Beyaz Gösterge

Durum
Konu kapatılmıştır.

sametcakal

Azimli Üye
Selam Team Doblo
dobloyu aldığım günden beri aklımda olan bişeydi göstergedeki turuncu rengi değiştirmek. Geçenlerde klima kumandasındaki lambalardan biri patlamış kendim açıp halledeyim dedim, böyle şeyler için servise veya elektrikciye gitmek hiç huyum değildir neyse çıkardım sırayla plastikleri, göğsüde söktüm.

2010102800141.jpg

Halojen ampul kullanmışlar. Buraya kadar sökmüşken göstergelere kadar gideyim dedim ne varsa söktüm. Göstergedeki ledlere ulaştım

2010102800131.jpg

Bu tamamlanmış hali şu ledleri değiştirdim. Daha detaylı resimlerdim ama foto çekmeye fırsatım olmadı.

20101028_0013(1)1.jpg

20101030_1008(1).JPG

20101030_1009(1).JPG

20101030_1010(1).JPG

20101030_1012(1).JPG

Gece çekimleri yok çekince onlarıda eklerim gece çok süper görünüyor. Göstergenin istediğim yerini istediğim renk yapabilirim. Lcd yazı veya arka fon rengi, Göğüsteki butonlar ne kadar buton ışığı varsa hepsi sadece klimanın ordaki ışıkların rengi değişmiyor çünki altlarını sarı yapmışlar mavi bile koysan turuncu ile karışık bişey oluyo beyazda zaten turuncu görünüyor klima hariç tüm ışık renkleri değiştirile bilir.. Farklı projelerimde var.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
çoq qüzel olmuş eline sağlık :D

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Gerçekten cok hoş olmuş yaa eline sağlık bunu biz kendimizde yapabilir miyiz ve ya dışarda yaptırmaya kalksak masrafı ne olur ?

fthmnks

Azimli Üye
harika :) hemen yapmalıyım :D yalnız bi sorum olacak... o led ışıkları nerden bulabilirim. yani adı sanı nedir onların ? ve devreye lehimini senmi attın ?

helal olsun ;) *tup*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Adige_samet tarafından yazılan metin:
gerçekten harika olmuş abi valla ben cesaret edip açamazdım*clap*

valla ben sökerdim parçaları ama geri takamazdım :)

yildiz mavisi

Daimi Üye
tebrik ediyorum bende yapmak istiyorum ama yemiyor sökersem bi daha takamam bi de leyim falan zor iş. nasıl yaptırırız acaba?

Dark Knight

Fenomen Üye
yildiz mavisi tarafından yazılan metin:
tebrik ediyorum bende yapmak istiyorum ama yemiyor sökersem bi daha takamam bi de leyim falan zor iş. nasıl yaptırırız acaba?

Lehim kolay da sökersem takamam diye tırsıyorum ben de :)

Durum
Konu kapatılmıştır.