Doblo 2017 1.3 90' lık Doblomda Hızlanınca Ses ( Uğultu ) Sorunu Acil Yardım !

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Değerli Team Doblo üyeleri,

Aracın 90 km hızı geçtiğinde motor sesini bastıracak kadar uğultu sesi gelmektedir. Ses aracı boşa alınca da devam etmektedir. Debraja ayağım basılı ikende devam etmektedir. Konu ile ilgili yetkili servise gittim. Bana tekerlek bilyalarında bir sorun olmadığını söylediler. Kapı ayarları yapıldı ve araç teslim edildi. Tekrar test ettiğimde sesin gitmediği aynı şekilde devam ettiği gözüktü. Servise tekrar gidildi. Lastiklerin ön arka yapılacağını jantlardan sökülerek bir tur lastiklerin jantta çevirileğiceğini ve o şekilde takılacağı bildirildi. Bu işlemlerde yapıldı ancak ses devam etmektedir.
En son bu işlemler sonrası sağ kapı fitili değişecek ve arka sağ kağıyı tuta bir demir var o değişecek dediler.
Bu işlemler sonrası da ben bu sorunun gideceğini düşünmüyorum.
Sizden ricam bu sorunu yaşayanlar mutlaka yol gösterirseniz sevinirim.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
boşa atılınca yapmadığına göre motor kaynaklı değil. inşaallah en kısa sürede bulunur. başına gelen arkadaş varsa yardımcı olacaktır.

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
boşa atılınca yapmadığına göre motor kaynaklı değil. inşaallah en kısa sürede bulunur. başına gelen arkadaş varsa yardımcı olacaktır.
Evet boşa atınca araçta ses devam etmektedir. Bu ses uğultu şeklinde umarım çözülecektir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Kimse bilmiyor mu tek benim mi başıma geldi bu olay. Lütfen okuyuop geçmeyelim yardımcı olalım.

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
Kardes herkezde aynı sıkıntı var burumu bende forumdan paylasmistim ama ne oluyorsa kimse bu sesi fark etmiyor ben baska doblolarada baktim hepsinde ayni ses cözümü yok

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
Ön cam dik diye geliyormus ses dunyanin parasini veriyosunuz ses geliyor çözumu bu araclarin toplanmasi olacakken on camin dik olmasi sebebiyle normal oluyor para vermissiniz ama normal keske ön cam dik olmasaydi

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
Baska arkadaslardan rica et o araclardafa 90 km yi gec ayni ugultuyu duyacaksin ben arkadasa sordum sende varmi diye yok ne alaka dedi bindik 90 km yi gectik teypi kistim sese odakladim on aynanin ordan galiba o ses arkadasta hak verdi duydu servise gittim ekiple onlarin doblayada baktim oda ayni ne yapiyim sikayet etsem 5 yil surer aracta lazim oylece kaldi zaten satacagim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Servis fark etmiş çözüm üretmeye çalışıyor sizin dediğiniz gibi olsa uğraşmazlardı

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
kusurabakmada anlamsiz konusuyosun cahilce konuya giris yapmissin bu hata doblolarin toplanmasina kadar gider 2015 ustu doblolarin hepsinde var ne cozumu 2015 olan bi aracin 4 yili doldu mahkemeye verse arac baglanacak kullanamayacak bu araci alan genel olarak ekmeginde kullanmak icin aliyor bu kaybin izahi varmidir koskoca fiat musterilerine bukadarmi hizmet veriyor patron cirak olayi gibi savunduguna bak sen mi kurtaracaksin bi sikinti varsa bu musteriye sikinti cikarmadan halledilmeli adamin servise gitme olayi bile hem isinden hem asindan yaziktir bu olay yeni degil 2015 ten beri ayni niye hersey guzel giderken connect satisi artti herseye iyi niyet gosteriyoruz bekliyoruz bisey olmaz diyoruz ama iyi niyeti kullana bi firma goruyorum cok yanlis ustelik fiat Turkiye mizin gururu ama ordaki calisanlar bile patron patron degilde cirak patron gibi neyse kolay gelsin gecmis olsun sanada kardesim bu olayin cozumunu bulursan sana zahmet sosyal medya araciligiyla bizimlede paylas bi destek istersende ozelden ulas 1 kisi 1 kisidir

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kusurabakmada anlamsiz konusuyosun cahilce konuya giris yapmissin bu hata doblolarin toplanmasina kadar gider 2015 ustu doblolarin hepsinde var ne cozumu 2015 olan bi aracin 4 yili doldu mahkemeye verse arac baglanacak kullanamayacak bu araci alan genel olarak ekmeginde kullanmak icin aliyor bu kaybin izahi varmidir koskoca fiat musterilerine bukadarmi hizmet veriyor patron cirak olayi gibi savunduguna bak sen mi kurtaracaksin bi sikinti varsa bu musteriye sikinti cikarmadan halledilmeli adamin servise gitme olayi bile hem isinden hem asindan yaziktir bu olay yeni degil 2015 ten beri ayni niye hersey guzel giderken connect satisi artti herseye iyi niyet gosteriyoruz bekliyoruz bisey olmaz diyoruz ama iyi niyeti kullana bi firma goruyorum cok yanlis ustelik fiat Turkiye mizin gururu ama ordaki calisanlar bile patron patron degilde cirak patron gibi neyse kolay gelsin gecmis olsun sanada kardesim bu olayin cozumunu bulursan sana zahmet sosyal medya araciligiyla bizimlede paylas bi destek istersende ozelden ulas 1 kisi 1 kisidir
Sen cehaletini ortaya koymuşsun kardeş.servis cahil demekki uğraşıyor onlar bilmiyor bu kasaların ses çıkardığını o yüzden canları sıkılıyor biraz uğraşalım diyor demekki.sen git o servise biraz akıl ver boşa uğraşmasın garipler.

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
Kimin cani sıkılıyor sen galiba para aliyosun bu isten artik çözümü musteri uretecek yazik kendin pisir kendin ye bos soylemlerin konuyu uzatmiyorum tekrardan arkadasa gecmis olsun diliyorum umarim hersey gönlünce sonuclanir.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Kimin cani sıkılıyor sen galiba para aliyosun bu isten artik çözümü musteri uretecek yazik kendin pisir kendin ye bos soylemlerin konuyu uzatmiyorum tekrardan arkadasa gecmis olsun diliyorum umarim hersey gönlünce sonuclanir.
Hangi işten para aldığımı düşündüğünü anlayamadım kusura bakma cahiliz ya. Ama sen dediğimi anlamak istemiyorsun servisin işine gelir bu kasalar böyle der geçer gider niye uğraşsınlar ki.sizin dediğiniz sesle arkadaşın sesi farklı olamaz mı. Arkadaşın aracındaki sesi duydunuzmu. Siz nasıl o kanaate varıyorsunuz ki.canımı siz konuşma şeklinizle sıktınız doğru.

MetiNCagataY

Aktif Üye
Adı
Metin Çağatay YURDAKUL
Ortada 5 yillik bir sıkıntı var araci sattıktan sonra sorunu çözecegine daha satmadan bu sıkıntının oldugunu müsterilere soylesinler ozaman boyle bir durum olsaydi karsilikli iyi niyet derdim ama sen bile bile hala bu araclari sat sonra cozum ara olacak is mi kusura bakmayin konuyu uzatmayacagim insan sinirleniyor

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Bahsettiğiniz konuda haklısınız, ben de katılıyorum. Sadece @MEHMET78 e karşı olan yaklaşım hoş olmamış, onu söylüyorum.

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Değerli üyeler,

Aynı marka model başka araçta bu ses yok. Kasa aynı. Nasıl oluyorda cam dik vs. olduğu için bu problem oluyor.

Konu ile ilgili biz bunları görmediğimiz kabul ettiğimiz sürece bize semer vuran çok olur.

Aynı araçtan kontrol ettim ve ses yok.

5 ayrı dobloda kontrol ettim ve sorun yokken benim aracımda bu uğultu gitmiyor.

Lütfen yardım..

Semih kavaklı

Yeni Üye
Doblo
Adı
Semih kavaklı
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Vip
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Benim arbada da var da ben sordum sarzj dinamasunun sesini çekiyor mus iceri kolonlardan amfiden kaynakli dediler ama farkli biseyde olabilir parazit kesici gerekiyor mus

hayabusa

Azimli Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
BEYAZ
Teyp kapalı iken açıkken de denenmiştir. Aynı sesi vermektedir.

Şarj dinamosu olduğunu sanmam

Zeguj

Saygın Üye
Doblo
Adı
Halil
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Çöl Grisi
Rüzgar sesi mi yoksa mekanik bir ses mi?