Doblo 2017 1.3 90' lık Doblomda Hızlanınca Ses ( Uğultu ) Sorunu Acil Yardım !

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Rüzgar sesi mi yoksa mekanik bir ses mi?
aracı ses yapma anında boşa aldım ses devam etti. Debraja bastım ses devam etti. Mekanik bir ses olduğunu düşünmüyorum. Rüzgar sesi olabilir ancak ince bir ses değil.
Anlamadım gitti.

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
Değerli üyeler,

Aynı marka model başka araçta bu ses yok. Kasa aynı. Nasıl oluyorda cam dik vs. olduğu için bu problem oluyor.

Konu ile ilgili biz bunları görmediğimiz kabul ettiğimiz sürece bize semer vuran çok olur.

Aynı araçtan kontrol ettim ve ses yok.

5 ayrı dobloda kontrol ettim ve sorun yokken benim aracımda bu uğultu gitmiyor.

Lütfen yardım..
Kardes ben servisin araclarinada baktim benim bahsettigim ses ugultu onlardada vardi cok ugrastim cozemedik araclada isim vardi mecburen kullandim hukuk yollarina basvuramadim sizin dediginiz gibi fitil kapi ayari vs bendede oldu ama bisey degismedi benimle birlikte alan akrabamin doblosuda ayni 90 km yi gecince oluyor

doblo3

Aktif Üye
Adı
Abdurrahman
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Servis aks rulmanında sorun yok demiş ama bence başka bir yere daha baktırın.Birde lastikleri ön arka yaptırın lastik kaynaklı da olabilir sıkıntı

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Servis aks rulmanında sorun yok demiş ama bence başka bir yere daha baktırın.Birde lastikleri ön arka yaptırın lastik kaynaklı da olabilir sıkıntı
Teşekkürler baktırdım ancak sorun devam etmektedir konu ile ilgili önümüzdeki hafta içi farklı bir usta istedik kontrol sağlatacağız. Bakalım oradan neler çıkacak.

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
ÇÖZÜLDÜ. tampon altındaki siyah mazgalın tırnaklarının kırılması sonucu araç hızlanınca ses uğultu şeklinde içeriye girmektedir.

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Sorunun çözüldüğüne sevindim. Bununla geçmiş olsun.

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Saolasin

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ÇÖZÜLDÜ. tampon altındaki siyah mazgalın tırnaklarının kırılması sonucu araç hızlanınca ses uğultu şeklinde içeriye girmektedir.
Geçmiş olsun

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Konuyu tekrar hortlatıyorum buradaki tampondaki tırnaklar yapıştırıldı. Ancak ses DEVAM etmektedir. Kafayı yedirtti bu ses. Eminim ki bir çok kişide bu ses var ancak normal gibi görüyor. İnşallah bu sorunu çözüp burada yazicam

Seyit bozdemir

Yeni Üye
Doblo
Adı
Seyit
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Kombi servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2005
Renk
Beyaz
Arka tekerden geliyor 90 nı geçtikden sonra ugultu gibi çok rahatsız edici bir ses ben teker bilyalarından şüphelendin sağlam çıktı aynı ölçüde 2 çift lastik taktım arkaya öyle denedim sorun düzeldi bnde sorun lastikdenmiş sizinde arkaya emaneten farklı teker atıp denemenizi tavsiye ederim lastik degilse teker bilyaları başka bişey yapmaz o ugultuyu teker yada bilya yapar

sigortacihasim

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
AHMET HAŞİM ARIKAN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Axa Sigorta Antalya acentesi
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2005
Renk
LACİVERT
Değerli Team Doblo üyeleri,

Aracın 90 km hızı geçtiğinde motor sesini bastıracak kadar uğultu sesi gelmektedir. Ses aracı boşa alınca da devam etmektedir. Debraja ayağım basılı ikende devam etmektedir. Konu ile ilgili yetkili servise gittim. Bana tekerlek bilyalarında bir sorun olmadığını söylediler. Kapı ayarları yapıldı ve araç teslim edildi. Tekrar test ettiğimde sesin gitmediği aynı şekilde devam ettiği gözüktü. Servise tekrar gidildi. Lastiklerin ön arka yapılacağını jantlardan sökülerek bir tur lastiklerin jantta çevirileğiceğini ve o şekilde takılacağı bildirildi. Bu işlemlerde yapıldı ancak ses devam etmektedir.
En son bu işlemler sonrası sağ kapı fitili değişecek ve arka sağ kağıyı tuta bir demir var o değişecek dediler.
Bu işlemler sonrası da ben bu sorunun gideceğini düşünmüyorum.
Sizden ricam bu sorunu yaşayanlar mutlaka yol gösterirseniz sevinirim.
Sevgili kardeşim kullandigim 1.6 tipo dada aynı sorun yaşadım gitmediğim usta kalmadı.Senin yazdigin ve sana söylenen ve yapılanları okuyunca içimden gülmek geldi.cunku aynı şeyler bana yapıldı ve söylendi.Sonucta Antalya eski sanayinde TOFAS OZEL SERVISI Imza Oto sahibi RECEP MADEN buldu.sagnak Yagmurlu bir günde teste çıktık.Yolda tek tek camlariactik kapadık.Yolda giderken tek tek kapıları açtık öyle gittik yine ses kesilmedi.Yani ne camlardan ne kapı birilerinden olmadığını tespit ettik.Servise dönerken Recep usta birden aracı yol kenarına çekti,indi arabadan ve TAVANDAKI DIK DURAN ANTENI YATIK VAZIYETE aldı yola çıktık.Işte o andan ve o günden itibaren 45 km ye çıkınca oluşan unutturan eser yok.
INAN BANA NE tekerleri eller ne balataları ne debriyajı ne şanzumanini.Arabanin dışında anten varsa ve DIK duruyorsa onu tavana doğru yatır kardeşim.bir dene.Telefonum 05335534202.Seana şimdiden iyi bayramlar sessiz sürürler dilerim

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Herkese tekrardan merhaba bugün araç ile ilgili ses sorununu çözdük. Bu kadar yaşanan sıkıntının aracın üzerinde bulunan tavan demirlerinin bağlantı vidalarının bulunduğu delikleri kapatan tapaların olmaması. :)
Şaka gibi 5 sefer servise gittim. En son 15 gün kaldı araç serviste ancak sorun çözülemedi. Yaşanan manevi sıkıntının harici 4 lastik, yarim depo mazot, işe geç gittiğimiz için kesilen paralar cabası. Çok önemli Paylaşalım aracınızı en azından kurcalatmayın. 4 tapa ve sorun düzeldi.

sigortacihasim

Azimli Üye
Başka Araç
Adı
AHMET HAŞİM ARIKAN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Axa Sigorta Antalya acentesi
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2005
Renk
LACİVERT
Gördün mü bak.Alla ustanın da helaline düşürsün hepimizi.Inansaydin o kasaplara neler değişecekti ne paralar verecektin.Yinede geçmiş olsun..

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Herkese tekrardan merhaba bugün araç ile ilgili ses sorununu çözdük. Bu kadar yaşanan sıkıntının aracın üzerinde bulunan tavan demirlerinin bağlantı vidalarının bulunduğu delikleri kapatan tapaların olmaması. :)
Şaka gibi 5 sefer servise gittim. En son 15 gün kaldı araç serviste ancak sorun çözülemedi. Yaşanan manevi sıkıntının harici 4 lastik, yarim depo mazot, işe geç gittiğimiz için kesilen paralar cabası. Çok önemli Paylaşalım aracınızı en azından kurcalatmayın. 4 tapa ve sorun düzeldi.
Hadi geçmiş olsun

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi

Tavan aparatları ve sepeti gerçekten çok ses çıkartabiliyor. Bende tavan sepeti yaptım. Profillerin kare yönünü arkaya vermiştim , soketli yönü öndeydi. 120 den sonra uğultu geliyordu. Rüzgarda binilmiyordu. Neyse geçen söktüm profillerin yönünü değiştrdim. En öndeki parçanın altına çifttarflı bant yapıp rüzgar geçimini engelledim. Ses azaldı.

Dediğinizi duymuştum, o tapa olmayınca çok cins bir sesi var. Ben elektrk bantı ile kapadıydım. Daha sonra mobilya kurulumunda elimde kalan vida üstü tapaları kullanarak kapatmıştım :)