2006 doblo mazot deposu fazla mazotu tahliye eder mi?

erenkilickaya4707

Azimli Üye
Adı
Eren KILIÇKAYA
Kan Grubu
B RH -
Modeli
Araç Yılı
2006
Selamun aleyküm öncelikle.. Bu yıl ki kurban bayramı için bayramdan önce ki cumartesi gecesi (18.08.2018) ailecek giresun alucraya gitmek için niyetlendik hazırlandık.. Yola çıkmadan önce beyoğlu aynalıkavakta ki opete gidip depoyu fullettik, depo fullenip tabanca atınca tutar 330 TL idi, fakat pompacının demesi ile daha tam dolmadığı ve 10 Tl'lik daha alır abi dedi, bizde alırsa doldur abi dedik ve tam olarak 343 TL'ye 52 litre civarı depo doldu.. Asıl mesele '' Aracın camlarını silmek için etrafı dolaşırken alt depodan hızlı hızlı mazotun akıp geldiğini gördüm ve pompacı da ' abi o fazla olan mazotu tahliye ediyor ' dedi biraz bekledikten sonra azaldı ve durdu...
2. Defa ise Alucradan yola çıkıp Şebinkarahisara geldiğimiz de de aynı olay pompacının demesi ile tam dolmadığı ve az daha alır abi diyerekten (fazla mazotun tahliye edilmesi) tekrar başımıza geldi..

Doblolarda fazla mazotu tahliye etme sistemi gerçekten var mı ? yada bizim dobloda depoda delik mi var ? yada biz mi bilmiyorduk tahliye sisteminin olmadığını .. Cevaplayanlara teşekkürler..

Dosyalar

• WhatsApp Image 2018-08-31 at 11.19.20.jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-31 at 11.19.20.jpeg
    68,9 KB · Okunma: 35
  • WhatsApp Image 2018-08-31 at 11.19.32.jpeg
    WhatsApp Image 2018-08-31 at 11.19.32.jpeg
    88,4 KB · Okunma: 31

YASİNAÇIKYER

Saygın Üye
Doblo
Adı
YASİN
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
EMLAK TAHAKKUK
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2003
Renk
BEYAZ
ilk defa duyuyorum boyle bi durumu baktırılmasında fayda var.

fthpl

Talha Fatih Pala
Doblo
Adı
Talha Fatih Pala
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Doğalgaz Teknisyeni
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Yıldız Mavi
Simdi fazla mazot tahliye edilir veya edilmez onu gectim de tabanca atinca neden daha koymak icn cabalanir anlamam.

O son aldigini 13 tl yere gitmis. 13tl lik mazot 2 litre. 2 litre ile ne olur.

Bundan sonra tabanca atinca alımı durdurun pompacilara kanmayin. Paranizi ziyan etmeyin.

kralex1907

Azimli Üye
Adı
Muhammet Ali
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2006
sa bizde uzun yola gidiyoruz diye pompa atınca deponun kapağına kadar kendim dolduruyorum.hiç kaçırdığını görmedim yada ben farketmedim.

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Fazla mazot tahliyesi diye bişey yok. Bende araç km yakıt değerini ölçmek için full depo yaparım kapak seviyesinde hatta aracı sallar bekler biraz daha doldururum . Hiç öyle bişey olmadı. Sizin deponun kapağında veya bi tarafında delik yada kaçak gibi bişey vardır .

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
Mazot kapağından taşar ise kapağın altındaki delikten yere akar böyle bi tahliye var başka da Yok

Merdo2727

Azimli Üye
Adı
Settar
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Slm ben kapağı açınca Fas diye bi ses geliyor tahliye felan Yok hava bile almıyor benim araç

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri
fakat oraya bi 5 tl dökülmüş yada 2 tl cevap ise bence öyle birşey yoktur bi kapağına fln bak

erenkilickaya4707

Azimli Üye
Adı
Eren KILIÇKAYA
Kan Grubu
B RH -
Modeli
Araç Yılı
2006
@yncosman60
bizde kapağın altından akma olmadı direkt aracın altından depodan geldi mazot

erenkilickaya4707

Azimli Üye
Adı
Eren KILIÇKAYA
Kan Grubu
B RH -
Modeli
Araç Yılı
2006
@NevşehirliDoblocu
kapaktan fazla mazotun geleceği söylendi ama asıl sorun kapakta ki delikten gelecekse mazot neden alttan geldi bizde ?

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Çok fazla doldurdum ama hiç dışarı tahliye olmadı.

OsmanYılmaz

Onursal Tokat Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Doblo
Adı
OSMAN YILMAZ
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Dizel Araç Pompa ve Enjektör Bakım
Aracınız
Doblo
Modeli
Safeline
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
beyaz
@erenkilickaya4707
Belki tam fullediği zaman depo ile depo kapağı arasındaki hortumda delik var ise ordan yapabilir

NevşehirliDoblocu

Onursal Üye
Doblo
Adı
Arda Tekinay
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2010
Renk
Mistik Gri

erenkilickaya4707

Azimli Üye
Adı
Eren KILIÇKAYA
Kan Grubu
B RH -
Modeli
Araç Yılı
2006
Fazla mazot tahliyesi diye bişey yok. Bende araç km yakıt değerini ölçmek için full depo yaparım kapak seviyesinde hatta aracı sallar bekler biraz daha doldururum . Hiç öyle bişey olmadı. Sizin deponun kapağında veya bi tarafında delik yada kaçak gibi bişey vardır .
Delik olsa her mazot alışta yapar ustam öyle değil mi ?

Selçuk55

Aktif Üye
Doblo
Adı
Selçuk
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2009
Renk
Çöl grisi
Depolarin hic birinde tahliye sistemi diye birşey yoktur oyle birşey olsa mazot kokusu surekli olur zaten pompaci acayip laf yapıyormuş ? aracinizin depo kapaginda problem olabilir bu 1 depo ile dolum agzi arasinda ayri bir boru vardir onun ek yerinde kacak olabilir buda2 yada deponun en ustunde çatlak vardir ordan sizmistir buda 3 baska hic ihtimal yok ayrica tabanca attiginda yakit dolumu yapmayin hava degisiminde genlesme olusuyor çünkü

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Selamun aleyküm öncelikle.. Bu yıl ki kurban bayramı için bayramdan önce ki cumartesi gecesi (18.08.2018) ailecek giresun alucraya gitmek için niyetlendik hazırlandık.. Yola çıkmadan önce beyoğlu aynalıkavakta ki opete gidip depoyu fullettik, depo fullenip tabanca atınca tutar 330 TL idi, fakat pompacının demesi ile daha tam dolmadığı ve 10 Tl'lik daha alır abi dedi, bizde alırsa doldur abi dedik ve tam olarak 343 TL'ye 52 litre civarı depo doldu.. Asıl mesele '' Aracın camlarını silmek için etrafı dolaşırken alt depodan hızlı hızlı mazotun akıp geldiğini gördüm ve pompacı da ' abi o fazla olan mazotu tahliye ediyor ' dedi biraz bekledikten sonra azaldı ve durdu...
2. Defa ise Alucradan yola çıkıp Şebinkarahisara geldiğimiz de de aynı olay pompacının demesi ile tam dolmadığı ve az daha alır abi diyerekten (fazla mazotun tahliye edilmesi) tekrar başımıza geldi..

Doblolarda fazla mazotu tahliye etme sistemi gerçekten var mı ? yada bizim dobloda depoda delik mi var ? yada biz mi bilmiyorduk tahliye sisteminin olmadığını .. Cevaplayanlara teşekkürler..
Bugun aynı sorun benim başıma geldi depoyu fulledim alttan deponun üstünden baua bi mazpt aktı.En spn mazot pomğası değiimişti kelepçesini sıkmadımı acaba .Sizin problemi çözebildinizmi

erenkilickaya4707

Azimli Üye
Adı
Eren KILIÇKAYA
Kan Grubu
B RH -
Modeli
Araç Yılı
2006
Bugun aynı sorun benim başıma geldi depoyu fulledim alttan deponun üstünden baua bi mazpt aktı.En spn mazot pomğası değiimişti kelepçesini sıkmadımı acaba .Sizin problemi çözebildinizmi
Problem çözülmedi ama sorunu öğrendik, sorun şamandıranın üzerinde ki hortumların girdiği jaklarda imiş. Zamanl bozulmuş ve değişmesi lazımmış, depoyu fulleme yapmadıkça akmıyor öyle idare ediyoruz..

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Benim kini usta söktü tekrar kapağın oringi oturmamış olabilir dedi,oringi gresleyip taktı tekrar yerine bakalım fullemedim daha deniycem.O jaklardan kaçırsa araba çalışırken kaçırması gerekiyor sürekli kapaktan kaçırıyordur muhtemelen