Arıza Lambası (Yardım)

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Aracımda Gösterge Panelinde sarı bi Uyarı Lambası Yanıp Sönüyor

Kontağı Cevirdiğim Zmn hiç bir şey yok Aracı Çalıştırıyorum 1 dk. içerisinde Yanıp Sönmeye Başlıyor Ve Yanıp Sönmeye başladıktan 1-2 dk. içinde Sönüyor

Önceden aynı lamba tekrar aynı şekilde yapmıştı götürmüştüm ISITMA BUJİ sinin 1 i yanmış onu değiştirdiler

20 lira bujiye 30 lira işçiliğe vermiştim ve motoru sökmeden yapmışlardı

Bildiğiniz gibi Dobloda ısıtma bujileri motorun altında ve ortada olduğu için motor biraz sökülmesi gerekiyor

Ben bu gün yine götürdüm bi tamirciye abi dedi bilgisayara sokmak lazım oda 20 tl dedi anca öyle anlaşılır

Başka biride %80 ısıtma bujilerinden die diğerleri gitmiştir dedi

Ben birde sizlere Sorayım dedim Resmeri koyuyorum

İnt. den bulduğum bi resim arıza ışık lambası işaretli

Bu da benim çektiğim Resim Fazla belli Olmuyor ama yukarıda ki uyarı lambasıyla aynı

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Yok Reszistans ışığı başka bu başka bişi.

cizen_resim_38

Daimi Üye
http://www.dobloteam.com/fiat-doblo-tamirat-ve-bakim-klavuzlari/903-doblo-gosterge-sorunu.html

buna bi bak istersen...

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Bende Isıtma Bujisi diye tahmin etmiştim ama

bildiğim kadarıyla 4 tane var ısıtma bujisi ben bunların birini değiştirmiştim 20 liraya almıştım bujiyi 1 tane ve motoru sökmeden taktılar 30 lira işçiliğe verdim

şimdi motorun biraz sökülmesi gerekiyor muş motorun ortasında ve altta olduğu için bende hepsini değiştiriyim diyorum böle tek tek uğraşılmaz

bana toplam maliyeti ne kadar olur daha önce değiştiren oldumu ne kadar işçilik alırlar toplam ne kadar bi fiyat tutar

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeşim telaşa mahal yok korkma sadece kızdırma bujisi işareti o bir veya birkaçı arızalı değiştirince söner....Ama sen direk yanmıyor diyorsun demekki henüz tamammen gitmemiş.....Ama biran evvel değiştirttir soğuk havalarda yolda kalabilirsin.....

butguci

Azimli Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Sevgili kardeşim telaşa mahal yok korkma sadece kızdırma bujisi işareti o bir veya birkaçı arızalı değiştirince söner....Ama sen direk yanmıyor diyorsun demekki henüz tamammen gitmemiş.....Ama biran evvel değiştirttir soğuk havalarda yolda kalabilirsin.....

bende aynı sorun yüzünden konu başlığı açmıştım demekki korkulacak bir şey yok
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
butguci tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:

bende aynı sorun yüzünden konu başlığı açmıştım demekki korkulacak bir şey yok
bilgilendirdiğiniz için teşekkürler
rica ederim............