Doblo Bagaja 2koltuk koydum sorun olurmu

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
ÖNCELİKLE HERKESE İYİ GECELER 2005DOBLOM VAR SON ZAMANLARDA KALABALIK OLUYORUZ ODA 5KİŞİ YETMİYOR BODRUMDA İKİ KİŞİLİK KOLTUĞUM VARDI BAGAJA ONU KOYDUM ŞEHİR İÇİ EN FAZLA 2AY KULLANICAM POLİS GÖRÜRSE SORUN OLURMU (ÜSTÜNDE YOLCU YOKKEN )BİLGİSİ OLAN DÖNÜŞ YAPRSA MEMNUN OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM

mihl

Aktif Üye
Doblo
Adı
Muhammet AKSAKAL
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.9 Jtd
Önceden trafik polisi aracı durdurdugu zaman inciğine cinciğine bakıyordu yok zincir yok ceki halatı far kontrolu vs vs . Simdi muayene istasyonlarının standart hale gelmesi trafik polislerini bi rahatlığa alıstırdı sanki. Artık muayen sigortan var mı var devam et devri yasanıyor. Hatta gecen gün ruhsata gerek yok plakadan sorguladım dedi. Tamamda belki plakalar baska araca ait. Belki ruhsat bilgileriyle araba uyusmuyor. Muayene sigorta var devam et.
Ben üstünde yolcu yokken , meslek aşkıyla yanan bir polise denk gelmedigin surece problem olma olasıligını dusuk buluyorum.

Veli selim

Azimli Üye
Doblo
Adı
Veli Eryılmaz
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 D Sx
Araç Yılı
2001
Renk
Gri
Merhabalar

Bende düşünüyorum ama korkudan yapmıyorum, Takipteyim

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Önceden trafik polisi aracı durdurdugu zaman inciğine cinciğine bakıyordu yok zincir yok ceki halatı far kontrolu vs vs . Simdi muayene istasyonlarının standart hale gelmesi trafik polislerini bi rahatlığa alıstırdı sanki. Artık muayen sigortan var mı var devam et devri yasanıyor. Hatta gecen gün ruhsata gerek yok plakadan sorguladım dedi. Tamamda belki plakalar baska araca ait. Belki ruhsat bilgileriyle araba uyusmuyor. Muayene sigorta var devam et.
Ben üstünde yolcu yokken , meslek aşkıyla yanan bir polise denk gelmedigin surece problem olma olasıligını dusuk buluyorum.
Teşekkürler aslında araba kamyonet olarakta ge

EN OLMADI KARGO DİYCEM ARTIK ?

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
BAGAJDA yolcu taşımanın cezası 2700küsür müş fazla kişi taşıma 85aradaki fark neyse ?

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Fazla kişi taşıma koltuklardakini kastediyor galiba. 3 kişilik arka koltuğa 4 kişi oturtturmak gibi.

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Fazla kişi taşıma koltuklardakini kastediyor galiba. 3 kişilik arka koltuğa 4 kişi oturtturmak gibi.
Tamamda sonuçta ikisinde de canı tehlikeye atıyosin arada1900küsür fark var bu kadar fark olurmu

RossKemp

Aktif Üye
Doblo
Adı
Onur Arslan
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Siyah
Kılçık birine denk gelirsen bağlar bile :) Tecrübeyle sabittir, fazla koltukla yakalanırsan garanti cezası kesiyor yönetmelik gereği.

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Kılçık birine denk gelirsen bağlar bile :) Tecrübeyle sabittir, fazla koltukla yakalanırsan garanti cezası kesiyor yönetmelik gereği.
BENİM ARABA RUHSATTA KAMYONET GEÇİYOR BAŞKA YERE TAŞIYCA GENE Mİ Ceza yazıcak

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Araç. Kamyonet geçiyor ruhsatta başka niyete taşıyorum nasıl ceza kesicek

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Araç 5 kişilik yolcu nakli ise sadece yolcu taşınabilir, 5 kişiden fazla olmamak şartıyla. 2 kişilik ise yük nakli yazıyorsa 2 kişiden fazla araçta olamaz ve o araç sadece yük nakli için kullanılır. Bende 5 koltuklu var, polis durdurduğunda bu araç yolcu nakli sen çiçek taşıyorsun bunun 1008tl cezası var, şimdi bişey söylemeyeyim ama bi daha denk gelirsen bana ceza keserim demişti. İşin kısası, ruhsatta belirtilenden fazla yük yada yolcu taşımak yasak, sınıfından farklı birşey taşımakta.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Nenkm
Araç 5 kişilik yolcu nakli ise sadece yolcu taşınabilir, 5 kişiden fazla olmamak şartıyla. 2 kişilik ise yük nakli yazıyorsa 2 kişiden fazla araçta olamaz ve o araç sadece yük nakli için kullanılır. Bende 5 koltuklu var, polis durdurduğunda bu araç yolcu nakli sen çiçek taşıyorsun bunun 1008tl cezası var, şimdi bişey söylemeyeyim ama bi daha denk gelirsen bana ceza keserim demişti. İşin kısası, ruhsatta belirtilenden fazla yük yada yolcu taşımak yasak, sınıfından farklı birşey taşımakta.

Polis sizi kafalamis.. koltuklu hususi araçta pek ala istediğinizi taşırsınız. Araç dışına çıkmadan..

Simdi benim araç 5 koltuk ve ruhsata yük nakli hususi yazıyor.. geneli böyledir zaten..

Pekala 5 yolcu + bagajında yük taşırım. Koltuğu yatırır istersem istedigimi taşırım. Cezası olmaz.

Ha tutupta nakliye yaparken vb bisey de bile bile lades gidip yakalanırsan ceza olabilir.. Bu k belgesi kamyonet vb. Şeyler çıktı...

Ayrica kendi eşyamı kendine ait olduğunu kanıtlarsan taşırsın
. Ceza olmaz..

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
BENİM ARABA YÜK NAKLİ HUSUSİ4+1 BU DURUMDA BİŞEY DİYEMEZ BENCE

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Nenkm

Polis sizi kafalamis.. koltuklu hususi araçta pek ala istediğinizi taşırsınız. Araç dışına çıkmadan..

Simdi benim araç 5 koltuk ve ruhsata yük nakli hususi yazıyor.. geneli böyledir zaten..

Pekala 5 yolcu + bagajında yük taşırım. Koltuğu yatırır istersem istedigimi taşırım. Cezası olmaz.

Ha tutupta nakliye yaparken vb bisey de bile bile lades gidip yakalanırsan ceza olabilir.. Bu k belgesi kamyonet vb. Şeyler çıktı...

Ayrica kendi eşyamı kendine ait olduğunu kanıtlarsan taşırsın
. Ceza olmaz..
Büyük ihtimal kafaladı. Çünkü karayolları trafik kanununun bilmem kaçıncı maddesi gereği diye açtı gösterdi. Yazan maddede şuydu. Aracı sınıfı dışında kullanmak... bence yanlış yorumdan önce, trafik kanunlarını bi oku derim dostum. Isterse polis aracın içini dışını araştırır bu koltuk ruhsatta yok diye işlem yapar. Senin dediğine bakılırsa 2 koltuklu panelvan aracın arkasında yolcuda taşınsa problem olmaz gibi bişey oluyor.?

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Burdaki açıklıyor, 5 kişilik bir dacia dokker'de bu olay gerçekleşmiş ???

Dosyalar

• 20200222_013420.jpg
    20200222_013420.jpg
    17,4 KB · Okunma: 16

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Yanlız burda koltuğu katlamış bende öyle bı durum yok bagaja attım

Yok arkadaş koltuğu katlar istediğimi taşırım dediği için ben ona cevap olarak yazdım. Ama resmi olarak şu var yönetmelikte, koltuğu katlasanda, katlamasanda kamyonet vasfında olan araçta yolcu nakli yazıyorsa arka bagaja valiz koymak bile yasak. Saçma ama kanunda böyle malesef. Yani demem o ki, polisine denk gelirsen cezayı yazar. Tamamen o polisle arandaki dialoğa bakıyor malesef ?

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Yok arkadaş koltuğu katlar istediğimi taşırım dediği için ben ona cevap olarak yazdım. Ama resmi olarak şu var yönetmelikte, koltuğu katlasanda, katlamasanda kamyonet vasfında olan araçta yolcu nakli yazıyorsa arka bagaja valiz koymak bile yasak. Saçma ama kanunda böyle malesef. Yani demem o ki, polisine denk gelirsen cezayı yazar. Tamamen o polisle arandaki dialoğa bakıyor malesef ?
ABİ TAMAMDA YÜK NAKLİ DİYOR İNSAN YÜKMÜ YANİ BİRAZ YANLIŞ ANLAMIŞSINIZ BENCE

serkan8320

Pamukkale Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Serkan Kaçar
Kan Grubu
0 +
Meslek
Çiçekçi-Esnaf
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Kahverengi
Kamyonet yolcu nakli yaziyorsa yolcu, kamyonet yük nakli yazıyorsa yükten baska bisey tasiyamazsin diyor kanun. ?

66lz971

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ahmet aşar
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı