1. Ve 2. Vites kemik gibi zor geçiyor

Tsailor

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aytaç akyel
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Benimki 1.3 90 beygirlik oynar volant değil

1.6premio

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Selamünaleyküm. Aracımı alalı 3 hafta oluyor 1.6 multijet 2010 doblo 101 binde. 1.ve 2. Viteslerim zor geçiyor bir türlü anlamadım șanzıman yağını değiştirdim düzelmedi. Baskıdan olabilir dediler servise de götürdüm ustama da baktırdım ikisi de baskı balatası iyi ondan kaynaklı değil dediler. Serviste vites topuzunun mekanizmasını yagaldılar biraz rahatlama oldu ama hala sert. Diğer 3 4 5 6 viteslerde hiçbir sorun yoktur. Ben 1.9 jtd ve multijet kullandım senelerce böyle değildi servisteki arkadaş 6 vitesler biraz kemikli abi dedi. Ama böyle olmaması lazım öyle düşünüyorum. Sorun ne olabilir arkadaşlar?
Aynı sorunu ben de yaşıyorum D3 1.6 dobloda 1. vites ve 2. viteste bazen hiçbir şey yok bazen geçmiyor sola vurup güçle itiyorum. Bu sorunu çözebildiniz mi acaba çözdüyseniz hangi işlemleri yaptırdığınızı anlatır mısınız ?

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Aynı sorunu ben de yaşıyorum D3 1.6 dobloda 1. vites ve 2. viteste bazen hiçbir şey yok bazen geçmiyor sola vurup güçle itiyorum. Bu sorunu çözebildiniz mi acaba çözdüyseniz hangi işlemleri yaptırdığınızı anlatır mısınız ?
Vites halatları vites topuzu gres eksilmesi şanzıman yağı eskimesi ve eksikliği ve vites mekaniği kolu paslanması sonucu bunlarda sorun yoksa baskı balata ve en son senkromeçten yapabiliyor baktırmak lazım