atiker sıralı sistem.

geremy

Onursal Kurucu
yakın bir gelecekde ekonomik olduğuna inandığım bu sistemi uygulatmayı düşünüyorum.
italyan markalarla arasında epey fiyat farkı var sizlerin fikri nedir.

geremy

Onursal Kurucu
bilindiği üzere ben konyadayım ve atiker konya malı.
burada ve türkiyede her çeşit hemde lüks arablara takıldığını ve sorunsuz olduğunu sık sık duyuyorum.
üretici burada olduğu için ve diğerlerine göre çok hesaplı olduğundan tercih etmek istiyorum.500 tl gibi bir fiyat farkı var.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Atiker güzel üstad hele konyada gönül rahatlığı ile kullanabilirsin

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
selam arkadaşlar ben de1.2 2004 doblo var geçtiğimiz temmuz ayında zavolli taktırdım çok araştırdım ama iyiki zavolli taktırmışım süper hiç belli olmuyo lpg mi benzinmi çekiş surat hiç değişmedi dik rampalarda bile kasılmıyo ben izmir ödemişte taktırdım ve deposunuda arabanın altına koydular istepnenin yerine simit taktılar süper 300km de 25 lt gaz yakıyor nasıl iyimi çok mu sizce?

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
birde bence en iyi lpg shel gaz az yakıtla uzun mesafe yaptırıyor süper.......hepsini denedim sonunda buldum gerçek shel gaz ipragaz da satan var aynı değil

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
shell bayilerinin üstüne düşüyor bence

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
abi bu işte ekonomiyi bi kenara koyman lazım yoksa arabandan nefret edersin.dobloyu aldıktan sonra doğana tüp attırdım.
benim yaptığım araştırmaya göre lpg firmaları içinde en önde landirenzo geliyor.daha sonra brc-zavolli...yerlide tek sistem atiker.gerisi hikaye.ben landirenzo taktırdım.landirenzo orijinal italyan hiçbir parçası türkiyede yapılmıyor.PSA gurubu ürünü.opellere orijinal olarak bu tüptakılıyor.fiat alfa-romeolara orijinal olarak yine landirenzo takıyor.brc de psa nın benzer bi ürünü.ama hangi ustaya sorarsan sor landirenzo bir numara der.

ancak fiyatlar yüksek.benim araca karbüratörlü sistem taktırdım 700 TL.

sıralı sistem 2250 TL

aracın tüpten sonraki performansına gelince....

10 sene önce taktırmam lazımmış...çok geç kalmışım.

geremy

Onursal Kurucu
sıralı sistemlerde takan ustada iş bitiyormuş.
iyisini bulmak lazım.

sercan38

Yeni Üye
şu sıralar sıralı sistem lpg 2000 tl yide rahatlıkla geçiyor çünkü benzin olmuş 3.73 tl el insaf yani buda halıyle lpg sistemine yöneltti herkesi bende düşünüyorum brc sıralı sistem ama şuan için maddi sıkıntı olacagından bi süre daha bekliyorum ama bu devirde ne olursa olsun lpg şart benzinli araca biniyosan milyarder olmalısın :))

geremy

Onursal Kurucu
sıralı sistem yıllardır takılıyor ve halen fiyatları düşmedi bende buna anlam veremiyorum.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
sıralı sistemlerde takan ustada iş bitiyormuş.
iyisini bulmak lazım.

usta önemli bi faktör ama asıl iş beyin ve enjektörlerde bitiyor.beyin var yazılımına 1/100 oranında ayar yapılabiliyor,beyin var yazılımı1/10.000 e kadar ince ayarı destekliyor.şimdi 1/100-1/10 ayar yapan beyinde bi ayar çok yakıyor bi ayar çekişten düşürüyor.ama 1/10.000 yada 1/1000 ayarlı bir beyinde istediğin gibi milimetrik tüp ayarı yapıp aracının hem çekişini hem tüketimini optimum seviyede tutarak maximum verimi elde edebiliyorsun.

o yüzden ustalık önemli olsada ekipmana para vereceksin.bu parayı bi kere ver zırt bırt ustanıda eline düşme!

lpg dönüşüm sistemin hergün arıza yaptıktan sonra usta iyiymiş hergün tamir ediyormuş çok önemli değil.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
selam arkadaşlar ben de d 1.2 doblo var zavolli taktırdım temmuzda süper hiç birşey kaybetmedi randumandan süper 300 km de 25 lt plg yakıyor.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beylar bu likit propan gazların hepsi tüpraş bursa-kocaeli rafinerisinden çıkıyor.yani anlayacağınız hepsi aynı mal.
ancak firmaların bu gazların içerisine karıştırdıkları bazı katkı maddeleri firmadan firmaya farklılık gösteriyor.bu konuda özellikle enjeksiyonlu araçlar için aygazın sakıncalı olduğu söyleniyor.çünkü aygazın verdiği LPG nin içerisine yağlı bi katkı maddesi karıştırılyormuş.bu katkı enjektörlerde kurunlanma ve tıkanma oluşturuyor.bu sebeple ustalar kullanımını bana önermediler.ama bu sadece ustaların bir iddası.gerçekte böylemidir...bilemeyiz.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Ben vectrada atiker kullanıyorum %100 tavsiyemdir. Acayip uyumlu çalışıyor. Tipoda başka bir marka var atiker kadar tadı yok. Yakıt derseniz de 2000 motor vectra CD ile aksaraya gittim geldim toplam 490 kmde 70 lira lpg yakıyor. Çekiş derseniz kralı kimse geçin arkasına sellektörü yapın benzinden farksız.

kokplot

Onursal Üye
selam lar arkadaşlar herkes bişilere iyi diyor . hani şu an ihtiyacım yok ama bu iyi dediğiniz markaların özellik ve fiyatlarını biliyormusunuz arkadaşlar ve garanti süreleri ne kadar:? kardeşimin tipoya taktırmak isterim. aaç sıfır çıktığından beri tüp daha akılmadı hiç. belki uygun fiyatlı olanları vardır 1.4 sx i.e tipoya taktırabilirim yada başka larıda buradan öğrenir. biliyorsunuz üye olmayan sadece okuyup gidiyor. ;)

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Benim eski suzuki carry aracıma Tek nokta sıralı Atıker taktırmıştım. 900 tl ye. 6 ay önce benzinde 190 kuruş yakarken şehir içinde 100 kuruş yakıyorudu. Takan arkadaşlar hızlı ve tecrübeliydi. 10.000 bakımda 35 tl ye filtre değiştirdiler. Tıkır tıkır çalışıyordu taktırmak isteyenlere Atıkeri tavsiye ederim

5573.jpg

kokplot

Onursal Üye
Ekrem tarafından yazılan metin:
Benim eski suzuki carry aracıma Tek nokta sıralı Atıker taktırmıştım. 900 tl ye. 6 ay önce benzinde 190 kuruş yakarken şehir içinde 100 kuruş yakıyorudu. Takan arkadaşlar hızlı ve tecrübeliydi. 10.000 bakımda 35 tl ye filtre değiştirdiler. Tıkır tıkır çalışıyordu taktırmak isteyenlere Atıkeri tavsiye ederim

5573.jpg

fiyatı bir tipo için fena sayılmaz. ama tipolar yani kardeşimin tipo 1997 modeldi galiba çok noktadanmı tek noktadanmı enjeksiyonlu bilemiyorum. fiyat iyi gibi duruyor. taksitte yapıyorlardır sanırsam. en iyi yerli atikermi ?

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
kokplot tarafından yazılan metin:
Ekrem tarafından yazılan metin:

fiyatı bir tipo için fena sayılmaz. ama tipolar yani kardeşimin tipo 1997 modeldi galiba çok noktadanmı tek noktadanmı enjeksiyonlu bilemiyorum. fiyat iyi gibi duruyor. taksitte yapıyorlardır sanırsam. en iyi yerli atikermi ?

duyduğum kadarıyla takıp da memnun olmayan görmedim. tüm kartlara 10 taksit yapiyorlar. en güzel yönü çekmiyor gitmiyor çalışmıyor titriyor , ayarı tutmuyor sıkıntıları yok bilgisayarda kalibrasyon ayarından sonra fişek gibi oluyor

kokplot

Onursal Üye
duyduğum kadarıyla takıp da memnun olmayan görmedim. tüm kartlara 10 taksit yapiyorlar. en güzel yönü çekmiyor gitmiyor çalışmıyor titriyor , ayarı tutmuyor sıkıntıları yok bilgisayarda kalibrasyon ayarından sonra fişek gibi oluyor

anladım teşekkürler ekrem.. kardeşimi arayım bi konuşayım fiyatını filan sorsun atikerin sonra aynen dediğin gibiyse kartla taksite bağlatayım:)