cilanızı kendiniz yapabilirsiniz.

kokplot

Onursal Üye
yaaw çamurlukları komple çürümüş beyaz şahinim varken gıcır gıcır yıkardım. hatta öyle öyle yıkardımki çürükleri elimde kalır ve hafta sonu borç para bulup göçmüş çürükleri dolguya giderdim:)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Araç aşınmış demekki Murat Abi yıkanmaktan :D:D

kokplot

Onursal Üye
plakası 31 TA 12.... plakalıydı. bakımsızlıktan ve çok yıkamaktan önceki sahibi arabayı çürütmüş:)

yani sadece yıkama bakım olmuyor değilmi. o adamda örnek oluyor.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Eski plakalarda akıldan çıkmaz nedense :D

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
hacı bende geremy gibi alıp cilayı giriyodum doğana.sonuçta güneş kavruğu oldu boyada ama 16 yıl orijinal boyayla geldi araba!

dobloyla uğraşamıyorum.çok büyük.aslında daha çok korkuyorum.bi yanlış iş yaparız berabat ederiz arabayı diye.
o yüzden işin kolay ama masraflısına kaçıyorum.FİAT BOYA KORUMA.200 tl ama profesyonel iş!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kokplot tarafından yazılan metin:
plakası 31 TA 12.... plakalıydı. bakımsızlıktan ve çok yıkamaktan önceki sahibi arabayı çürütmüş:)

yani sadece yıkama bakım olmuyor değilmi. o adamda örnek oluyor.

kesinlikle size katılıyorum arabaya cila şart ce korum bu tür korumalar ile arabanın boyası hep ilk günkü gibi kalıyor

abi mesela ben yazın arabayı hiç yıkamam ayda bir defa su tutarım yada tuturum ki kanalları toz dolmasın sadece arabayı cilalı su ile silerim kışında çamurlanınca yıkayıp cilacı su ile silierim arabaya bakmak kolay değil aslında ama böyle uygulama yapan çok az kişi vardır

kokplot

Onursal Üye
ewet doblo vip premio doğru diyorsun. az bile olsa uğraşmak gerek. sonra süprizler le karşınıza çıkan arabayı kötülemeyin değilmi:)

geremy

Onursal Kurucu
RAPTOR tarafından yazılan metin:
hacı bende geremy gibi alıp cilayı giriyodum doğana.sonuçta güneş kavruğu oldu boyada ama 16 yıl orijinal boyayla geldi araba!

dobloyla uğraşamıyorum.çok büyük.aslında daha çok korkuyorum.bi yanlış iş yaparız berabat ederiz arabayı diye.
o yüzden işin kolay ama masraflısına kaçıyorum.FİAT BOYA KORUMA.200 tl ama profesyonel iş!

ilk zaman bende ters bir şey olur diye korkmuştum ama bi şey olmuyor.

geremy

Onursal Kurucu
şimdi polisaj makinalarına bakıyorum.
işi dahada kolaylaştıracağım.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Spirale benzeyen makineler mi Abi?

Ben bu konuda çok amatörüm ya, ne kaparsam beyne yerleştiriyorum :D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geremy tarafından yazılan metin:
şimdi polisaj makinalarına bakıyorum.
işi dahada kolaylaştıracağım.

abi makine bende alıcaktım ama çok dikkat edilmesi gerekliymiş yoksa boyayı yakabilir mişik elle uygulama daha iyi miş tabiki iyi yapılırsa ama makina ile daha kolay alıesan dikkat et

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Nasıl bi makinedir bu?

diamond

Saygın Üye
sprel dediğiniz taşlama bunların devirleri çok yüksektir. dakikada 1100 devirden başlarlar ve devir ayarlıları dahi olsa pek tavsiye edilmez polisaj makinaları 4-5-6 devir olarak vardır ve bunlar 600-3500 ayarında yükselirler polish yapmak için en az devirde yapılması gerekmektedirki taşlama makinalarının devirleri yüksek olduğundan bunlarla yapılması tavsiye edilmez.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Heh şimdi oldu sağolasın :)

kokplot

Onursal Üye
diamond tarafından yazılan metin:
sprel dediğiniz taşlama bunların devirleri çok yüksektir. dakikada 1100 devirden başlarlar ve devir ayarlıları dahi olsa pek tavsiye edilmez polisaj makinaları 4-5-6 devir olarak vardır ve bunlar 600-3500 ayarında yükselirler polish yapmak için en az devirde yapılması gerekmektedirki taşlama makinalarının devirleri yüksek olduğundan bunlarla yapılması tavsiye edilmez.

hakkaten güzel bilgi oldu teşekkürler. birşey daha öğrendik bu gün :)

diamond

Saygın Üye
polisaj makinası ile cila yaparsanız eğer çok zor olur yapması pasta yapacaksanız polisaj makinası alınız cila için polisaj makinası almak çok saçmaca olur cila sürmek için http://www.deveyuku.com/oto-aksesuar-c/oto-bakim-urunleri-c/cila-aksesuarlari-c/meguiars-el-cila-pedi-w0004.html buradaki pedi kullanabilirsiniz ben cila için bunu kullanıyorum. ayrıca ciladan önce siyah boyaya derinlik vermesi için glaze denen malzemeden kullanmanızı öneririm.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Taşlama ve avuç taşlama farkı nedir peki?

Aynı şey gibi geldi bana?

kokplot

Onursal Üye
diamond tarafından yazılan metin:
polisaj makinası ile cila yaparsanız eğer çok zor olur yapması pasta yapacaksanız polisaj makinası alınız cila için polisaj makinası almak çok saçmaca olur cila sürmek için http://www.deveyuku.com/oto-aksesuar-c/oto-bakim-urunleri-c/cila-aksesuarlari-c/meguiars-el-cila-pedi-w0004.html buradaki pedi kullanabilirsiniz ben cila için bunu kullanıyorum. ayrıca ciladan önce siyah boyaya derinlik vermesi için glaze denen malzemeden kullanmanızı öneririm.

bide batıda olsam, anlattığın malzemenin birde dilinden anlasam, bakarım çaresine gözler ışıltı görür güneş gibi:)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk