Doblo 80 bin bakım

Mehmetm61

Azimli Üye
Doblo
Adı
Mehmet
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2015
Merhaba arkadaşlar aracım 2015 model 1.3 ecojet premio plus

Aracımın 80 bin bakımını bir kaç yüz km kaldı istanbul Avrupa yakasında tavsiye edeceğiniz bir usta yada 80 binde neler değişir servis kaça yapar bilgisi olan varsa buyursun tecrübesini dinliyorum.

İyi sürüşler

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Usta konusunda bi tavsiye varsa ist. Avrupa yakasında değerlendirelim en azından ehil olan üzmeyen usta kazansın benim aracında bakım zamanı geldi benim usta çok içime sinmiyor.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
İstanbullu arkadaşlar yardımcı olacaktır

sedatdurmaz

Aktif Üye
Doblo
Adı
sedat
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Ticaret
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Sabırla bakliyoruz...

SonYolcu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Kahramankent
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yetkili servislerde kampanya oluyor birde işleri zayıfladığından indirim yapıyorlar.Görüşüp yapılacakları ve ücreti öğrenebilirsiniz.2018 temmuzda yağ bakımı için servise gitmiştim.Debriyaj balatası değişimi 750 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.Sanayide de 500 den aşağı çıkarmazlar ve sanayide orijinal parça bulamazsınız.Ben hava filitresini 5 binde değiştiririm elimden geldiğince bakımdan sonra 5 bin km olunca sanayide işim vardı opar filitre aldım taktım.Daha sonra 1 yıl dolduğu için bakıma servise gittim ve serviste takılan hava filitresi ile sanayiden aldığım hava filitresi aynı değildi.Elazığa giderken hafif silkelenme yaptı ustaya sordum yan sanayi filitre ne yapar diye aynen yaşadığım silkelenme sorununu söyledi.İşin ilginci sanayiden 20 liraya aldığım çakma opar filitre yetkili servisteb 16.34 TL idi yani daha ucuzdu.Siz siz olun sanayide iş yaptırırken hem usta hem yedek parça olarak dikkatli olun.Yetkili servisin taktığı parça ve işçiliği garanti kapsamındadır.Sanayide araç dükkandan çıktıktan sonra kimse kimseyi tanımaz.

ErhanÇelik

İSTANBUL YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Erhan ÇELİK
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Cam ve ayna dekorasyon
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2015
Avrupa yakasında tanıdıgımız yok anadolu tarafında bostancıda ustamız mevcut eğer giderim derseniz yardımcı olurum

Onurdublo37

Azimli Üye
Doblo
Adı
Onur
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Avrupa yakasi bir tane tavsiye yokmudur yani

palankeda

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet Pusat
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2010
Merhabalar ben aranızda yeniyim. An itibariyle 80.000 bakımından çıktım... Bu benim yaklaşık 6. kez 80.000 bakımına girişim. Çalıştığım şirketin 10'un üzerinde doblosu var o sebepten tecrübeliyim. Hem servise, hem özel servise hemde usta bakımlarına çok sık girip çıkmışlığım vardır. Biz şehirlerarası çalışan dobloları yaptıkları hassas taşımacılık gereği düzenli olarak yetkili serviste bakıma sokuyoruz. Patronumuz zamanında motor ustası olduğu için diğer araçların bakımını kendi arkadaşlarına yaptırıyor. Çoğunlukla yağ ve filtre değişimlerinden ileriye pek çıkmayız.

İstanbul için çoğunlukla yetkili servis tavsiye ediyorum. Ustalarda tanıdığınız yoksa ki olsa bile aşağı yukarı fiyatlar aynı oluyor. Yetkili servis daha başarılı işlemler yapıyor.
Burada bulunan: Periyodik Bakım formu doldurarak da rahatlıkla aracınızın ortalama bakım masrafını görebilirsiniz.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Merhabalar ben aranızda yeniyim. An itibariyle 80.000 bakımından çıktım... Bu benim yaklaşık 6. kez 80.000 bakımına girişim. Çalıştığım şirketin 10'un üzerinde doblosu var o sebepten tecrübeliyim. Hem servise, hem özel servise hemde usta bakımlarına çok sık girip çıkmışlığım vardır. Biz şehirlerarası çalışan dobloları yaptıkları hassas taşımacılık gereği düzenli olarak yetkili serviste bakıma sokuyoruz. Patronumuz zamanında motor ustası olduğu için diğer araçların bakımını kendi arkadaşlarına yaptırıyor. Çoğunlukla yağ ve filtre değişimlerinden ileriye pek çıkmayız.

İstanbul için çoğunlukla yetkili servis tavsiye ediyorum. Ustalarda tanıdığınız yoksa ki olsa bile aşağı yukarı fiyatlar aynı oluyor. Yetkili servis daha başarılı işlemler yapıyor.
Burada bulunan: Periyodik Bakım formu doldurarak da rahatlıkla aracınızın ortalama bakım masrafını görebilirsiniz.
Ben avrupa yakasındaki gürses ve erkaya gittim ikisininde yaptığı işçilikten memnun olmayarak ilişiğimi kestim. 3 yıl garantisi olan aracımın 2 yıl garantisini yedim bu servisler yüzünden. İmkanım olduğu için şimdilik bakımlarını kendim yapıyorum. Benim kadar temiz işçilik yapamazlar iddia ediyorum. Liftim olsa elimden geldiğince herşeyiyle kendim ilgilenirimde. Hem pahalılar hem düzgün iş yapmıyorlar. Kullandıkları parça ve yağlar en ucuzundan ve kalitesizler. Kullandıkları malzemeleri faturaya yazarkende inanılmayacak derecede pahalı yazıyorlar. Ben kendin tamamı Avrupa üretimli bakım malzemelerini 580 lira küsür bir fiyata satın aldım ve taktım ama bu servisler aynı malzemenin yerlisi ve daha kötüsünü takıp üstünede yıllık bakım için 1250 lira istediler.

Elinde imkanı olan servise bulaşmasın derim. D4 Premio 1.6 multijet 105 beygirlik için avrupa üretimli yıllık bakım malzemelerinin avrupa üretimli olanlarının parça isimleri elimde mevcut isteyene listeyi veririm. Her ismini vereceğim parça aracımda şuanda takılılar ve sorunsuz şekilde kullanıyorum.

Keşke Avrupadaki gibi ülkemizde de garaj kültürü yüksek olsa o zaman servisler iş yapabilmek için kalitelerini mecbur arttırmak zorunda kalırlardı.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Aslında özelliği taşıyan özel servislerde işlem yapılıncada garanti bozulmuyor diye kanun çıkmıştı ama o yönde geçerli bir iş yeri denk gelmedi ya da reklamını yapan.