D2 Kasa 1.3 M.jet İçiyor yardım :(

mydoblo2006

Azimli Üye
Arkadaşlar daha önce de yazmıştım ama yakıt düşmedi araç uzun yolda 800 km yol yapıyor sakin ve devirli kullanılıyor araç 120 yi görmedi diyebilirim ortalama devir 2600 - 2800 arası ama 760 km de ışık yanıyor enjektörlerden ikisi değişip ikisi de temizlemişti pompa da değişmiş biz aracı almadan önce ( 13 ay oldu ) satmayı düşünüyorum artık moralim bozuluyor ne olur bana bir çare :(

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
aracı Fiat yetkili servisine gösterin ve sorunun ne olduğunu sorun, verdiğiniz değer benim şehiriçi yaktığım yakıt.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
aracı Fiat yetkili servisine gösterin ve sorunun ne olduğunu sorun, verdiğiniz değer benim şehiriçi yaktığım yakıt.

ve bilgisayara bağlatıp değerlere baktırın bakalım.

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

Hanefi araç bir depo ile 800 km yakıyormuş sehirlerarası.. sen şehir içinde 800km yapabilyormusun... ben şehirlerarası 800 e bile razıyım....

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Eski doblom sehir disi 980 km falan gidiyodu 1000 olmuyodu tum bakimlarida yapilmisti

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
1.3 mulijet,şehirler arası 1200 km!şehir içi-şehir dışı karışık 1000 km,şehir içi 800 km.

geçen istanbula geldiğimde 1 depo mazotla geldim,2. depo ile döndüm.1100 km gidiş 1100 km geliş.zaten istanbulda bahçelievlerden kadıköye kadar şehir içi sayılır.

basmayın arabaya...çok basıyorsunuz.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
işte sıkıntı orda zaten, 2200-2400 devir 85-90 km ideal hız ama, o şekilde de yol bitmiyor diye basıyoruz.. bu sefer de fazla yakıyor haliyle..

iissoo

Onursal Üye
Adı
İsmail
Meslek
iklimlendirme
Modeli
Renk
Beyaz
ben 90 la gidiyorum fakat rampayı görünce çekmiyecegi için köklüyorum full sehir içi babam 1 dk araba mesafesiyle işe gidiyor motor ısınmıyor bile

erhan34

Daimi Üye
Adı
erhan
Meslek
klima sogutma
Modeli
Renk
beyaz
artık sehır ıcınde bıle gıdemıyoruz gıdecek yol kalmıyor dur kalkta 7.6 lt yakıyor ortalama d-3 ne yaptıysam sehır ıcı bende dusuremedım ama raptor ustanın dedıgı gıbı yolu bulunca hemen basıyorum ozaman degerlerde ucuyor halıyle :)

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
1.3 mulijet,şehirler arası 1200 km!şehir içi-şehir dışı karışık 1000 km,şehir içi 800 km.

geçen istanbula geldiğimde 1 depo mazotla geldim,2. depo ile döndüm.1100 km gidiş 1100 km geliş.zaten istanbulda bahçelievlerden kadıköye kadar şehir içi sayılır.

raptor abi istanbula geliyosun hiç söylemiyosun görüşürdük :)) şehir dışı 1200 kmyi görmek cok zor oluyor 80km yi geçmemek gerek herhalde

mydoblo2006

Azimli Üye
Raptor abi sen kaç km hız ile gidiyorsun genelde 100-120 arası gidiyorum ben geçen sene Sivas'a giitim İstanbul'dan Tokatta mazot bitti daha 750 km beni çıldırtacak

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
eski doblolarımız s1 ve d2 de ortalama 5.5 6.5 arası yaskıyordu d3 6.3 7.0 arası ama tabi çok dur kalkta saatlerce trafikte durursanız değerler uçar

Burak 800 km hiçte fena değil daha nekadar az yakmasını bekliyorsun ama tabi biraz daha dikkatli kullanırsan değerler biraz daha düşer

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

Hanefi araç bir depo ile 800 km yakıyormuş sehirlerarası.. sen şehir içinde 800km yapabilyormusun... ben şehirlerarası 800 e bile razıyım....
abi geçen daha yeni 1 depoyla şehiriçi 800 yaptım. geçen sene istanbul - sivas arası yol gittim + şehiriçinde gezdim tek depo ile 1200 km yol yaptım.
Ama bundan önce hiç dikkat etmeden kullandım şehiriçi ani kalkış hız, agresif kullanım 1 depo ile 700 km yaptı, yani ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırayım yakmıyor nazar değmesin.
not: aracı sürekli ailecek kullanıyorum bu km leri yaparkende araçta 4 kişiydik.

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri

abi geçen daha yeni 1 depoyla şehiriçi 800 yaptım. geçen sene istanbul - sivas arası yol gittim + şehiriçinde gezdim tek depo ile 1200 km yol yaptım.
Ama bundan önce hiç dikkat etmeden kullandım şehiriçi ani kalkış hız, agresif kullanım 1 depo ile 700 km yaptı, yani ne kadar sıkıştırırsam sıkıştırayım yakmıyor nazar değmesin.
not: aracı sürekli ailecek kullanıyorum bu km leri yaparkende araçta 4 kişiydik.

Tamam Hanefi daha fazla anlatma satıyorum aracı...:D:D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
amcam köye gidip geldi ortalama 7,2 gösteriyor.araç ful dolu.

sizinki de biraz daha sakin kullanımla az daha düşebilir.

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ

Tamam Hanefi daha fazla anlatma satıyorum aracı...:D:D
Aman abi sözümü geri alıyorum :D çok yakıyor benim aracımda :D :D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Raptor abi sen kaç km hız ile gidiyorsun genelde 100-120 arası gidiyorum ben geçen sene Sivas'a giitim İstanbul'dan Tokatta mazot bitti daha 750 km beni çıldırtacak

madem 100-120 gidiyorsun o vakit araba çok yakıyor demeyecen.sen çok yaktırıyorsun.ben 80-85 le giderim

işte sıkıntı orda zaten, 2200-2400 devir 85-90 km ideal hız ama, o şekilde de yol bitmiyor diye basıyoruz.. bu sefer de fazla yakıyor haliyle..

mali bey sabır hem cebinizi hem sizi korur.şehirler arası yolda 90 tabelasının olduğu bölgeden 121 ile geçerseniz "hız sınırını %30 dan daha fazla aşmak"suçundan dolayı güncel fiyatla 343 lira ceza yersiniz ki bu durum da hiç ekonomik olmaz.ayrıca muhtemel kazalarıda en ucuz şekilde atlatmanız aracı dikkatli ve yavaş sürmenize bağlıdır.

çok iyi tanıdığım çok iyi şoförler yaptıkları kazaları tarif ederken "ayağımı gazdan alamadım bile"diye bir tabir kullanırlar.

raptor abi istanbula geliyosun hiç söylemiyosun görüşürdük :)) şehir dışı 1200 kmyi görmek cok zor oluyor 80km yi geçmemek gerek herhalde

can tam istanbul buluşmasının olduğu tarihe denk geldi.düğün vardı,mecbur geldim ve en küçük boş vaktimiz olmadı.istanbula geleceğimi ve buluşmaya gelmeyeceğimi söylesem yanlış anlaşılırdı.bende söylemedim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
burak dediğin hıza göre yakıtın düşük bile haksızlık etme bence doblona

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
Raptor abi 80-85 km hız ile nasıl sabrediyorsun o yol bitmez ki :|

şöyle izah edeyim kardeşime;

molaları dahil 1000 km yolu ben 85 km/h hızla,yaklaşık 1.5 saat mola vererek 14 saat gibi bir sürede giderim.

sende 1000 km yolu yaklaşık 2 saat mola varerek 10.5 saat gibi bir sürede gidersin.

ben ceza yemem,radar seni yakalarsa en ucuz kurtarırın 185 lira.(yarım depo mazottan fazla ediyor)

ben kendimi,aracımdaki yolcularımı ve trafikteki üçüncü kişileri tehlikeye atmam,sen canını cebinek koyar gidersin.

ben bir depo mazotla giderim,üstede mazotum artar,sen yolun 4/5 inde mazot almak zorunda kalırsın.(o yüzden bana mola 1.5 saat,sana 2 saaat)

benim arabam seninkine nazaran daha geç yıpranır.bakım maliyetlerim daha düşük olur.

aradaki fark 3.5 saat.bu kadar maliyete,bu kadar risk almaya değer mi?

ayrıca sabırlık bi şey değil,ambulans değilim yaralı taşımıyorum,padişaha kelle götürmüyorum.geze geze,yiye içe,güle oynaya gidiyorum.ramazan değilse misal duruyorum kebabı meşhu bir yerede güzelce yemeğimi yiyorum.manzarası güzel bir yerde çayımı içiyorum.acele yok yani.çok acelem varsa zaten uçakla giderim.