BİM'den Araçlarınıza ucuz park sensörü, kaucuk paspas vs..

tLqA

Daimi Üye
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
geremy tarafından yazılan metin:

merak ettim bu park sensörünü alsak montajı nasıl oluyor sigorta kutusundanmı alacak elektriği.

Bildiğim kadarı ile geri vites lambasından alınıyor. Aracı alırken taktırmış olmasaydım gözüm kapalı alırdım bu sabah.

ama sis farlarından dolayı kardasınız şuanda. 1.3 premio ları neden satmıyolar hala anlamıyorum. keşke clasic premioları satmaya devam etseler

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar geri vites sensörünün montajı çok zor birolay değil alacak arkadaşlara destek veririm ...hatta hemen anlatayım kuutu içerisinden sadece arkalar içinse 4 adet ulltrasonic sensör (kalo ve ucları soketli) ana üniteki bunu arkada döşeme içine saklayacasınız bu sensörleri tampona delip takmak için mini panç ....ön tarafa takılan ekran veya sesli ünite ve bu üniteleri sabilemek için vida ve çift taraflı bantlar çıkar .....Montaj işlemi......Önce aracın arka tamponuna merkezli olmak üzere 4 delik verilen panç ile açılır merkezli derken ikisi köşelerden 10 santim içeri olacaktam köşelere korsanız sensörleri ota boka öter bilginize......Sonra bu sensörler kimisinde 1.2.3.4 kimisinde A.B.C.D diye sıralanarak arhayan döşemeye saklayacağınız ana ünitedeki kodlanmış soketlere takılır daha sonra ekranı öne monte ettikten sonra yine ana üniteye ekranın soketli kablosu ana üniteye takılır......En son aşama cihazın elektrik bağlantısıdır buda şöyle yapılır cihazdan cıkan kırmızı canlı uç kablosu aracın ger vites lambasının canlı ucuna yani + kutbuna yine cihazdan çıkan siyah kablo araçta herhangi bir şase ye yanı _ kutuba bağlanır işlem bitmiştir uzaklık kontrollerini yaparak kullanıma başlayabilirsiniz...hayırlı olsun...

Dark Knight

Fenomen Üye
tLqA tarafından yazılan metin:

merak ettim bu park sensörünü alsak montajı nasıl oluyor sigorta kutusundanmı alacak elektriği.

Bildiğim kadarı ile geri vites lambasından alınıyor. Aracı alırken taktırmış olmasaydım gözüm kapalı alırdım bu sabah.

ama sis farlarından dolayı kardasınız şuanda. 1.3 premio ları neden satmıyolar hala anlamıyorum. keşke clasic premioları satmaya devam etseler

Valla kromaj olayına takmıyorum ama premiolardaki çelik jant olayını safeline 'a koymamışlar ya çok bozuluyorum :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar Doblolarınızın kıymetini bilin bugün işyerine yeni araçlar kamyonetlerimiz geldi Dacia...Aman yarabbi O ne ben hayatımda böyle dandik araba görmedim resmen teneke işçilk yok malzeme sıfır....Merkezi kilit anahtardan var kumanda yok otomatik cam yok teyp yok dizel 1.5 ......17.850 tl vallahi hüsran bir araba Malzeme ve işçilik o kadar kötü ki cama hava üflemeye yarayan hava kanallarında plastik çapakları var......Kapılar kapatırken lang diye kapanıyor berbat berbat berbat .........

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar Doblolarınızın kıymetini bilin bugün işyerine yeni araçlar kamyonetlerimiz geldi Dacia...Aman yarabbi O ne ben hayatımda böyle dandik araba görmedim resmen teneke işçilk yok malzeme sıfır....Merkezi kilit anahtardan var kumanda yok otomatik cam yok teyp yok dizel 1.5 ......17.850 tl vallahi hüsran bir araba Malzeme ve işçilik o kadar kötü ki cama hava üflemeye yarayan hava kanallarında plastik çapakları var......Kapılar kapatırken lang diye kapanıyor berbat berbat berbat .........

Sanırım Logan MCV den bahsediyorsun abi. Evet hemen herkes bu araç için aynı şeyleri söylüyor. Kütük gibi bir araçmış.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
aynen aynen.....

tLqA

Daimi Üye

Sanırım Logan MCV den bahsediyorsun abi. Evet hemen herkes bu araç için aynı şeyleri söylüyor. Kütük gibi bir araçmış.

kütük derken lütfen dikkat edelim. ford transit connect kadar kütük bi araba görmedim ben hayatımda.

gecekondu_3rdi

Daimi Üye

Ben aldım bu sabah montajını gerçekleştirdim 1saat 45dakikamı aldı ama gerçekden hoş oldu güzel durdu türkçe 1.5 metreden 40 cm'ye kadar an ve an söylüyor resim çekemedim sogukdu bi an önce yapım çıksın aradan dedim yarın eklerim resimleri iyi geceler

tLqA

Daimi Üye
peki kabloları nasıl hallettiniz? aracın ortasında odun gibi duruyormu? yoksa pratik bir yöntemle biyeremi sabitlediniz

gecekondu_3rdi

Daimi Üye
tLqA tarafından yazılan metin:
peki kabloları nasıl hallettiniz? aracın ortasında odun gibi duruyormu? yoksa pratik bir yöntemle biyeremi sabitlediniz

Ana kutuyu çift taraflı bantla sol çamurlugun yanındaki boşluya yapıştırdım ekran kablosunu çamurlugun bombesinin üstünden emniyet kemerinin muhafazasına gizleyip orta camın çevresindeki arası açılan cam papucu mu ne deniyorsa artık oraya gizleyerek ordanda şöför kapısıyla orta camın arkasındaki gri bakalit malzemeye gizledim aynı şekilde şöför kapısının üzerinden sol direkden gizleyerek gögüsün soluna sabitledim ekranı sensörün kablo fazlalarını el katıyla katladım elektrik bandıyla bagladım ana kutunun yanında çamurluk bombesinin boşlugunda düzgünce duruyor. Elektrigi (-) olan ztn siyah (+) olanı beyaza bagladım güzel durdu resimleri yarın koyarım

Bu toolmaxx'ın sensörde de digerlerinde de ani hareketlerde ani mesafe daralmalarında geç kalıyor olabilir hepsinde öyledir yanaşırken bu hoş sesli bayanın metrajı tekrarlanmasını bekleyin göreceksiniz

ERCAN

Daimi Üye
Arkadaşlar geri vites sensörünün montajı çok zor birolay değil alacak arkadaşlara destek veririm ...hatta hemen anlatayım kuutu içerisinden sadece arkalar içinse 4 adet ulltrasonic sensör (kalo ve ucları soketli) ana üniteki bunu arkada döşeme içine saklayacasınız bu sensörleri tampona delip takmak için mini panç ....ön tarafa takılan ekran veya sesli ünite ve bu üniteleri sabilemek için vida ve çift taraflı bantlar çıkar .....Montaj işlemi......Önce aracın arka tamponuna merkezli olmak üzere 4 delik verilen panç ile açılır merkezli derken ikisi köşelerden 10 santim içeri olacaktam köşelere korsanız sensörleri ota boka öter bilginize......Sonra bu sensörler kimisinde 1.2.3.4 kimisinde A.B.C.D diye sıralanarak arhayan döşemeye saklayacağınız ana ünitedeki kodlanmış soketlere takılır daha sonra ekranı öne monte ettikten sonra yine ana üniteye ekranın soketli kablosu ana üniteye takılır......En son aşama cihazın elektrik bağlantısıdır buda şöyle yapılır cihazdan cıkan kırmızı canlı uç kablosu aracın ger vites lambasının canlı ucuna yani + kutbuna yine cihazdan çıkan siyah kablo araçta herhangi bir şase ye yanı _ kutuba bağlanır işlem bitmiştir uzaklık kontrollerini yaparak kullanıma başlayabilirsiniz...hayırlı olsun...
anlattıklarınaza katılıyorum..ilave olarak ...dikkat edilmesi gerekli bir durum var...ekranlı olan cihazlar elbetteki ses uyarısıda veriyor..ancak ses geldiğinde ekrana bakan sürücülerde...büyük bir yanılgıyla aynaya bakmayı unutuyor..arka planda,yanlarda...ölü bölgeler kalıyor..bu arada gözden kaçan risklerde .. ufakta olsa kazalara sebep oluyor..yani sadece sesli uyarı yapan bir cihaz kullanmak çok daha iyi sonuç vermektedir..zaten sesli uyarı seviyesi belli bir seviyeye geldiğinde ..gözle ne oluyor ..diye gerekli kontrolleri yapıyorsun....

GOKHANTASKIN

Azimli Üye
Offf yaa 2 gün önce bime bakim neler getiriyo bu hafta demiştim sonradan sallamadım keşke baksaymışım evimin karşısında bim var ve bn park sensörünü kaçırdım allah kahretsin :(((((

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
kesinlikle doğru söylüyorsunuz göz kontrolü en sağlam yoldur.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşım tehna yerlerdeki bim lere sor bence hala vardır yada görevliye sor civar bim leri arayıp soruyorlar ......bilgine....

GOKHANTASKIN

Azimli Üye
yrn sabah erkenden kaldıp gidicem ztn :D arıyıp soruyolar biliyorum bide duyduğum kadarıyla biten ürünleri sonrada yine getiriyolarmıs inş. kalmışdır.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
doğrudur başka şubelerde satılmayanları çok satılan şubelere aktarıyorlar....

GOKHANTASKIN

Azimli Üye
park sensöründe yanılmalar oluyor ztn gerçi ben park sensörüne güvenmem yinede bakarım ama geri giderken çocuk veya bi hayvan atladığında arkanıza park sensörü çok işe yarar diye düşünüyorum ztn alma sebebimde bu olacak geri giderken arkada küçük cocuk olduğunda göremiyebilirim diye geri geri terettütlü gidiyorum artık öle bi terettütüm olmıyacak inş. :D

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Çok komiktir.....Ben bim e bir ara simbo nun soğutucusu gelmişti onu almaya gittim eski doblomla kaldırıma çıkıp geri geri yanaşıyorum bir gümleme araba zınk diye durdu ...Meğer araç parketmesin diye baba dikmişler aynalardan görmedim ...Allahtan sadece tampon hafif ezildi.......Sensörüm olsa olmazdı işte....

ERCAN

Daimi Üye
GOKHANTASKIN tarafından yazılan metin:
yrn sabah erkenden kaldıp gidicem ztn :D arıyıp soruyolar biliyorum bide duyduğum kadarıyla biten ürünleri sonrada yine getiriyolarmıs inş. kalmışdır.
bimdekiler dediki..bu ürün gelmez bir daha... gelirsede el ilanıyla duyurulur dedilerr...

GOKHANTASKIN

Azimli Üye
Çok komiktir.....Ben bim e bir ara simbo nun soğutucusu gelmişti onu almaya gittim eski doblomla kaldırıma çıkıp geri geri yanaşıyorum bir gümleme araba zınk diye durdu ...Meğer araç parketmesin diye baba dikmişler aynalardan görmedim ...Allahtan sadece tampon hafif ezildi.......Sensörüm olsa olmazdı işte....

evet abi boyu arabanın arka camının yüksekliğinden küçük olan şeyleri göremiyoruz bnde bunu anlatmaya çalışmışdım bnde snn gibi çöp konteynırına vurmuşdum geri gelirken ama baya hızlı geliyodum kesin kapı girmişdir içeri dedim ama bişey olmamışdı meğer arka tampon profil bi demire yaslıymış onun sayesinde bi çizikle yırttım.