiyor yada cayırt diye ses geliyo*no*

Araç tam durmadan geçirmeye kalkıyorsundur. Aman dikkat et, Opel bayiinde çalışırken kadın 3 günlük corsa'nın şanzumanını kitlemişti.

geremy

Onursal Kurucu
ufak bir hatırlatma yapmak isterim.
geri vitese durmadan geçmeyin ve 2 saniye bekleyin yada 1. vitese takıp geri yapın.
son yıllardaki fiat araçların hemen hemen hepsinde aynı dert var.

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
geremy tarafından yazılan metin:
ufak bir hatırlatma yapmak isterim.
geri vitese durmadan geçmeyin ve 2 saniye bekleyin yada 1. vitese takıp geri yapın.
son yıllardaki fiat araçların hemen hemen hepsinde aynı dert var.

aynen katılıyorum ben geri vitese takarken geçmezse veya zorlanırsa hemen birinci vitese takıyorum sonra sorunsuz şekilde geri vitese giriyor.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Bütün doğru ve doyurucu bilgiler verilmiş ...........................İşte Team Doblo ailesi......maşallah maşallah......

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
ibrahimsinik tarafından yazılan metin:

Araç tam durmadan geçirmeye kalkıyorsundur. Aman dikkat et, Opel bayiinde çalışırken kadın 3 günlük corsa'nın şanzumanını kitlemişti.
:D :D Kadın ne yapsın herhalde ilk defa manuel araba kullanıyo.. :D :D :D :D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
Bütün doğru ve doyurucu bilgiler verilmiş ...........................İşte Team Doblo ailesi......maşallah maşallah......
*clap**clap**clap*

geremy

Onursal Kurucu
bakiergul tarafından yazılan metin:

maşallah