d3 dobloculara sorular

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Zamanla alisirsiniz bizimkinde yigilma ile karsilasmadim bence hacmine gayet yeterli performansi var

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
fiat servisine 10 yılını vermiş bir tanıdık ustaya gösterdim balatalarım yeni arka balatalar orjinal değil ve sertmiş frene dokunduğumda araba çakıyo arka oturuyor arka tekerler hemen kilitliyor. balatalar sert olduğu için disklerde kayma yapmayıp yapışıyormuş.
ikinci viteste çekme olayındada arkadaş arabayı kullandı normal olduğunu söyledi sonuç olarak 1,3 motor bir araba fazla bir performans vermesini beklemememi söyledi.
ama arka balataları değiştirecem.

önlerde yapışma olayı hiç duymadım.

arkalarda olabilir...arka balataları değiştirmeyin.özellikle aracı tazikli suyla yıkadıktan sonra park edip elfrenini çektiğinizde bu yapışma olayı oluyor.dert etmeyin.boşuna balatalarıda değişmenin.o balataların öngörülen ömrü 160 bin km civarıdır.yazık günah.yeni balatanızda aynı sıkıntıyı çıkartabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Bu arka frenlerin kitlenmezini bende yasadim bi sure sonra duzeliyor balatalarin yapismasindan oluyormus ama 200metre kadar giddince duzeliyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
benim arabada yıkatıp park ettiğimde çok oluyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
d1 de arkaları 140,000 olmasına rağmen hiç değiştirmemiştim.

raptorun dediği gibi değişmeye gerek yoktur sanırım ama söktürüpte bir kontrol ettirebilirsiniz.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

raptorun dediği gibi değişmeye gerek yoktur sanırım ama söktürüpte bir kontrol ettirebilirsiniz.

20 bin km de bir yapılan rutin bakımın standart prosedüründe kampana temizliği,fren kontrolü ve fren ayarı var.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

20 bin km de bir yapılan rutin bakımın standart prosedüründe kampana temizliği,fren kontrolü ve fren ayarı var.

normalde var da bakımları komple serviste yapılmış ya da tam kontrol yapıldımı ki.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

normalde var da bakımları komple serviste yapılmış ya da tam kontrol yapıldımı ki.

ya işte ben bakımları serviste yaptırın diyince arıza çıkıyor.keyfimden demiyorum hacı abi,tecrübe konuşuyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

ya işte ben bakımları serviste yaptırın diyince arıza çıkıyor.keyfimden demiyorum hacı abi,tecrübe konuşuyor.

haklısın raptorde servislerde milleti fena öpüyor.50-100 lira fazla olsa bu millet zaten servisten ayrılmaz ama sadece 60 tl lik filtreye bile 100 tl diyorlar işçilik hariç.insamızda çok mecbur kalmadıkça garanti bitince servise uğramıyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ayrica servis yazan her kontrolu yapmiyor ne yazikki

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

haklısın raptorde servislerde milleti fena öpüyor.50-100 lira fazla olsa bu millet zaten servisten ayrılmaz ama sadece 60 tl lik filtreye bile 100 tl diyorlar işçilik hariç.insamızda çok mecbur kalmadıkça garanti bitince servise uğramıyor.

garanti süresince öyle bi sıkıntı var ama bak sana samimiyetimle söylüyorum,dışarıda başına bi iş açarlar "servise 300 lira fazla vereydimde bu işi başıma almayaydım." dersin.

zatne garantisi biten araçlara servis kampanya yapıyor.dışarıdan ucuza geliyor o zaman.

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
benim tamircim servis çıkışlı iyi yanıda var kötü yanıda iyi yanı servis arabaya ne muamele yapıyorsa buda aynı muameleyi yapıyor ki servis gibi ucuk bir fiyat tarifesi yok çok çok altında. kötü yanı bir çok bilinçsiz insan sıkıntı yaşıyor. bir yağ değişimi için gelen adama fren ayarından lastik havasına ve cam suyuna bakılması gereken ne varsa bakıyor. buda araç sahiplerinini sıkıntıya sokuyor masraf açmaya çalışıyor diye. bence iyi bişey.
sonuç olarak adam 10 yıldan fazla bir süresini fiat yetkili servisinde geçirmiş ve bu arabaları yemiş yutmuş biri.

arka balatalara gelince benimkiler orjinal değilmiş sizinde dediğiniz gibi biraz yol yapınca yani ısınınca sıkıntı kalmıyor. ama ilk anlarda frene dokunmaya korkuyorum direk zımba gibi çakıyor arabayı olduğu yere.

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Arabayı ikinci el olarak yeni aldım, serviste expertize soktum expertiz yapan usta balataların durumunun iyi olduğunu bir sonraki bakıma kadar sıkıntı olmadığını söyledi. Ama ben frene basınca lastiklerden ince ıslık sesi geliyor ben bu sesi "balata bitti metal aksam diske veya kampanaya sürtüyor"diye biliyorum. Sizce neden bu sesi yapar?

arsenlupen

Daimi Üye
Modeli
Renk
beyaz
aynı ses benim arabadada var ama balatalarım yeni.
sorun balataların sert olması bu yüzden hafif dokunmalarda disk üzerinde kayması rahat olmuyor kapma yapışma tarzı sıkıntıları oluyor. bu durumdada ses çıkartması bence normal.
disklere zararı varmı orası tartışılır ki bence var sert malzeme diski yer çünkü.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Arabayı ikinci el olarak yeni aldım, serviste expertize soktum expertiz yapan usta balataların durumunun iyi olduğunu bir sonraki bakıma kadar sıkıntı olmadığını söyledi. Ama ben frene basınca lastiklerden ince ıslık sesi geliyor ben bu sesi "balata bitti metal aksam diske veya kampanaya sürtüyor"diye biliyorum. Sizce neden bu sesi yapar?

balata sert veya kampana temizliği yapılmamış.el freniniz 3-4 dişten daha yukarıda tutuyorsa frenlerinizi ayarlatın ve temizletin.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI

balata sert veya kampana temizliği yapılmamış.el freniniz 3-4 dişten daha yukarıda tutuyorsa frenlerinizi ayarlatın ve temizletin.

Doktor doktor ...hastayım sana.......*clap2**clap2**clap2*

mustafa200295

Misafir
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
hımm. teşekkürler, bunu deneyeceğim. Kampana temizliği kaça yaparlar acaba, takımım olsa ben söküp yaparım ama takım yok*eek*

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hımm. teşekkürler, bunu deneyeceğim. Kampana temizliği kaça yaparlar acaba, takımım olsa ben söküp yaparım ama takım yok*eek*

sadece temizlik ve ayar 20-30 lira civarıdır.ama tabi sökülünce balataların zayıflaması,merkezlerde kaçak gibi bişey çıkarsa fiyatı arttırır.