Chıptunıng & Doblo 1.6mjet

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
iyi akşamlar hangi chıp uygulattınız

Megachips ankara bayiisinde yaptirdim...
Yakıt ekonomisi mi , güç artırımı yaptırdın?
Dyno ölçümü aldın mı?
Kaç beygir oldu

hakanilhan

Daimi Üye
iyi akşamlar hangi chıp uygulattınız

Megachips ankara bayiisinde yaptirdim...
Yakıt ekonomisi mi , güç artırımı yaptırdın?
Dyno ölçümü aldın mı?
Kaç beygir oldu

Yakit ekonomisi veya güç arttılması diye ayrılmıyor direk yazılım atıyolar bu beygirin ve torkun yükselmesini
sağlıyor... Ankarada pek guvenilir bi dyno olmadigi icin yaptirmadim ama tahminlerimize gore 135 140 hp ve 350 nm tork civarinda....

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
sevgili arkadaşlarım defalarca burada gerek ben gerekse admin kardeşlerim anlattı ...ama birkez daha anlatalım......chip tuning bir uazılımdır...sürat artsın , yakıt düşsün diye ayrı bir yazılım yoktur.....sadece beygir artışı yapılıyor...bu ne demek.....aracınız beygir gücü arttığından kalkışlarda zorlanmayacak siz bu araç gitmiyor diye gaz pedalına abanmayacak dolayısı ilede az yakıt yakacaksınız....buna rağmen ...siz kullanıc olarak gaz pedalına agrasif davranırsanız...aracınız...eskisinden daha fazla yakıt harcıyacaktır....demekki...burada pilotaj çok önemli......umarım açıklayicı bir bilgi olmuştur....

hakanilhan

Daimi Üye
sevgili arkadaşlarım defalarca burada gerek ben gerekse admin kardeşlerim anlattı ...ama birkez daha anlatalım......chip tuning bir uazılımdır...sürat artsın , yakıt düşsün diye ayrı bir yazılım yoktur.....sadece beygir artışı yapılıyor...bu ne demek.....aracınız beygir gücü arttığından kalkışlarda zorlanmayacak siz bu araç gitmiyor diye gaz pedalına abanmayacak dolayısı ilede az yakıt yakacaksınız....buna rağmen ...siz kullanıc olarak gaz pedalına agrasif davranırsanız...aracınız...eskisinden daha fazla yakıt harcıyacaktır....demekki...burada pilotaj çok önemli......umarım açıklayicı bir bilgi olmuştur....
*clap2**clap2**clap2*

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE

abi gayet açık ve net

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
eyvallah canlar.....*kiss*

FireExit

Onursal Üye

*tup*

MEVKU946

Onursal Kocaeli Yöneticisi
Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI

*tup*
SLM BAKİ BEY, BENİM DÜLDÜLÜN BEYİN ARIZASI DEVAM EDİYOR. KENDİ KENDİNE 3000 E ÇIKIYOR FREN YAPARAK NORMAL HIZA GETİRİYORUM. BU DURUM HERZAMAN DEĞİL. İŞİKTA DURDUN Bİ BAKIYOM DEVİR 3000 E ÇIKIYOR FRENE BASMASAM KIRMIZIDA FIRLAYIP KAZA YAPACAK.SLM MEVLÜT AMCA.*clap**comfort**bye*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bab bir ara seninle buluşalım benim beyin tamiri yapan bir kardeşim var...ona gösterelim senin aracın beynini zaten sanada yakın tuzlada....

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
bab bir ara seninle buluşalım benim beyin tamiri yapan bir kardeşim var...ona gösterelim senin aracın beynini zaten sanada yakın tuzlada....
SLM BAKİ BEY. SAĞOL EN SON DURUM MOTOR ARIZA IŞIĞI YANARKEN DEBİ METRENİN SOKETİNİ ÇIKARINCA DEVİR NORMALE DÖNÜYOR.TAHMİNİM DEBİMETREDEN GELİP BEYİNE GİREN KABLODA SOĞUK LEHİM GİBİ VEYA LEHİM ÇATLAĞI NE DERSEN BAZEN TİTREŞİMDEN DOLAYI TEMASSIZLIK OLUŞUYOR.İKİ YILDIR DA STOP ETMEDİ.SADECE YUKARIDA YAZDIĞIM İŞLERİ YAPIYOR. TUZLADAKİ ARKADAŞIN ADRESİNİ VEREBİLİRSEN SENİ YORMADAN DAMATLA GİDEBİLİRİM. HANIMIN ALÇISI 24 NİSANDA Bİ AKSİLİK OLMAZSA ÇIKACAK. MAYIS AYINDA GÖTÜREBİLİRİM.İLGİLENDİĞİN İÇİN TEKRAR SAĞOL.SLM MEVLÜT AMCA.*comfort**bye*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
baba...adresi net yazamam ama yarın seni arar tellen söylerim...ellerinden öpüyorum....

MEVKU946

Adı
MEVLÜT KÜÇÜKTİFTİK
Modeli
Renk
GÜNBATIMI
baba...adresi net yazamam ama yarın seni arar tellen söylerim...ellerinden öpüyorum....
SLM BAKİ BEY , SAĞOL TLF OLURSA DAMAT ORALARI İYİ BİLİR BULUR. İŞYERİ TUZLA DERİ SANAYİ. SLM MEVLÜT AMCA.*comfort**bye*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
baba yoğunluk tan unuttum seni bugün özür dilerim...

geremy

Onursal Kurucu
konuları lütfen yerlerine açalım.
konu tarafımdan taşınmıştır.

agog

Yeni Üye
Mehmet Gazihan'da yaptırdım bende chipi.Otomatik 90 lık, ölçüm sonucu 115-118 civarı bir rakam oldu.

7.2lt'den 6.8lt şuan İstanbul sıkışık trafikte.

Uzun yolda ise 4.3lt aşağıya düşmüyor sabitte, 5 ileri olduğundan.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Mehmet Gazihan'da yaptırdım bende chipi.Otomatik 90 lık, ölçüm sonucu 115-118 civarı bir rakam oldu.

7.2lt'den 6.8lt şuan İstanbul sıkışık trafikte.

Uzun yolda ise 4.3lt aşağıya düşmüyor sabitte, 5 ileri olduğundan.
[fpnotice=info]Lütfen kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız...

hakanilhan

Daimi Üye
benim dün turbo basıncım 3.0 barı gördü ve turbo hortumunu yerinden çıkardı oda arıza verip gaz kesti onun için bugün orjinal yazılıma döndüm basınç değerlerinin tam anlamıyla anlaşılabilmesi için 1 hafta bu şekilde kullancam haftaya tekrar yeni bi yazılım güncellemesi yapcaz... performans çok iyi ama kızımın turbosu yetmiyo bu gidişle yeni 135 lik turbo şart oldu gibi :D

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
benim dün turbo basıncım 3.0 barı gördü ve turbo hortumunu yerinden çıkardı oda arıza verip gaz kesti onun için bugün orjinal yazılıma döndüm basınç değerlerinin tam anlamıyla anlaşılabilmesi için 1 hafta bu şekilde kullancam haftaya tekrar yeni bi yazılım güncellemesi yapcaz... performans çok iyi ama kızımın turbosu yetmiyo bu gidişle yeni 135 lik turbo şart oldu gibi :D
geçmiş olsun...

ahmet-42

Daimi Üye
Adı
AHMET
Kan Grubu
A RH +
Meslek
MEMUR
Modeli
Araç Yılı
2004
Renk
BEYAZ
airbak benimde yanıp sönüyor sordum cihaza taktılar direnci zayıf yazıyor emniyet kemerlerini hızlı çekinceede oluyormuş