70 BİNDE MOTORUM BİTMİŞ !

Durum
Konu kapatılmıştır.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
tamz tarafından yazılan metin:
Vallahi fikirlerinizi değerlendireceğim..Daha hiç bişi yaptırmadım.Değişik ustalara gösteriyorum.Yetkili servise de göstericem.Ama her gören usta yağ çubuğunu kaldırınca motor üflüyor.Kötü diyor.En belirli olan şey bu :|

sana bi tavsiyem var motorun yağ dökülen kapağını aç ve elini üstüne kapa biriside o anda gaza bassın motor yağ atıyosa oo motor bitmiş demektir bunu bi dene istersen :D :D Eline dikkat et :)

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
benım doblolada geç çalışma ve çekişten düşüş vardı başınç regülatörünü değiştirdim çekişten düşüş düzeldi enjektörleri tamir ettirdim geç calışma sorunu kalmadı 70 binde motor bitmesi çok zor bir ihtimal benim araç 150 binde daha tık yok bu arada başınc regülatörü fiyatı 200 250 tl arası enjektörlerede 600 tl verdim fiyattıda budur ama kardeşim dediğim gibi 70 binde motor bitmesi çok zor yaaaa Allah yardımcın olsun iyice araştırıp öyle karar ver cebin yanmasın ....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
peki bu arabanın ilk sahibi misiniz daha önceden km ile oynanmış olabilir mi

1atasoy

Yeni Üye
motor sıfırlamak akıllara zarar bir şey ben otobüsün motorunu geçen sene sıfırlattım 6000 tl gitti şimdi garajda hergün mutlaka bir kişi satarmısın diye soruyor. tabi sebebi sadece motoru sıfırlatmam değil bunu tam olarak yapmam ve motor sıfırlatma dışında 6000 tl daha arabaya masraf etmiş olmam.
benim arabam lüleburgazda bir efsane oldu.

tamz

Daimi Üye
Umarım sorun o dediğin basınç regülatörü falandır Gemlikforum arkadaşım... İşte baktıracağız bi kaç yere daha.Ama en güzel açıklamayı bosch service yaptı.Dışardan anlamak zor,sadece yağ çubuğuna bakılarak bişey söylenmez dedi.
Ben aracın 2.sahibiyim. 40binde almıştım.çok da güvenilir bi yerden :|

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
arkadaşın dediği aklıma takıldı belkı km ile oynanmış olabılır cok guzel bır noktaya değindi arkadaş ama ben kendi aracımın gec calısma sorununu enjektörleri yaptırarak cozdum bunu anlamak ıcınde enjektörlere ufak borular baglıyarak enjektörlerin ne kadar başınç yaptığını ölcuyolar kolay bı işlem bence bi pompacıda bu işlemi yaptır derim 15-20 dk lık bı işlem birde regülatör denen basınç ayar dengeleyecisi arızalı oldugunda motor arızası verdirıyor ama aracın arıza lambası yakmasıda bu parçanın aşırı derece arıza yapmasıyla bırlıkte oluyor yanı parçada ufak bı arıza meydana geldiğinde hemen arıza lambası yakmıyor motorun iyice zorlanması gerekıyor ama dedıgım gıbı arkadasım bı pompacıda 15-20 dk nı harcayarak bı enjektörlerıne baktır derım ....

tamz

Daimi Üye
Sağol tavsiyen için arkadaşım...Zaten Bosch car service o dediğin testleri de,basınç testlerini de önce yapacağını söyledi.Ama hiç umudum yok... İnşallah enjektör ya da pompa arızasıdır ama hiç umutlu değilim açıkcası :( Bakalım yarın ya da haftaya haftaiçinde göstericem.Ne var ne yok belli olacak.

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
Allah yardımcın olsun inşallah ciddi bırsey cıkmaz

tamz

Daimi Üye
Doblo maxi'mi sattım sonunda, artık masmavi, köfteci tezgahı gibi duman atmaya başlamıştı.Haftada 2 kilo yağ yakıyordu. 3e 5e bakmadım o şekilde sattım... Çok üzüldüm ama yapacak bişey yok *realsad*artık kısa kasa olsa da d3 ile devam :|

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
hayırlısı olsun...............

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Doblo maxi'mi sattım sonunda, artık masmavi, köfteci tezgahı gibi duman atmaya başlamıştı.Haftada 2 kilo yağ yakıyordu. 3e 5e bakmadım o şekilde sattım... Çok üzüldüm ama yapacak bişey yok *realsad*artık kısa kasa olsa da d3 ile devam :|
maxi gitti demek hee hadi hayırlı olsun :) :)

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
hayırlısı olsun...

tamz

Daimi Üye
Gitti, sormayın,ağlar gibi oldum...Neyse, yapcak bişi yok. Sağolun.

tLqA

Daimi Üye
gerçekten çok üzüldüm çok geçmiş olsun. inanın arabasını seven bir insan onunla bir baba-oğul oluyor. veya kızım deriz ya.. Yeni kasanız hayırlı olsun. ama eski kasa kadar ona aşık olacagınızı sanmıyorum. cünkü siz arabanızı gerçekten çok seviyormuşsunuz :) ama bir yandan iyi olmus okadar masraf cıkarmadan elden cıkarmıssınız.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
tamz kardeşim evvela geçmiş olsun cana gelmesin...sağlık olsun inşallah tez zamanda yeni aracını alırsın kal sağlıcakla......

engincan

Aktif Üye
Sağol tavsiyen için arkadaşım...Zaten Bosch car service o dediğin testleri de,basınç testlerini de önce yapacağını söyledi.Ama hiç umudum yok... İnşallah enjektör ya da pompa arızasıdır ama hiç umutlu değilim açıkcası :( Bakalım yarın ya da haftaya haftaiçinde göstericem.Ne var ne yok belli olacak.

sattıgınız araç için bosch servisten nasıl bir açıklama aldınız, onlarda mı bitmiş motor dediler...hayırlı olsun.

abdul2

Yeni Üye
Bende 1.3 multijet 2008 var ticari taksi aracın 210 binde triger zinciri değişti baskı balata 220000 binde ama motor az gitti 270 binde motor yapıldı arabaya 5.300tl masraf tuttu ama keçeden yağ kaçırıyordu cok az bişy usta bısy olmaz bı ara geldıgınde yaparız dedi.Öyle böyle derken üzerinden 15 bin km geçti. Şu son 1 haftada arabanın çekişinde azalma oldu ve son 2-3 gündür duman atmaya başladı goturdum ustaya baktı. Keçeyi yaptı yağ sızıntısı kesildi ama duamn atmaya devam ediyordu turboda sorun var dedım yok dedı bir kaç gün kullan gene duman atmaya devam ederse bakarız o zaman dedi . Çıktım saniyiden 30 km gıtmedım motor gene iptal oldu 285binde gene motor acıldı şu saatlerde motoru söküyolar acaba suç bendemı ustadamı ??

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
abdul2 tarafından yazılan metin:
Bende 1.3 multijet 2008 var ticari taksi aracın 210 binde triger zinciri değişti baskı balata 220000 binde ama motor az gitti 270 binde motor yapıldı arabaya 5.300tl masraf tuttu ama keçeden yağ kaçırıyordu cok az bişy usta bısy olmaz bı ara geldıgınde yaparız dedi.Öyle böyle derken üzerinden 15 bin km geçti. Şu son 1 haftada arabanın çekişinde azalma oldu ve son 2-3 gündür duman atmaya başladı goturdum ustaya baktı. Keçeyi yaptı yağ sızıntısı kesildi ama duamn atmaya devam ediyordu turboda sorun var dedım yok dedı bir kaç gün kullan gene duman atmaya devam ederse bakarız o zaman dedi . Çıktım saniyiden 30 km gıtmedım motor gene iptal oldu 285binde gene motor acıldı şu saatlerde motoru söküyolar acaba suç bendemı ustadamı ??
tabikide suç ustada,fazla masraf çıktımı??

Durum
Konu kapatılmıştır.