blue me

alpaltiner

Azimli Üye
Hayır benim ismim Alp ve İstanbul da değil Balıkesir deyim. Lauberhorn cihaz takmamışlar size yoksa dil paketinin çalışması gerekir. Bu konuda sevisler körcahil. Ben sorunumu Bursa merkezle hallettim. Oradan gelen bir yetkili bu işten gerçekten anlayan bir yetkili benim derdimi çözebildi. Tomtom dan video izlemek apayrı bir şey. Bunun için çeşitli programlar mevcut. Video izlemenin Blue&Me sistemiyle bir ilişkisi söz konusu değil. Önemli olan Tomtom cihazınızda bulunan "Car menü" altında "Media Player" ikonunun çıkması. Böylece Usb de bulunan Mp3 lerinizi Tomtom' un dokunmatik ekranından yönetebilirsiniz. Bu da yeni versiyon sistem ve 5.5 sürüm güncellemesiyle mümkün olabiliyor ancak.

filo

Azimli Üye
daha once sistemi degistirdiler tomtom ile eşleşmiyordu ve bursadan fatih adında uzmanı yeni bir sistem ile gelmişti.sistem aynen şöyle marka Lauberhorn yeni bir kutunun icinde cıkarmıştı kutu halen bende 2 çeşidi varmış bu markanın 32 mb 64 mb ram hafızalı arabama taktıkları 64 lük tüm sorunlarım giderildi ve media playerde usb setup olacak diye sordum bana aval aval baktılar belkide ne oldugunu anlamadılar.peki dedim tomtom da müzk dinlemek istermisin diye sordu bana zaten derdim bu dedim.bişeyler kırcaladı olmadı fabrikadan yardım istedi yazılım gerekiyor dediler.e mail adresimi aldı ve fabrikadan sizlere yazılım gonderecez dediler ve siz guncellersiniz dedi yani oyle geldiler boyle gittiler.keşke o size sistemi takan kişinin adresi veya iltişim adrenin bilseniz o bizim sorunumuzu hallederdi ben bu fiat ı anlamadım az da olsa sorunlarınımı cozdüler eco drivenin tr dilinde kullanması sistemin cok hızlı olması iyi oldu.birkac gün icinde tekrar başvuracağım sebep blue me sisteminin değisik dillerde kullanamam belki boyle cözerler.

burak1979

Yeni Üye
alp altıner merhaba,
Benim doblomda da aynı sorun bulunmakta. Benim size bir kaç sorum olacak.
Lauberhorn cihazını taktırmak için bir ücret ödedinizmi yoksa garanti kapsamındamı değişti? Burasadaki yetkilinin iletişim bilgileri sizde mevcutmu?

alpaltiner

Azimli Üye
burak1979 tarafından yazılan metin:
alp altıner merhaba,
Benim doblomda da aynı sorun bulunmakta. Benim size bir kaç sorum olacak.
Lauberhorn cihazını taktırmak için bir ücret ödedinizmi yoksa garanti kapsamındamı değişti? Burasadaki yetkilinin iletişim bilgileri sizde mevcutmu?

Merhaba, hayır hiç bir ücret ödemedim. Yetkiliye gelince bölge teknik sorumlusu Mehmet bey ismi. Herhangi bir iletişim bilgisi mevcut değil. Sanırım sadece İzmir, Bursa, Balıkesir bölgesiyle ilgileniyor kendisi ama emin değilim.

burak1979

Yeni Üye
Alp bey ben birkaç yerle görüştüm ancak bir sonuç alamadım. Size bölge sorumlusu Mehmet beyi yönlendiren balıkesirdeki servisin adını bana söylerseniz ben o servisi arayıp bulunduğum bölgedeki servisle görüştürerek belki sorunumu daha çabuk halledebilirim.
ilginize şimdiden teşekkür ederim.

alpaltiner

Azimli Üye
burak1979 tarafından yazılan metin:
Alp bey ben birkaç yerle görüştüm ancak bir sonuç alamadım. Size bölge sorumlusu Mehmet beyi yönlendiren balıkesirdeki servisin adını bana söylerseniz ben o servisi arayıp bulunduğum bölgedeki servisle görüştürerek belki sorunumu daha çabuk halledebilirim.
ilginize şimdiden teşekkür ederim.

Servis yönlendirmedi beni ben fiat çağrı merkeziyle görüştüm. Sonra beni fabrikadan Murat bey aradı. Siz çağrı merkezini arayın ve Murat bey ile görüşün. Kendisi konuyu biliyor. İsmimi söylerseniz yardımcı olacağını sanıyorum.