Doblo D3 arka silecek hortum eki çıkmış bulamıyorum

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
selamün aleyküm arkadaşlar d3lerde arka silecek hortum eki çıkmış yeni don oldu diye öncedende çıkmıştı sol ön farın altında eki var su doldurma kabının altında hemen onu taktım hemen sol tekerin orda akü ile direksiyon arasında şase içine bağlantı eki vardı taktım yaptım lakin şimdi öyle biyerdeki arabanın alttan baksam eki bulamıyorum takamıyorum arka tampon altında su akıyor silecek suyu basında alttan tahliye oluyor nasıl oluyorda her yerden ek var anlamıyorum bütün yapamadımı bunu doblo öyle bi sinir bozucuki anlatamam kroniğin kroniği oldu resmen 3 tür hep aynı sıkıntı yardımcı olabilecek varsa sevinirim selamlar

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Lifte kaldırıp kontrol etmek lazım. Yaz kış cam antifirizsiz kullanmazsanız sıkıntı olmaz sanırım.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
selamün aleyküm arkadaşlar d3lerde arka silecek hortum eki çıkmış yeni don oldu diye öncedende çıkmıştı sol ön farın altında eki var su doldurma kabının altında hemen onu taktım hemen sol tekerin orda akü ile direksiyon arasında şase içine bağlantı eki vardı taktım yaptım lakin şimdi öyle biyerdeki arabanın alttan baksam eki bulamıyorum takamıyorum arka tampon altında su akıyor silecek suyu basında alttan tahliye oluyor nasıl oluyorda her yerden ek var anlamıyorum bütün yapamadımı bunu doblo öyle bi sinir bozucuki anlatamam kroniğin kroniği oldu resmen 3 tür hep aynı sıkıntı yardımcı olabilecek varsa sevinirim selamlar
Hidrolik yedek parçacılardan temin edebilirsiniz

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
boru bulmak sorun değil çıkan ek yeri araç gövdesinin içinde müdahale edilir yerdemi değilmi bilmiyorum alt arka torpidodan resmen akıyor su.Lifte kaldırıp alttan boru gitmiyor nasıl düzeltirim yenimi çekilmesi gerek bilemedim

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
boru bulmak sorun değil çıkan ek yeri araç gövdesinin içinde müdahale edilir yerdemi değilmi bilmiyorum alt arka torpidodan resmen akıyor su.Lifte kaldırıp alttan boru gitmiyor nasıl düzeltirim yenimi çekilmesi gerek bilemedim
Aslında senin yapacağın işler değil ustaya gitcen 50 TL yada 75 TL ücretle yapar

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Aslında senin yapacağın işler değil ustaya gitcen 50 TL yada 75 TL ücretle yapar

el becerim var teknik konuları anlıyorum yerini yurdunu bilen varsa söylerse elimden çok iş gelir meraklıyım bu yüzden başarı oranım artıyor sorunu anladım nerde olduğunu az çok fark ettim ulaşmanın yolu hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa ben yapabilirim her dobloda bu şekilde bi kaç noktada ek varmı sadece benim arabaya has özellikmidir boru güzergahı her arabada aynı bilen paylaşırsa sevinirim

sedat28

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Teknik Müdür
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Sol arka stop içinde olabilir. Bagaj kapağına giden elektrik kabloları ile birlikte gidiyor. Stop lambasının üzerinde bagaj kapağına geçiş için spiral hortum içinden su hortumu ve kablolar birlikte geçiyor. Orda yada stop lambasının içinde ek olabilir.

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Sol arka stop içinde olabilir. Bagaj kapağına giden elektrik kabloları ile birlikte gidiyor. Stop lambasının üzerinde bagaj kapağına geçiş için spiral hortum içinden su hortumu ve kablolar birlikte geçiyor. Orda yada stop lambasının içinde ek olabilir.
sol arka stobu açtım evet dediğin gibi kablolarla birlikte sarılı gidiyor ama içine ulaşmam mümkün değil oralarda nasıl ulaşırım aynı güzerhahtan yenisiyle değiştirmek zor eke ulaşmak için yol arıyorum

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Bende komple kablo grubu ile değişti servis garantiden

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Derme çatma bi iş ortaya çıkar sanayide olsun sende olsun

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Arka sol hoparlör muhafaza ve sol arka koltuğun altında siyah kuşağının altında hortumun ön ile ara birleşme merkezi

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Yarın pazar sök sök bak

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Şebeke grup tesisatı Orda yok sol arka hoparlör bağlı muhafazanın korumalığının içinden sol arka koltuğun en alt korumalığını altında yanii bu işlere buluşma ben sence macera işi gibi değil
arka sol farı söktüm sadece arka kapağa bağlı elektrik kablolarıyla birlikte sarılı hortumla karşılaştım hoparlör kabloları değildiler arka fren lambası silecek motor kablosu ile birlikte gidiyor saçma yapılmış su ile elektrik bir gidermi hayır birde ek olması çok ama çok saçma bu kış 3 sefer aynı sorunla karşılaştım ve 3 üde farklı noktalarda patlak verdi

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Arka sol hoparlör muhafaza ve sol arka koltuğun altında siyah kuşağının altında hortumun ön ile ara birleşme merkezi
bagajı açınca sol siyah plastik kapaktan bahsediyorsunuz değilmi iç tarafta

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
arka sol farı söktüm sadece arka kapağa bağlı elektrik kablolarıyla birlikte sarılı hortumla karşılaştım hoparlör kabloları değildiler arka fren lambası silecek motor kablosu ile birlikte gidiyor saçma yapılmış su ile elektrik bir gidermi hayır birde ek olması çok ama çok saçma bu kış 3 sefer aynı sorunla karşılaştım ve 3 üde farklı noktalarda patlak verdi
Sol hoparlörlere bağlı muhafaza diyorum siyah koskoca

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

Fırtına61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Abdülgani
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
arkadaşlar amacıma ulaştım sonunda hemen hemen el becerisi olan herkes yapabilir sorun halloldu antifiriz suyuda ekliycem yarın 1 2 lt üzerinede su ilave ederim.Arka stop lambasının tam arkasına kalıyor ek aparatı lamba sökülmeyle ulaşılmıyor bagaj arka sol hoparlör koruma kapağı sol tarafı kısmen vidaları ve geçme soketleri çektirerek dikkatlice söküldü ekledim çıkmasın diye klipsledim artı bantladım şimdi gövde tampon alttan su tahliye olmuyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
arkadaşlar amacıma ulaştım sonunda hemen hemen el becerisi olan herkes yapabilir sorun halloldu antifiriz suyuda ekliycem yarın 1 2 lt üzerinede su ilave ederim.Arka stop lambasının tam arkasına kalıyor ek aparatı lamba sökülmeyle ulaşılmıyor bagaj arka sol hoparlör koruma kapağı sol tarafı kısmen vidaları ve geçme soketleri çektirerek dikkatlice söküldü ekledim çıkmasın diye klipsledim artı bantladım şimdi gövde tampon alttan su tahliye olmuyor.
Suyuda arıtılmış koyarsanız daha iyi olur.