ÇAĞDAŞ OTO TAMİR VE BAKIM SERVİSİ

BALIKCI

Yeni Üye
tamir ve bakım konusunda sorularınızı sorabilrisiniz bu konu altında elimden geldiğince sorularınızı yanıltlayacağım illa doblo olması şart değil

Merhaba , yeni doblu kullanıcısı oldum ama bazı sıkıntılaım var , açıkca konuşmak gerekir ise daha önce Lada samaram vardı arabamı 7,5 sene kullandım servisim izmirin tanınmış lada servisi "isim vermeyim belki reklam yasaktır" Allah razı olsun bana her an her zaman yardımcı oldular hem manevi hem maddi , hiç aramızda para sorun olmadı , tespit için hiç para almadılar ve hiç bir zaman bana sormadan bir şeyi değiştirmediler, Daha da ÖNEMLİSİ boşa para harçatmadılar , bozulmamış , iadere edebilecek yada aciliyeti olmayan şeylere dokunmadılar ama söylediler , ufak tefek şeylere servis açmadan ayak üstü halletiler , ne zaman ihtiyacım olsa telefon ile ulaşabildim yada geldiler kısacası onlardan ayrılmak zor , bu kadar güven veren ve daha önemlisi müşteride olsam AİLEDEN biri gibi beni gören LADA SERVİSİME ve AHMET USTAMA sonsuz teşekkür ediyorum ..... korkum ise aynı ilgi ve alakayı doblo servisinin birinde görebilecekmiyim...

Malum konu para olunca ve daha önemlisi benim gibi lastik değiştirmekten ve araba kullanmaktan başka bir şey bilmeyen birini bir çok usta kurbanlık gibi görebilir...

Elbetteki her servis ve usta için aynı şeyi söylemek aynı kefeye koymak istemiyorum ama sizde beni anlayın bir şey bilmeyince insan korkuyor.

Daha önce bu konuda bir tecrübe yaşadım aynı şeyleri yaşamak istemiyorum HELAL kazandığım parayı , HELAL iş yapana helal etmek isterim.

Bu bağlamda ;

Burada yazdıklarınızdan az çok etkilendim , insanlara buradan olsa bile yardımcı olacağınızı yazmışsınız , bu bana sıcak geldi ve buraya üye olmamı ve size yazmamı sağladı.

Dediğim gibi arabamı alalı 1 hafta oldu olmadı , bazı eksiklikleri var tabi benim gördüğüm bunların bana neye maal olacağını merak ediyorum ayrıca aracın başka bir şeye ihtiyacı var mı ? yok mu? bilmem gerekiyor bunun içinde tespit yaptırmak ve bunun da bana neye maal olacağını bilmek istiyorum ...

Sizin içtenliğinize güvenerek bazı sorularım olacak...

1- arka kapı camının "sürgülü" kilidi kırık değiştirmem gerekiyor
2- ön kapı ve bağaj kapısından açılıp kapanırken "menteşeden değil " kapıyı tutan makanizmadan tak tuk ses geliyor onun yapılması gerekiyor
3- sağ ve sol kapının iç kısmındaki döşemeler yıpranmış ve yırtılmış onun yaptırmak istiyorum
4- arka kapının üst kilit kolunun yayı arızalı gibi onuda düzeltmek istiyorum
5- son olarak arabanın benim görmediğim bir problemi var mı? yok mu ? bilmek istiyorum...

Bunlar bana neye maal olur mümkünse bilgi verirseniz sevinirim..

Bu kadar şey yazdıktan sonra "ey be adam hiç kimseye göstermeden mi aldın arabayı " diyenleri duyar gibiyim , elbetteki gösterdim ama arabanın bir önceki servisine götürdük ve orada arabayı tanıyan ustaya sorduk ama ne malum anlaşmalı olmadıkları :(
İnsan işte şüphelenmeden duramıyor :(

Neyse çok uzattım , cevabınızı bekliyorum ...
Saygılarımla

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Hoşgeldiniz team dobloya

yazdığınız sorunlar basit şeyler çağdaş oto foruma çoktan beri uğramıyor yaptırcaksanız forumdaki izmirli üyeler size izmirdeki gittikleri servisleri söylerler yada önceki lada servisinden bilgi alıp tanıdıkları bir yer carsa oraya gidebilirsiniz yazdığnız sorunlar çokta büyük paralar tutmaz bence

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Normal işçilik fiyati

izmirlidoblo

Daimi Üye
8f7b4e32170e6a5e277af71fc955fce0.jpg

4b7b00068dfe18dc5073ee0aa8eaf5f9.jpg

78efd610261a9f2f05b38281337f2792.jpg

56b8cd6e5f4269ad662887e4114b1062.jpg
fa6423b1fb3ca6a74c475b1098ea4252.jpg

Çağdaş Oto Servis 6.sanayi Izmir
Doblolarinizin periyodik bakimlari tamirleri konusunda sizlerin hizmetinizdeyiz.

0232 282 06 38
677/46 sokak no:13 6.sanayi sitesi
Buca izmir (otokent karsisi)

Son düzenleme:

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@izmirlidoblo başkanım şafak 18 az kaldı bekliyoruz seni

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bekliyoruz çağdaş kardeşim seni tekrar aramızda görmek istiyoruz

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
18 günü kaldı abi şafak cankırı gece 12den sonra

Ferdi-bor

Yeni Üye
Adı
Ferdi-bor
Kan Grubu
0 -
Modeli
Araç Yılı
2013
Merhaba bende 1.6 doblo 2010 model ile aileye girdim. Hepinize selam ve saygılar... Çağdaş ustanın çayı hala varmıdır. Sıcak çayını içebilecekmiyiz acaba?
Çağdaş ustam benimde triger seti, ve periyodik bakım ile fren vs. Kontrolü var yardımcı olmanız mümkünmü ziyaret edelim mi?
Tabii ki TEAM DOBLO farkıyla olacak ise ....

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@Ferdi-bor
tabiki her zaman çağdaş kardeşimin yanına gidebilrisiniz. Dükkanda stiker vardır. Üyelerimize ayrı ilgi ve indirimi söz konusudur ;)

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@izmirlidoblo
Merhabalar hayırlı işler ustam,
Aracım bir kaç gün beyaz duman -buhar attı.
Sabah ilk çalışmada genelde yapıyor,ayrıca dışarıda 4-5. Saat kaldığında kısmen yapıyor.
Beyaz duman atarken motor da sıkışma zorlama oluyor.
Sayfadaki bir arkadaş,partikül kendini temizliyor dedi ama motor sıkışma zorlama yaparmı .
Cihaza bağlattım GAZ AKTİVİTÖR arızası çıktı.
Tuhaftır usta bunun ne olduğunu bilemedi.
Kaç gün evel aracımı çalıştırdım yine aynı sorun 10dk.sonra motor arızası ışığı yandı ve araç 30km.fazla gitmiyor.
Sorun ne olabilir acaba.
İst ustalar var ama herkes bir şey söylüyor.
Selamlar.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
@yunus0635
Merhabalar sevgili yunus0635,
Aracım beyaz duman atma sorunu devam ediyor.
Özelikle sabah ilk çalışmada oluyor motorda sıkışma-zorlama oluyor rölantide çok az sarsıntı var.
Partikül temizlik yapıyor deşmiştiniz.
Temizlik yaparken motor zorlama sıkıştırıp bırakma yaparmı .
Ayrıca cihazda GAZ AKTİVE ÖRÜ srızası çıktı ama Usta ne olduğunu bilemedi.
Kaç gün evvel yine aynı sorun ve motor arızası ışık yandı ve araç 30.fazla gitmiyor resetledim normale döndü arıza ışık bir gün sonra gitti ama sorun devam ediyor.
Ne yapmamı önerirsiniz.
Selamlar.

doblo3535

Fenomen Üye
Adı
m.i
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Gıda toptancısı
Modeli
Araç Yılı
2017
Bu anket nedir böyle anlayan varmı

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
@doblo3535
hangi anket :D

2009 da yazılan mesaj olduğundan 2 kez script değiştirdik her değişiklikte diğer anketler ile birleşmiş böyle birşey olmuş. Şimdi sildim ;)

nihatari

Yeni Üye
Adı
Nihat
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Slm ustam ben 1.2 2005 model doblo için krank mili dişlisi ariyorum iç çapı 22cm dış capi ise 32 cm sende bulunur mu acaba yana yardimci olman mumkunmu

Dosyalar

• 20180709_203941.jpg
    20180709_203941.jpg
    52,8 KB · Okunma: 2
  • 20180709_203916.jpg
    20180709_203916.jpg
    49,9 KB · Okunma: 2

tomas77

Azimli Üye
Adı
emirhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Teknisyen
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Ustam kolay gelsin ben yalovada oturuyorum bende 1.3 multijet 90 lık doblo doblo var 2011 model arabam gaz yemiyo. Ne devir yukseliyo nede araba hızlanıyor 2000 de kalıyor biraz isininca normal hizina cikiyo turbo devreye giriyo yalovada fazla usta yok neden olabilir acaba yardimci olursaniz sevinirim simdiden teşekkürler

nzlbkr

Yeni Üye
Doblo
Adı
Bekir
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Se
tamir ve bakım konusunda sorularınızı sorabilrisiniz bu konu altında elimden geldiğince sorularınızı yanıltlayacağım illa doblo olması şart değil

Selam bende 1.3 doblo var 2015 aracım servise götürdüm turbo da arıza var dediler bende dışarıda başka bir ustaya yaptırdım ama şimdide motor arıza lambası yanıyor ve star stop devre dışı diyor çalışmıyor 3 tane ustaya götürdüm olmadı sorunu bulamadılar getirsem Bi bakarmıyız iş durumunuz yogunmudur

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Se

Selam bende 1.3 doblo var 2015 aracım servise götürdüm turbo da arıza var dediler bende dışarıda başka bir ustaya yaptırdım ama şimdide motor arıza lambası yanıyor ve star stop devre dışı diyor çalışmıyor 3 tane ustaya götürdüm olmadı sorunu bulamadılar getirsem Bi bakarmıyız iş durumunuz yogunmudur
İşleri çok yoğun çağdaş ustanın buraya fazla takılmıyo yoğunluktan
Dükkanına uğrayıp görüşün