Bagaj kapatma full + full :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
kokplot tarafından yazılan metin:
DobloM tarafından yazılan metin:
Murat Abi, Senin Doblo'yuda yakalarsam bir gün, aynısını yapıp geçerim valla :D elim alıştı ne de olsa :p

benim doblo ya hele bi dokun bakalım . illaki elektrik çarpar :D D3 lerde sahip hariç kimseye geçiş yok. kit veriyonudur arabam dokundutturmaz:)

Böyle birşey işine gelmez mi Abi? Birlikte de yaparız ama, bence Sen dayanamazsın sıkılırsın :p

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
maşallah DobloM çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Her yer zula :D

video da tam olmuş büyük bir emek var. Alcağımız verime karşılık ve görüntü açısından giden masraf hiçbişi değil.

Eledim eledim.. aynı türkü bende de var. Ben de türkü dinlerim hep..Hele ki Neşet Baba olsun ki tadına doyum olmaz..

kokplot

Onursal Üye
neşet babayı kim sevmez kii.. 2000 yılında istanbulda bizim aksarayda bir akrabanın döviz bürosu dükkanında duruyor iken neşet baba arasıra 10-20 dolar bozdurmaya gelirdi. hem tasarruflu hemde insan evladı bir sanatçı. etrafında aç varsa dayanamaz ona harcar diyorlr zaten. kendisini çok verek dinler ve şimdiye kadar çıkmış bütün müziklerini toplamaya çalışmışımdır. ama daha halledemedim. babası muharrem ertaş ta aılarda bırakılacak kişi değil. bozlak kıralları.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
maşallah DobloM çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş. Her yer zula :D

video da tam olmuş büyük bir emek var. Alcağımız verime karşılık ve görüntü açısından giden masraf hiçbişi değil.

Eledim eledim.. aynı türkü bende de var. Ben de türkü dinlerim hep..Hele ki Neşet Baba olsun ki tadına doyum olmaz..

Sağolasın Abi, elimde gelenin en iyisini yapmaya çalıştım, gelince yakından görürsün :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
neşet babayı kim sevmez kii.. 2000 yılında istanbulda bizim aksarayda bir akrabanın döviz bürosu dükkanında duruyor iken neşet baba arasıra 10-20 dolar bozdurmaya gelirdi. hem tasarruflu hemde insan evladı bir sanatçı. etrafında aç varsa dayanamaz ona harcar diyorlr zaten. kendisini çok verek dinler ve şimdiye kadar çıkmış bütün müziklerini toplamaya çalışmışımdır. ama daha halledemedim. babası muharrem ertaş ta aılarda bırakılacak kişi değil. bozlak kıralları.

Bende de çok az parçası var, full albüm araştırmalarımda hep bir pürüz çıktı. :)

kokplot

Onursal Üye

Bende de çok az parçası var, full albüm araştırmalarımda hep bir pürüz çıktı. :)

ilk ''gönül dağı yağmur yağmur boran olunca'' diye parçasını dinlediğimi hatırlıyorum radyodan. sonrası geldi işte:)

diamond

Saygın Üye
eski nişanlım bu şarkıyı söylerdi devamlı eledimi artık dinlemiyorum bu şarkıyı :D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ben dinleteyim Abi Sana 1650W RMS güçle :D

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
domlom sende ne marifetlar vardır. daha doblo için daha neler düşünüyosun bakalım ? eline saglık güzel olmuş

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
premio2007_55 tarafından yazılan metin:
domlom sende ne marifetlar vardır. daha doblo için daha neler düşünüyosun bakalım ? eline saglık güzel olmuş

Haklısın çok şey düşünüyorum. Ama hepsini biranda hem yazamam hemde yapamam. :)

Bide ekonomik olarak bekleme içindeyim, çeyrek milyondan fazla ödemem var ay sonuna :(

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Teşekkür ederim, yaptık birşeyler kendi çapımızda :)

Yanlardaki kapatmalar montajlı, ikişer tane vida attım.
Bir vida bagaj tarafında, tam kapı plastiğinin olduğu yerde, vida sökülünce hiçbirşey belli olmuyor. Deliği aramak zorunda kalırsın...
Diğer vida ise pandizotun orta tutucusunun arkasında, gözden ırak bir şekilde. Ha gerek var mıydı? Yoktu. :) Ama sağlam olsun istedim. Vidalar ince vidalar, kesinlikle göze batması mümkün değil. Titizlikte çok beterimdir. :)

Alt taraftaki bölmeler ise tamamen birbirine monteli, yarım santim paylı kestirdim MDFleri, o yüzden sıkı sıkıya tutuyor. Oturtana kadar akla karayı seçtim. :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
MDF'de 50nin üzerinde 3-4-5 cmlik vidalar var.
O MDF'yi yerinden oynatmak mümkün değil, dediğin gibi MDF'ye delik açılabilir.

Bugün çift taraflı bant 30mm(10 metre) ve 18mm(2 metre) aldım.
Ayrıca bir tane 40 Liraya avuç taşlama ve bir kutu küçük kroşe aldım.

Işıklandırmada seviye atlatacağım araca :)

kokplot

Onursal Üye
o gömme lambaları dışarıdan düğmeli yapacaktınve istediğin zaman aç kapa olacaktı, ama lambalarında süper led beyaz ışıklar olması yeğdir. benim garanti sürem olmasa bende ufak bişiler yapardım.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Abi ışıklar komple bagaj lambasına bağlı,
bagaj açılınca hepsi yanıyor, bagaj kapanınca hepsi sönüyor. :)

kokplot

Onursal Üye
doblom yapan elektrikçi yapıyor bilmeyen yolda şaşıyor. görenler hayran bakıyor kimse olacağını düşünmüyor.

ben yaptırdım elektrikçim vardı gençten bir arkadaş, ona gittik tam iki arkadaş iki araçla, 2 araçtada dediğimi yapmıştı. hem manuel hem otomatik. nasıl halletti hiç sormadım usta sensin dedim:) . ben diyorum bagaj ve araç içi aydınlatması benim için çok önemli.

bagajı açtımmı :D atatürk barajı ışıklandırması gibi olacak. isteğim ışıl ışıl temiz iç mekan ve aydınlık ortam. bende böyle seviyorum aracı karanlıkları sevmiyorum.:)

tabi ışıllık sade ve tek renk olmalı:)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Beyaz power led koyacağım bagajın kendi alanına, ama gizleyecek yer yok onu düşünüyorum.

kokplot

Onursal Üye
Beyaz power led koyacağım bagajın kendi alanına, ama gizleyecek yer yok onu düşünüyorum.

gömme yapmak istiyorsun ama gerek yok bence. yeterki ışıkların kalteli bir görüntüsü olsun. sadece uzaktan parlamasın ışık tutsun.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
İçeriyi iyi aydınlatması güzel, ama doğrudan bakınca gözü alıyor. :)

kokplot

Onursal Üye
ben içeri koltuk altları, tabanı gösteren kenarlara, tavan rafı içine karşıyı gösterecek şekilde, kapı içleri, motor bölümü kapasitel yaklaşımlı:D , davlumbaz krommatik kaplamaların beyaz aydınlatmalılarını, üst bagajlık rayının alt tarafa bakan kısmına ufak ledler yerleştirmek isterdim.:) ama garanti..garantiii.....garantiiii beni bağlıyor. birde logoyu söküp sadece fıat yazısı kalacak şekilde ve alttan kırmızı led ışıltısı verecek ve kenarlarınada beya yansımalara çevirerek derin bir aydınlatma havası vermesini isterdim:D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk