D3 'ler sağlam mı?

mygokhan

Daimi Üye
Belki sorulmuştur.Yeniyim forumda..Arama yapıyorum ancak çok sağlıklı sonuç alamıyorum..Tekrar bu konu açılmış ise özür dilerim..

D3'lere şöyle kabaca baktığımızda aks mesafesinin eski doblolarla aynı gibi olduğunu düşünüyorum..Aracı yeni kaporta ile şişirmişler ve büyültmüşler gibime geliyor..

Zaten kaputu açıp, çamurluklara içten baktığımızda eski dobloya bakıyormuşuz gibi hissettiriyor.Tek fark sağ ve soldan yükselen çamurluklar.. Ordaki çamurlukların içide bir hayli boş durunca insana pekte güven vermiyor.Gerçi aracın çamurlukları aracı kazada koruyan metaller değildir.Şaside bitiyor olay.Ancak eski doblo şasi kullanılmışsa çokta iyi bir euroncap skoru elde edileceğini sanmıyorum.Heleki artan ağırlıkla birlikte..

D3'lerin slalomda tepkisini gösteren video falan varmı bildiğiniz? Birde önden kazalı doblo fotoğrafları varsa paylaşabilirmisiniz?

Birde fabrika çıkışı boyada hata tespit ettim..Bariz boyahanede olduğu belli..Boya alanına toz girdiği apaçık belli oluyordu..En kısa zamanda paylaşacağım..Bunu fabrikaya bildirmeyi düşünüyorum..Biraz dikkat etsinler..Sanki bizim buralarda boyacı hasan usta boyuyor arabayı!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence hiç merak etmeyin bence sağlam ben hasarlı bi d3 gördüm şasesi gayet küvvetli ayrıca eski kasa iile aynı şase değil birde takal asttığında yaşam alanı sağlam kalmıştı yeni doblo slalom testleri var çok başarılı hatta sınıfındaki en başarılısı diyebilirim kaymaya başladığında esp devreye griyor ve güven veriyor

aşağıdaki linkten yeni doblonun başarısını izleyebilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=R4_YeM_EhkM

boya hatası varsada onu en ince su zımparası ile halledebilirsiniz üzerinede ince bi pasta ile sorun çözülür

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
ne d2 nin nede d3 ün euroncap çarpışma testi yok o yüzden net birşey diyemeyiz...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
evet aslında d3 yapmaları gerek birde zaten artık çoğu firama 5 yıldız alabiliyor kapı kapanışları falan çok tok insana o güveni veriyor

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
merak ediyorsanız d1 in çarpışma testi var.. http://www.google.com.tr/url?q=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DI7QGB3vlPQU&sa=U&ei=nW_sTv3EBOqF4gSH2_WPCQ&ved=0CBYQtwIwAg&usg=AFQjCNG533KVIiYqX1QXh2Cz1HcRiWEzSA

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d1 3 yıldız aldı 2004 yılı için orta bi seviyeydi

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
d1 3 yıldız aldı 2004 yılı için orta bi seviyeydi
aynen abi 3 yıldızla ayrıldı ama ben bu son doblodan iyi güvenlik bekliyorum....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d 3 daha iyi sonuçlar ile ayrılır

korkmaztaha

Saygın Üye
slalom testi
http://www.youtube.com/watch?v=R4_YeM_EhkM
buda önden kazalı doblo
http://forum.donanimhaber.com/m_38457092/mpage_75/key_/tm.htm
konu yu inclerseniz bi kaç tane daha kazalı doblo resmi bulabilirsiniz

ben videoyu araştırıken benden önce paylaşılmış

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
hmmm

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
slalom testi çok başarılı d3 ün

geremy

Onursal Kurucu
çarpışma testi harici sağlamlık yorumları ancak mühendislik tarafında yorumlanabilir.
eski amerikanlar tank gibiydi ama çarpışınca perişan oluyorlar.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geremy tarafından yazılan metin:
çarpışma testi harici sağlamlık yorumları ancak mühendislik tarafında yorumlanabilir.

eski amerikanların şasesi elektirik diireği çarptımı biçer vallahi

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
d 3 daha iyi sonuçlar ile ayrılır
inşallah..

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

:D

geremy

Onursal Kurucu

hiç sanmıyorum.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili arkadaslarim.......lutfen elma ile armutu karistirmayalim......ben eski bir merikanciyim ...elimden onarca amerikan gecti....ancak.....amerikan araclari o gunku teknoloji ile yapilmis yakit az yakmis cok yakmis kaygisi olmayan araclardir...dolayisi ile etli malzemeden yapilmis agir araclardir...en son kullandigim amerikan ford... Mercury monrage. 2.350 kg di.....lutfen ticari olmasina karsin doblonuzun kg na bakin .....en onemlisi eskiden yapilan araclar materyalin kalinligi ile olculurken. Simdi yapilan araclar materyalin darbe emilimi hesabina gore yapiliyor....

farukgez

Azimli Üye
Adı
faruk
Modeli
Renk
beyaz
Herkese merhabalar kullandığım araç d3 1.6 105 bg maxi doblo aracı yaklaşık 1 aydan beri kullanmaktayım araçta beğenmediğim yönler 1-frenler yük taşıyan bir araç için zayıf kalmış 2-şanzıman çoğu 6ileri şanzıman gibi sorunlu vites geçişleri sorunlu 1 3 ve 5.vitesler 3-kaporta için yorum yaparsam d2 lerin kaportası gibi en ufak darbede ezilecek gibi gözüküyor.4- aracın arka tarafı yükü vurunca çöküyor .gelelim beğendiğim taraflarına 1- motoru bence bu kasa için ne eksik ne fazla ideal bir güç yaratılmış 2-yol tutuş ben aracı iş nedeni ile sürekli yüklü kullanıyorum araçta esp olmamasına rağmen yüklü halde virajlarda benden olumlu not aldı 3- ön kabin gayet ferah özellikle benim gibi çoğu zamanı araçta geçenler için bir avantaj4- yakıt tüketimi uzun yolda motor yeni olmasına ve yüklü rağmen normal kullanımda 100-110 hızda gibi 6.1 lt tüketim . Son olarak yılda yaklaşık 60000 km yol yapıyorum benin için önemli olan aracın güvenliği bakım ücreti ve 2. el piyasası bu 3 faktörde beni tatmin ettiği için DOBLO diyorum :) dip not : Serviste gelip gittikçe kazalı doblo görme şansım oluyor genelde motor bölümü dağılıyor ancak şöför kabininde çok fazla hasar almış bir araç görmedim şu ana kadar..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
farukgez tarafından yazılan metin:
Herkese merhabalar kullandığım araç d3 1.6 105 bg maxi doblo aracı yaklaşık 1 aydan beri kullanmaktayım araçta beğenmediğim yönler 1-frenler yük taşıyan bir araç için zayıf kalmış 2-şanzıman çoğu 6ileri şanzıman gibi sorunlu vites geçişleri sorunlu 1 3 ve 5.vitesler 3-kaporta için yorum yaparsam d2 lerin kaportası gibi en ufak darbede ezilecek gibi gözüküyor.4- aracın arka tarafı yükü vurunca çöküyor .gelelim beğendiğim taraflarına 1- motoru bence bu kasa için ne eksik ne fazla ideal bir güç yaratılmış 2-yol tutuş ben aracı iş nedeni ile sürekli yüklü kullanıyorum araçta esp olmamasına rağmen yüklü halde virajlarda benden olumlu not aldı 3- ön kabin gayet ferah özellikle benim gibi çoğu zamanı araçta geçenler için bir avantaj4- yakıt tüketimi uzun yolda motor yeni olmasına ve yüklü rağmen normal kullanımda 100-110 hızda gibi 6.1 lt tüketim . Son olarak yılda yaklaşık 60000 km yol yapıyorum benin için önemli olan aracın güvenliği bakım ücreti ve 2. el piyasası bu 3 faktörde beni tatmin ettiği için DOBLO diyorum :) dip not : Serviste gelip gittikçe kazalı doblo görme şansım oluyor genelde motor bölümü dağılıyor ancak şöför kabininde çok fazla hasar almış bir araç görmedim şu ana kadar..

önemli olanda zaten araba dağılacak sürücü kabinine bi sorun olmayacak dobloda bu konuda başarılı görünüyor

bende bikaç hasarlı d3te bunu tespit ettim sürücü kabini daha doğrusu yaşam alnı sağlam

baki abi amerikanların tadı başkadır bende 75 adet maket otomobil var belair v e impla serimde var onlarıda arada temizzleyip bakıyorum

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
farukgez tarafından yazılan metin:

önemli olanda zaten araba dağılacak sürücü kabinine bi sorun olmayacak dobloda bu konuda başarılı görünüyor

bende bikaç hasarlı d3te bunu tespit ettim sürücü kabini daha doğrusu yaşam alnı sağlam

baki abi amerikanların tadı başkadır bende 75 adet maket otomobil var belair v e impla serimde var onlarıda arada temizzleyip bakıyorum

Allahini seversen bendede 1/18 olcek 2113 tane var cogunlugu amerikan ve klasik oto.......ozel cam yaptirdim onlara......10 yasimdan beri beri biriktiriyorum........onlar benim cocuklarim.....allah askina boyle kolleksiyonerler artik kalmadi.......gecen sene resimlerini cekip sahibinden.com a koydum yalandan bakim ne eder diyede mesajla teklif aldim.......12000 tl verdiler ...ama asla satmam satamam ....gezdigim her ilden , her ulkeden topladim onlari...hangisini elime alsam fakli anisi var......Allah nasip ederse ogluma birakacagim....kiymet bilirse. 30 yasina geldiginde servet sahibi olur....