beyler buyrun yapan varsa gelsin :))

Durum
Konu kapatılmıştır.

filizcima

Daimi Üye
fthmnks tarafından yazılan metin:
hahahaha:D:D bi tek akp ışığı yok :D:D:D helal olsun :)
aynen de o hızda gıderken kapıyıdamı actınız anlamadım:D aaraba askıdayken fılan ne bılım o hızı yaparda o hızı yapacak yol Turkıyenın neresınde anlayamadım:d

Dark Knight

Fenomen Üye
ank_erdogan tarafından yazılan metin:
vallaha yaptık bişiler kardeş bak sen 4200 de 190 la gidion ben 7000 binde en az 230 240 yani bide benim araba 5500 de tıkanıodu yani duruodu gaz yemiodu hiç 5 te sonuna kadar zorlamadım zorladım ve sonuçtu 6000 de bütün arıza ışıkları yandı ve yaklaşık 100 tane arıza vermiş gittim servise sıfırlattım adam lar abi sen naptın dediler :))

Servis bile abi sen naptın dediyse söylenecek pek söz kalmıyor :)

Black Hawk

Saygın Üye
Arkadaşlar bunun 200 km hız yapmayla alakası yok. Henüz dobloda nasıl yapıldığını bilmiyorum ama öğrenince yazarım. Ben bunu daha önce Reno Megane 2 de yaptım. bu bi test ayarı... tüm gösterge elemanlarının çalışıp çalışmadığını test ediyor. Araç sabit durduğu yere kontrol amaçlı tüm göstergeler devreye giriyor. zaten resimde dikkat ederseniz sadece hız ve devir değil yakıt ve hararet göstergesi de sonda duruyor. ayrıca hem akü hem ısıtma buji uyarısı ve yağ lambası yanarken zaten araç bu devire çıkamaz...

Dikkatli bakan herkez bu aracın yol bilgisayarındaki garipliği fark eder. o bile tüm fonksiyonlarını açmış durumda...

Hatta Yakıt full gösterirken nasıl oluyor da yakıt uyarı lambası da yanıyor da denebilir... Kısaca bu bi gösterge testi doblo dahil birçok araçta yapılışını gördüm öğrenir öğrenmez de nasıl yapıldığını sizlerle paylaşırım...

selcukan43

Daimi Üye
Helal olsun şahin abi.. Konuyu tam 5-6 dk önce gördüm ve tüm yazıları okudum tek fark eden sen olmuşsun.. Garip garip yorumları görünce de helal olsun diyen arkadaşlar şaka yapıyor sandım.. Dediğin gibi olay test ayarı.. Aynı zamanda elektriksel yöntemle ve bir de yazılım ile yapılabiliyor bu.. o kadar anlaşılacak kısmı var ki bir çoğunu yazmışsın sen zaten.. Baştaaa hiçkimse farketmemiş bak o araba 5.000 devirde devir kesiyor ;) yazılımla onu da devreden çıkarmak mümkün ama 240 - 250 km gibi hızlardan bahsedilmiş bir de :) Zaten rampa aşağı bile bu hıza ulaşmak çok ama çok zor.. en az 10- 15 km sırf rampa aşağı yol olması lazım kaldı ki o da 7.000 e gelmez.. Yakıt ve hararet göstergeleri yol bilgisayarı vs. hepsini zaten saymışsın.. Ama iyi yalan savrulmuş servisteki adam sen naptın yaa falan bir de o hızda verdi tüm arızaları vs. :) test ayarından başka elektriksel temas ile de mümkün ve en önemlisi yazılım.. Yazılımla hatta istenilen araçlara da uygulanabiliyor. Kontağı çevirir çevirmez hepsini test amaçlı yakıyor söndürüyor km ve devir saati göstergeleri sona dayanıyor sonra geri çekiliyor yavaşca.. Çok basit bir yazılımla hemde chip olarak hazırlanıp takılabiliyor.. Önemli olan voltajı onun.. Hayabusa marka motor da bile var örnek isteyenler youtube'da bursa motor makas yazıp bakabilirler.. :)

geremy

Onursal Kurucu
bmw lerde bir düğmeye sürekli basılı tutunca bütün ibre ve uyarı ışıkları test etmek için çalıştırıyor.

ank_erdogan

Aktif Üye
beyler servislerede sorabilirsiniz evt öle bi cihaz var ama onla yapmadım pc yi sıfırlıolar basıpta gidio tekarar gelio ama bakarsanız göstergeler duruo oynama yok bu kadar bilgili konuşmayın ben onu bastım biliorum inanan inanır inanmayan yorum bile yazmaz kardeşim bu kadar basit sen de 200 ü vur yap getir bende sana yorum yapım aynısı youtubede vardı yolda var arabada gidio inanmıosan onuda izliyebilirsniz

ank_erdogan

Aktif Üye
ayrıca daha arabanın motorunu bilmeden konuşuosunuz motorda chiple turbo açılımı vardı söküldü ama turbo hala açık

geremy

Onursal Kurucu
kardeş neye kızdın.3 tane arka arkaya mesaj atmışsın.herkes bildiğini söyler.
şimdi aracın limitlerine sonuna kadar getirince böyle tüm ışıklar yanıyormu.
dizel araba devri 7000 çeviriyormu merak ettim.

selcukan43

Daimi Üye
geremy tarafından yazılan metin:
GOKHANTASKIN tarafından yazılan metin:
iyide sn şimdi 200 km hızla giderken el freninimi çekdin orda el freni lambası yanıyo :)
orada yanmayan lamba yokki:D
Yani :) başta 200 yapsan motoru dağıtsan dahi tüm arıza ışıkları birden yanmaz.. test ayarları bmw nin bazı modellerinde de mevcut.. Resmi kaç kişiye gösterdiysem fake dediler benle aynı görüşteydiler ;) bunu yazılımla bile yapmak mevcut.. izmire giderken 200 km süratle caddy ile kapışmıştım.. Yine devir 7.000 de değildi.. O aracın 7000 devirde 200 ü geçmesi için chip tuning (carbon clean dahil), güvenlik için genişletilmiş lastik, vee en başta GENİŞLETİLMİŞ TURBO HORTUMLARI vs. gibi bir takım yüklü masraflar lazım.. yine de tüm arıza ışıkları yanmaz :)

selcukan43

Daimi Üye
İlk durumda anahtarın takılı olup olmaması önemli değil. Kontağın kapalı olması bile önemli değil. Arabanızın çalışmaması yeterli.

1. YÖNTEM

Kontak kapalı haldeyken sol elinizi kilometre sıfırlama düğmesine basılı tutun ve kontağı 1. veya 2. konuma getirin (yeter ki arabanız çalışmasın) ve elinizi düğmeden çekin.

Karşınıza;

__tESt___1._
gibi bir ekran çıkacak. Bu yazı yazarken kilometre sıfırlama düğmesine bir daha basın. Şimdi:
__tESt___2._
oldu. Biraz bekleyin, ekran kendiliğinden:
__tESt___2.0
olacak. Bunu gördüğünüzde kilometre sıfırlama tuşuna basarsanız kadran testi gerçekleşecek.

2. YÖNTEM

Kontak 1. veya 2. konumdayken kilometre sıfırlama tuşuna basılı tutun.

Karşınıza;

__tESt___1._
gibi bir ekran çıkacak. Elinizi düğmeden çekin. Bu yazı yazarken kilometre sıfırlama düğmesine bir daha basın.
Şimdi:
__tESt___2._
oldu. Biraz bekleyin, ekran kendiliğinden:
__tESt___2.0
olacak. Bunu gördüğünüzde kilometre sıfırlama tuşuna basarsanız kadran testi gerçekleşecek.

Yetmediyse bir daha basın tekrar seyredin. Hala yetmediyse bir daha basın. Kısacası bütün işlemleri tekrarlamanıza gerek yok.

__tESt___2.0
ekranını gördükten sonra kilometre sıfırlama tuşuna her basışınızda kadran testi gerçekleşecek.

Dipnot: 2. yöntemdeki kontak açıkken kilometre tuşuna basılı tutma işlemi, ilk yöntemdeki kontak kapalıyken tuşa basılı tutup kontağı açma yöntemiyle aynı işi yapıyor.

Farlar açıkken (kadranlar ışıklıyken) testi yapmanızı tavsiye ederim. Çok daha güzel görünüyor.

NOT=ALINTIDIR.. BMW E46'nın kadran testi :)

ank_erdogan

Aktif Üye
tmm beyler siz kendi inandıgınıza inanın sen daah kendini aşamamışşın caddy le kapışıosun ben opell vectra larla kapışıorum aş gel kendini tmm mı istersen adreste verim gel bi çayımı iç sonra otobana çıkalım gösterim ben sana o nasıl vuruluo gösterim bu kardeşce bi teklif yanlış anlama gel gösterim inanmıosan hatta istersen yan yanada kalkarız sana fark bile veriririm çagırırız kutluyuda oda görür

selcukan43

Daimi Üye
Orada dur şimdi.. Caddy küçümsenecek bir araç mı? Opel vectralarla kapışıyorum diyosun.. Bu araç caddy'yi geçemez birincisi.. Ben deli gibi zorladım aracı çok sert kullanırım burada benden manyağı yoktur desem yeri ölümüne basarım.. Aynı ustalıktaymış meğer caddy nin sürücüsü aynı derecede bastı en iyi sonuç kafa kafaya oldu ;) caddy geçer ama en iyi ihtimal kafa kafaya.. Doblo geçemez.. Bunu bana değil istersen tümmmm forumlara sorr.. o arabaya chip de yaptırsan olacağı 140 hp.. araç chipli mi? chipliyse zaten fabrika verileriyle oynandığı için aracın orjinal gücünden farklı bir sınıfa giriyor.. Fakat top speed değişmiyor.. Yazılımla uğraşan tümmm kişilere kime sormak istersen sor.. Top speed değişmezz.. 0-100 artar.. Tamam 200 yapmış olabilirsin.. Bende yaptım fakat 7.000 devirde değildi.. Bu resimdeki de test resmi dedim..

burakreis

Azimli Üye
bu ne saçma muhabbettir arkadaş burdakileri aptal yerine koyuyorsun resmen bi resim koymuşsun oraya arkadaşların dediği gibi büyük ihtimalle bu bir test resmi yok 240 bastım yardırdım gittim arabanın tüm gösterge ışıkları kitlendi 7000 devir vurdu o ara dur bide resmini çekeyim dedin nedir bu inat yok 200 bastım 300 bastım nedir yani benim dobloda en fazla 140 basıyor :|neyin hırsıdır bu anlamadım gitti :)

geremy

Onursal Kurucu
arkadaşlar seviyeyimizi koruyup kırıcı olmuyalım yoksa konuyu kilitleyeceğim ilk ve son uyarıdır.

Durum
Konu kapatılmıştır.