Amortisörden gelen ses

dragmonster

Daimi Üye
Arkadaşlar merhaba.
2009 model 1.3 doblomdan yolda giderken tahminen amortisörlerinden yoldaki kasislerle doğru orantılı olarak gıcır gıcır sesler geliyor.
Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
makaslardan olabilirmi ?

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
dragmonster tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar merhaba.
2009 model 1.3 doblomdan yolda giderken tahminen amortisörlerinden yoldaki kasislerle doğru orantılı olarak gıcır gıcır sesler geliyor.
baktırdın mı amartisörlere :) bide doblonun km si kaç??:)

dragmonster

Daimi Üye
henüz baktırmadım. km 17000 küsür.

yıkamacıda yıkatırken çamurluk içlerinde bulunan zımbırtılara su tutturunca geçiyor. kış başlarken tekrarlayan bi durum

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
henüz baktırmadım. km 17000 küsür.

yıkamacıda yıkatırken çamurluk içlerinde bulunan zımbırtılara su tutturunca geçiyor. kış başlarken tekrarlayan bi durum
bence güvendiğin bi ustaya göster *tup*

cnkshn

Saygın Üye
arka taraftan ses geliyorsa makasların bağlantı yerlerinde siyah lastik takozlar olması lasım. onları bi yağlayıp dene. amortisörlerden gacur gucur diye ses gelmez. bende bi yere yanaşırken araç esneme yaptığında gacur gucur ediyodu arka taraf. şu an ses yok kendiğilinden kesildi. lastik takozlardan geliyordur o ses.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Arkadaşlar merhaba.
Sevgili kardeşim daha öncede bununla ilgili bir bilgi vermiştim......Yine yazayım......Araçlarımız kıtan çıktıktan sonra yoldan sıçrayan tuzlardan çamurdan tozdan sudan etkilenir bunlar aracımızın altında bulunan hareketli aksamların deformasyonuna ve rahatsız edici seslere yol açarlar ...aracınızın 2009 model olduğunu yazmışsınız bu demek oluyor ki aracınız iki kış atlatmış acaba bu iki kıştan sonra aracınıza alt yıkama ve yağlama yapıldımı .......Bana sorarsanız aracınızı alt yıkama ve yağlama yaptırın......Ve mümkünse aracınız altını mazotla yıkatırsanız mazotta bulunan yağ girilmesi zor olan bölglere girerek yağlama yapacaktır.....Ve aracınızdaki gacırtı ve rahatsız edici sesler kesilecektir....saygılarımla.....