Chiptuning Yaptık Cargoma:)

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sen bizim araçların 1.6 motor olduğuna bakma. otomatik vitesler 1.6 ancak 90bg ve 200nm tork var. yani fabrika çıkışlı hallerinde 1.3 motorlar ile aynı güçteler :)

evet abi ama sizinkiler 1,6 bizimkiler 1,3 ama tabiki hiç conformatic kullanmadım o yüzden bişey diyemem ama ben bizim doblonun performansından memnunum

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
yazılım nerede ve kaça attırmıştınız enis bey...

ben İstanbul'da Mehmet Gazihan'a yaptırmıştım. fiyat 600tl idi.

hmm nette ismi çok geçiyor mehmet gazihan'ın... fiyat da hala 600 fiyatı hatırladığım kadarı ile... karta taksit gibi bir imkan varmı orada enis bey...

bir de memnunsunuz anladığım kadarı ile... garanti veriyormu... örneğim bizim sitede reklamı olan 06 tunnig 2 yıl garanti diyor...

aslında yazılımda garanti nasıl olur bilemiyorum. yani sonuçta ortada fiziksel bir durum yok. yazılım yüklendikten sonraki performansı daha ilk sürüşte yada yakıt tüketimini 1-2 hafta içinde ya görürsünüz yada görmezsiniz. 2 yıl sonra ortaya çıkacak bir durum yok. öte yandan takılan chip yada box'ların fiziksel olarak bozulması, arızalanması mümkün olabilir. o yüzden o tür ürünlerde 2 yıllık bir garanti istenebilir.

diğer yandan dediğiniz gibi Mehmet Gazihan bu piyasada oldukça bilinen ve işini de iyi bilen birisi. dolayısı ile yaptığı işinin arkasın duruyor. yada ben o izlenimi edindim. dediğine göre işlem sonrası motorunuzda bir sorun çıkarsa hiçbir sıkıntı olmadan serviste halledilmesini vadediyor. anladığım kadarıyla kendisinin tofaş yetkilileri ile de iyi bir diyaloğu var. ayrıca Fiat'ın bölge ekiplerine ait araçlara bile filo olarak chiptuning yaptığını anlatmıştı. düşünün yani :D
ödeme kolaylıklarını kendisi ile konuşmak gerekir. bir de bildiğim kadarıyla farklı şehirlerde de kendisinin bayilikleri var. kendi adını kullanarak francshing usulu gibi çalışan ve yazılım yüklemesi yapan yerler bunlar. Mehmet Gazihan'ın yazılımlarını kullanıyorlar, bir sorun olduğunda onunla irtibata geçip danışıyor, gerektiğinde yazılımı modifiye ettiriyorlar vs.

chip/box yada yazılım sizin tercihinize kalmış bir durum. o konuda birşey diyemem. sadece kendi aracımdan memnun olduğumu söyleyebilirim. bu konudaki tek keşkem, keşke bu işi araçla biraz daha km yaptıktan sonra yaptırsaydım. nedeni ise aracın orjinal performansını hiç hatırlamıyorum. nerdeyse alır almaz yaptırdığım için, şimdi bana bütün doblolar bu şekildeymiş gibi geliyor. 90bg aracında performans sıkıntı yaşadığını söyleyenleri ise o yüzden anlamakta zorlanıyorum, nasıl birşeydir yada benim araçta gerçekten bir performans artışı oldu mu diye :D

teşekkürler açıklamalar için enis bey...

casfaehan

Daimi Üye
Tepki
0
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a
Hepsini 300 tl ye yapıyor İbrahim Usta işçiligide Gayet Güzel Epromunu Felan Yerine Otutturması Çok İyi Yapıldıgı Bile Belli Olmuyor Fiziksel Açıdan Garantılı Yapıyor İşinin Arkasında

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a
Hepsini 300 tl ye yapıyor İbrahim Usta işçiligide Gayet Güzel Epromunu Felan Yerine Otutturması Çok İyi Yapıldıgı Bile Belli Olmuyor Fiziksel Açıdan Garantılı Yapıyor İşinin Arkasında

halil kardeşim sadece 105 mi apabiliyor yoksa dahada açabiliyormu..

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
ben enis ilk yaptırdığında bayağı bir azışmıştım çok memnun olduğunu azmıştı...hala memnun demekki sıkıntı yok...keşke buluşafa kullansaydım aracını hemen fark söylerdim..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben enis ilk yaptırdığında bayağı bir azışmıştım çok memnun olduğunu azmıştı...hala memnun demekki sıkıntı yok...keşke buluşafa kullansaydım aracını hemen fark söylerdim..

evet abi sizin arabalar aynıydı aradaki farkı öğrenmiş olurduk

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
aslında bir ara aklıma geldi karambolde unuttum işte...

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a

halil bu 300 tl fiyat standart mı... yani gidilse bu fiyata her zaman yaptırlabilir mi...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
aslında bir ara aklıma geldi karambolde unuttum işte...

ben chipli olduğunu bilmiyordum yoksa bilgi alırdık

casfaehan

Daimi Üye
Tepki
0
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a

Açabiliyo Abi Sordum Ama Dedi Arkanı Kara Bulutlara Bogarsın :) Yaptıgı İşlem Araç Oksijeni Daha Çok Çekiyo Ama Yakıtı Daha Az Çekiyo Mantıgı Buymus İşin

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Kod:
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a

hııımmm anladım...neyse yarın bir arkadaş için chip yaptırmaya gidecez. 150 tl diyor pek kafam basmadı bende gelecem dedim..gel dedi...başka bir dalga dümen diye düşnüyorum...yarın ola hayrola..
Açabiliyo Abi Sordum Ama Dedi Arkanı Kara Bulutlara Bogarsın :) Yaptıgı İşlem Araç Oksijeni Daha Çok Çekiyo Ama Yakıtı Daha Az Çekiyo Mantıgı Buymus İşin

casfaehan

Daimi Üye
Tepki
0
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a

halil bu 300 tl fiyat standart mı... yani gidilse bu fiyata her zaman yaptırlabilir mi...
normalinde 500 600 civarı yapıyo abi bu bna olur fiyatıydı dedim aynı fiyata forumdakilerede yaparmısın olur dedi

melrock

Saygın Üye
Doblo
Tepki
136
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi

keşke kullansaydın abi. neyseki bir tek ölümün çaresi yok :) müsait olduğum bir ara çayını içmeye gelirim kavacığa. o zaman kullanır denersin beykoz yokuşlarında :)

ceyhun-24

Aktif Üye
Tepki
1
üstatlar bir sorum olacak bendede d2 var aracıma hafta sony chıp box takılacak yazılımla box ın arasındaki fark nedir hangisi sağlıklı kafam karıştı

gecekondu_3rdi

Daimi Üye
Tepki
0
1.6 90 lıgı 105 e
1.3 90 lıgı yine 105 e
1.3 75 ligi 90 a

oksijeni daha çok kullanıyosa ona bide kutu içi kn filtre koydun mu hava daha kolay geçer :D

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
4.666
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
kutu içi filtre ile ilgili bir sürü olumsuz yorum da var nette...

gecekondu_3rdi

Daimi Üye
Tepki
0
kutu içi filtre ile ilgili bir sürü olumsuz yorum da var nette...

KN firmasının araca özel kutu filtreleri mevcut kardeş filtreyi oldugu gibi takmıcan onun tozları tutan sıvısı var filtreye fazla olmamak kaydıyla yediriceksin güzelce 12 saat bekleticeksiniz sonra araçdaki filtre kutusuna yerleştiriceksiniz. Ben çok pimpirikliyim diyorsanız 15.000km'de bir yıkayıp tekrar yaglayabilirsiniz. Yıkarken basınçlı su kullanmıcaksınız filtrenin dokusunu bozmadan incitmeden yıkanmalı bunları yaptıkdan sonra sorun yaşanacagını zannetmiyorum.

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
sevgili dostlarım....bugün halil kardeşimle pendik te buluştuk...bizim istanbul buluşmasına benimle gelen recep arkadaımn 2006 model opel astrasına chip tuning yazılım yaptırdık...dönüşte aracı bayagı bir test ettik. hakikatten bu kadar fark beklemiyorduk. şaşkınlıkla gördüm ki.....inanilmaz.....ayın 5i ile 10 u arası benim aracimada yazılım attıracağım......kesinlikle 10 numara 5 yıldız....

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Tepki
1.205
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
sevgili dostlarım....bugün halil kardeşimle pendik te buluştuk...bizim istanbul buluşmasına benimle gelen recep arkadaımn 2006 model opel astrasına chip tuning yazılım yaptırdık...dönüşte aracı bayagı bir test ettik. hakikatten bu kadar fark beklemiyorduk. şaşkınlıkla gördüm ki.....inanilmaz.....ayın 5i ile 10 u arası benim aracimada yazılım attıracağım......kesinlikle 10 numara 5 yıldız....

abi sana birşey soaracağım.motor sesinde artma varmı.dikkat ettinmi

premio2012_55

Fenomen Üye
Tepki
1.295
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
baki abi sen bi yaptır.memnun kalırsan bende yaptırabilirim cünkü fiyat iyi işcilik de dediği gibiyse bu iş tamamdır*tup*