48 GJ 466 midi ses sistemi karşınızda :)

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
anil-bulut tarafından yazılan metin:
bende sizin gibi tsm thm hastasıyım ben de aracımın içinde dinlerim müziği kafa patlatmıcak şekilde ama tam tok ses isterim öyle camları sonuna kadar keko gibi açıp dışarıya dinlediğimi dinlettikten sonra ne anladım ben kendi aracımda müzik dinlemekten benim demek istediğim temiz net ses vol 50 de kimse müzik dinleyemez dinlesede anlamaz anlasada müziği hissetmez sadece gürültüden başka hiç bişe olmaz componentları infinity kappa perfect yada kappa kullanacağım teyp büyük bir ihtimal pioneer 7050 olur heralde wooferide punch almaya karar verdim 2 anfi kullanmak istememin amacı sistemin rahat çalışması yoksa özentilik gösteriş değil amacım net temiz ses tek anfi için woofer çıkışlı anfi kullanmak gerekliki set sete benzesin onlarda alpine var bir tane adam akıllı pdx 5 1000 liranın üzerinde amacım gürültü değil müziğin akışkan olması yüksek bas sevmem ama uzun uzun uzatan bass güzel oluyor ama güm güm değil amacım böyle bir set yapmak

Ben dışarı tüm seslerin verilmesi derken, sesin netliğini ifade etmeye çalıştım. Yanlış anlaşılma olmasın. :)

infinity kappa fiyatlarını bilmiyorum. Ama performans olarak eşit derecede ekonomik markalara yönelmeniz daha uygun olacaktır.

Bas için punch demişsiniz, peki ama hangi modeli?

Eğer modelleri bilirsem, ihtiyaç duyulan güce göre amfilere bakabiliriz. :)

anil-bulut

Aktif Üye
punch un çok woofer modeli var henüz belirlediğim bir model olmadı ama 5 kanal anfi adam akıllı kafama göre bulamadım

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Yazdığım modellerin, tatmin etmeme imkanı yoktur. :)

anil-bulut

Aktif Üye
her paraya her bütçeye set var ben hoparlörden çıkan sese bakmam akusiğe tonlamasına ses netliğine bakarım tizler midler birbirine giriyormu diye bakarım benim aradığım bunlar amaç tatmin olayı değil kalite olayı 150 tl ye component varken 450 tl ye component var bu da kalite de böyle bişe sesin dengeli dağılım olayıdır yoksa iş tatmin olmak sa tatmin olmaktan kolay ne var ki bir tane edison 5kanal anfi 4 component 1 teyp al sana oldu işte set ben olaya farklı boyuttan bakıyorum

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
anil-bulut tarafından yazılan metin:
her paraya her bütçeye set var ben hoparlörden çıkan sese bakmam akusiğe tonlamasına ses netliğine bakarım tizler midler birbirine giriyormu diye bakarım benim aradığım bunlar amaç tatmin olayı değil kalite olayı 150 tl ye component varken 450 tl ye component var bu da kalite de böyle bişe sesin dengeli dağılım olayıdır yoksa iş tatmin olmak sa tatmin olmaktan kolay ne var ki bir tane edison 5kanal anfi 4 component 1 teyp al sana oldu işte set ben olaya farklı boyuttan bakıyorum

450 Liralıkda olsa, 1450 Liralıkda olsa, gerçek güç değerleri 100-150W RMS @ 4 ohm.

Dizayn ve malzeme farkediyor. Seste farkedilir bir değişik yok. Çünkü başlangıç power serileri. :)

Önemli olan verileridir, parası kandırıyor. :)

anil-bulut

Aktif Üye
parası kandırıyor orada katılıyorum ama power serilerinden daha yüksek seriler var mesela alpine typed typer typr xd var aralarındaki fark konilerdeki malzeme kalitesi bobin kalitesi var

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Power serilerinde maksimum güç ve verimlilik için, 600 liralık komp. takımları yeterli, fazlası pek fark yaratmıyor. :)

anil-bulut

Aktif Üye
orası öyle pek fark yaratmıyor diyorlar ama süzgeçi koy bakalım tonlama farkları nasıl çıkacak ortaya

keremozdemir

Azimli Üye
Doblom

Hafta sonu biraz piyasa araştırması yaptım.2 takım JBL 6508C mid takımı+1 adet MA AUDIO 30cm bass+1 adet 5 kanal zetex anfi ve 2 adet cadenze amfi çıkışı kablolar ve kurulum dahil 1000 TL.

Sen aracına montaş yaptırırken kabloların geçişini nasıl sağladın.Herhangi bir orjinalliğin bozulmasını istemediğim için tesisatı döşetmekte kararsız kalıyorum.fiyat aldığım yer tamamen müzik sistemleri üzerine iş yapana sound garage'dır.Pandizotun üzerine mid kabinine de 80 tl fiyat verdiler.Bass olarak MA AUDIO ürünü önerdi sence JBL mi? MA AUDIO mu?.Jbl plastik ma audio ise karton gibi net tatlı bir ses veriyor.

Birde araca tesisat taktırmam elektrik aksamının garanti dışı kalmsına sebep olur mu?

Teşekkürler

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
keremozdemir tarafından yazılan metin:
Doblom

Hafta sonu biraz piyasa araştırması yaptım.2 takım JBL 6508C mid takımı+1 adet MA AUDIO 30cm bass+1 adet 5 kanal zetex anfi ve 2 adet cadenze amfi çıkışı kablolar ve kurulum dahil 1000 TL.

Sen aracına montaş yaptırırken kabloların geçişini nasıl sağladın.Herhangi bir orjinalliğin bozulmasını istemediğim için tesisatı döşetmekte kararsız kalıyorum.fiyat aldığım yer tamamen müzik sistemleri üzerine iş yapana sound garage'dır.Pandizotun üzerine mid kabinine de 80 tl fiyat verdiler.Bass olarak MA AUDIO ürünü önerdi sence JBL mi? MA AUDIO mu?.Jbl plastik ma audio ise karton gibi net tatlı bir ses veriyor.

Birde araca tesisat taktırmam elektrik aksamının garanti dışı kalmsına sebep olur mu?

Teşekkürler

Arkadaşım,

*Zetex amfi sistem için yetersiz kalacaktır. Kaldırır ama, verimli olmaz.
*Amfi tesisat kabloları ve çıkışlar için, MA Audio daha uygun fiyatlı olacaktır. İşçilik + kablolarda 80-150 arası fiyatta kal. Ne aşağı in, ne üstüne çık.
*Mid kabini vazgeç, kendin yaptır. Fiyat çok yukarda. Ben 40 Liraya yaptırdım.
*Bas olarak MA Audio iyi, fiyatını tek tek öğren, kazık yedirtmeyelim Sana.
*Genel fiyat aşırı yukarda, bu sistem bu kadar tutmaz. Ürünleri internet üzerinden aldıralım Sana, Sen sadece montajını yaptır.

Kabloların geçiş yerleri:

*Güç kablosu:
Aküden çıkan kablo, konsolun orta tarafından aracın içine yönlendirilir, sol ayak basamaklarının(iç taraftan) altına yerleştirilerek arka koltuğun oraya kadar getirilir. Daha sonra içeri verilerek, koltuğun arkasına cırtla tutturulan amfiye kadar da kablo uzatılır. SAKIN EK YAPTIRILMASIN!

*RCA kabloları:
Teypten çıkarak gelen kablolar, aynı şekilde ama aracın sağ cephesinden uygulanarak amfiye uzatılır.

=> Kablo ayırma sebebi şarj dinamosunun sesinin araç kabinlerine gitmemesi içindir.

Vidasız uygulama şekli budur. :)

Amfi olarak Cadence FXA-5100 kullanabilirsin, tam performans alırsın.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Destroyer tarafından yazılan metin:
Kerem bende senin gibi ses sistemi taktırmadan önce aracın orjinalliği bozulması konusunda çok düşündüm. Ama işin ehli birisi ile tanıştım ve aracın hiç bir yerini delmeden orjinal gibi tesisatı yaptılar. Sende uzman kişiler ile çalışırsan emin ol aracın zarar görmez. Ben Ön kapılara ve göğüsteki hoparlorleri söktürüp mid takımı taktırdım jbl in anfide jbl arka koltugun altına koydular delmeden tabi Bass da kabinle birlikte bagajda. Tesisat kablolarıda yan marşbiyel plastiklerinin altından geçiyor. Zaten orayı sökmeden kabloyu az bi mesafeden içeri sokuyorlar. Dediğim gibi endişelenecek hiçbirşey yok tabi doğru kişilerle çalışırsan.

Adanada bu işi en iyi yapan Demirkol elektronik adanada isen sana bu konuda yardımcı olurum. Dışardaysanda orada bu işi iyi yapan bi yer bulmanı tavsiye ediyorum. Garanti konusuna gelince anlamayacakları şekilde bir tesisat çekildi ve garanti kapsamı dışında kalmadı benim aracım.

Garanti için görsellik önemli değildir. Elektrik arızası sırasında bu anında ortaya çıkar. Sözde garanti olur yani.

Bunu güler yüzle halledebilirsiniz. Yetkili servisler canavar değil sonuçta. :)

keremozdemir

Azimli Üye
Doblom

Senin verdiğin fiyatlara göre hesap yaptığımda 965 TL çıkıyor işçilik ve pandizot dahil.

Ben hepsiburadadan sadece 2 takım JBL6508C midleri bulabiliyorum ve onların fiyatı toplam 340tlÖnermiş olduğun anfiyi ve bas hiçbir sitede bulamıyorum.Amfi çeviriciyide cadenze 30 tl bulabiliyorum ve bundanda 2 adet almam gerektiği söyleniyor.Senin internetten bana aldırabileceğin bir site var ise yazarmısın.Benim yazdığım ürünlerin hepsi sıfır bunda bir yanlış anlaşılma yoktur herhalde.

Sen bana aldırabileceğin siteleri ve alış fiyatlarını yazarmısın.

Teşekkürler

keremozdemir

Azimli Üye
Merhaba arkadaşlar

Bana istanbul içinde arabasında tesisat olana ve alım ve montajında fikir verecek bir üyemiz yokmu?

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Merhaba arkadaşlar

Bana istanbul içinde arabasında tesisat olana ve alım ve montajında fikir verecek bir üyemiz yokmu?

kerem yardımcı olurum sana ist neresinden sin asya hi fi var .oraya bakarız senle istersen ?

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Oz Sound firmasına gidin, Hemen yanında Gemici Elektronik var.

Gemici elektronik Türkiye'de birkaç firmaya Distribütörlük yapıyor.

MA Audio, SoundStream falan.

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Doblom

Senin verdiğin fiyatlara göre hesap yaptığımda 965 TL çıkıyor işçilik ve pandizot dahil.

Ben hepsiburadadan sadece 2 takım JBL6508C midleri bulabiliyorum ve onların fiyatı toplam 340tlÖnermiş olduğun anfiyi ve bas hiçbir sitede bulamıyorum.Amfi çeviriciyide cadenze 30 tl bulabiliyorum ve bundanda 2 adet almam gerektiği söyleniyor.Senin internetten bana aldırabileceğin bir site var ise yazarmısın.Benim yazdığım ürünlerin hepsi sıfır bunda bir yanlış anlaşılma yoktur herhalde.

Teşekkürler

Arkadaşım ben 125 Liraya aldım.

Gittigidiyor.com üzerinden alışını yap.
6508C yerine 6507C al, aralarında 40 TL gereksiz fark var.

Arıkanelektronik ve Ozsound(gemici elektronik adına) firmalarından alımlarımı yaptım.

Aynen öneririm.

Arıkanelektronik ile pazarlık yapabilirsin. Gittigidiyor üzerinden satışından yararlanabilirsin.

Oz sound'a gelirsek, İstanbul'da şirinli mirinli bi semt vardı, orada :)

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
DobloM tarafından yazılan metin:
Doblom

Teşekkürler

Arkadaşım ben 125 Liraya aldım.

Gittigidiyor.com üzerinden alışını yap.
6508C yerine 6507C al, aralarında 40 TL gereksiz fark var.

Arıkanelektronik ve Ozsound(gemici elektronik adına) firmalarından alımlarımı yaptım.

Aynen öneririm.

Arıkanelektronik ile pazarlık yapabilirsin. Gittigidiyor üzerinden satışından yararlanabilirsin.

Oz sound'a gelirsek, İstanbul'da şirinli mirinli bi semt vardı, orada :)

şirin evler:D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Bi de şirinyer vardı, orası nerede bir yerdi unuttum?

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk