1,9 JTD vs. Toyota Corolla

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Arkadaşlar Gezçtiğimiz Hafta Salı Günü Gecesi Yarış Gerçekleşti

Ancak Konu açmak için Resimleri bekliyordum ama resimler de gece çekildiği için hiç bir şey gözükmüyor malum professional bi makina ile çekmedik cep tel.i ile çektik o yüzden konu açmaktan vaz geçtim ewt ağzımıda ki baklayı çıkaralım.

Yarışı ben Kazandım Ve doblomla tekrar tekrar gurur duydum

Corolla ewt belki daha avantajlıydı yere daha yakın olması yüksek olmaması vs. vs. felan

ama En Önemlisi Şöförlük

Ben yarışa başladığımızdan bitişe kadar ayağımı gaz dan çekmedim başlama yeri şehir içi olduğu için ne kadar da gece olsa az çok trafik oluo ve attığım makaslara ben bile inanamıyorum tabi adam ın gözü yemedi benim geçtiğim yerden geçmeye hele gene ortalara doğru 2 şeritli yoldan 2 arabanın ortasından ve sonra sında aynen yine 2 araba var ken en sağ dan geçtim ve iyi kide eski lastiklerimi takmamışım yoksa durumum vahimdi çünkü bir ara 160-170 le makaslara giriodum ve yeni lastiklerin tabanı 205 olduğu için yol tutuşu gerçekten de süper lastikler de yeni olduğu için kaymıyor

Neyse ben böle sabaha kadar anlatırım anlatmaya kalksam

güzelyalı sapağını geçtim çektim sağa durdum adam geldi itiraz etti yok efendim ben buna yol vermemişim hızını düşürtmüşüm de falan da filan itiraz üstüne itiraz he bide şu yol vermeme olayını açıklıyayım

bi makasa girdim makas attığım adam tırstı heralde sağa kırarak frene bastı bende frenlemek zorunda kaldım frenlerken ani ve seri bi şekilde kendimi sola attım bu arada bu arkada ben birden sola atınca frenleyip bu mecbur frenledi ben tekrar yüklenip devam ettim

neyse işte yok tekrar yarışacaz da bunu saymam da falan da filan da

benimde kafam attı dedim ki

tmm kardeim depo felan doldurma yarış ta tekrar olmayacak çocuk oyunu değil bu çocuk eğlendiremem hadi al arabanı güle güle

biraz tartıştık felan

adama diyorum ki tekrar yarışmakta istemiyorum mazot felan da istemiyorum

adam bana diyo yok neymiş tekrar yarışılacak mış ta bu sefer yenilirse doldurcakmış depo yu onun sözü sözmüş

neyse işte olay böyle bundan ibaret.

S@MeT38

Saygın Üye
ToeXicT tarafından yazılan metin:
Sevgili Ailem bi arkadaşımla fena iddiaya girdik ve kaybeden kazananın deposunu fuller.

Arkadaşımın aracı yeni Kasa toyota Corolla 1.4 4d yeni nesil dedikleri tipten ve Spot tur herhangi bir oynama yoktur fabrka verilerini aktarıyorum

Motor
Supap mekanizması Üstten tek eksantrikli
Motor hacmi 1364 cc
Maksimum güç 90/ 3800 PS/dd
Maksimum tork 205/1800-2800 Nm/dd
Şanzıman
Vites Kutusu 6 ileri düz

Performans
Maksimum hız 175 km/sa
Hızlanma (0-100 km/sa) 11,9 sn
Emisyon (Salım)
Birleşik 122 gr/km

Süspansiyon
Ön Bağımsız Mac Pherson Gergi Kolu
Arka Burulma kirişli
Lastikler
Lastikler 205/ 55 R16
Ölçüler
Boy x en x yükseklik 4545 x 1760 x 1470 mm
Ağırlık (Sürücü hariç)
1290 kg (*1)

Benim Aracım Bildiğiniz Üzere 2004 d1 kasa 1,9 JTD

Ve drag veya kalıkış felan yapmıyacağız bildiğimiz yarışacağız

Başlama yeri:

Bursa osmangazi izmir ve mudanya yolu ayrımı

Bitiş :

Mudanya Güzelyalı Sapağı

Parkur: Mudanya sapağına girdikten sonra rollingle ( 2 vites 40 km/h ile ) start yapıp mudanya güzel yalı sapağında finish yapılacak ama sapağa girilmeyecek ( tahmini 20 km civarı )

Sizlerinde görüşlerinizi almak istedim başlangıç ve bitiş arasında ki yol tahmini 20 km lik ve
Bol Yokuşlu inişli Çıkışlı bir yoldur

Tahminleri Alayım ... :)
tek avantajın 1.9 luk motorun .iki aracın arasında uçurum yok birbirine yakın kuvvetleri,ama en önemlisi trafigi iyi tanımak akışı kavramak. degelendirmek ve devamlı önündeki iki aracın arasından ilerideki trafigin boşluklarını kollamak. dreksiyonu saglam tutup malum binek araç daha kıvraktır ama riski alan kazanır. kaldıki risk alan tehlikenin göbegindedir kanın dik akıyor tabi Allah muhafaza ama kaza yapmadanda akıllanmıyor insan..yanlız benim kadar sanslı olmaya bilirsin bi keresinde 100km/hızla giderken sol makası atarken (sıfıra sfır) ön tamponun sagının boyasını aldırmıştım cızt diye önümdeki adam anlamadı bile rüzgardan=)) daha sonrada başka bir zamanlarda sag çamurluk ve sag kapı sacı ile kurtarmıştım çok şükür bana bişey olmadı ama 2.sinde çarpıp dönen aracı nasıl yola tekrar soktum bilmiyom ondan sonrada bir daha kapışmadım çünki sadece kendi hayatını degil karşıdaki insanların canına bir zarar verirsen bedelini asla ödeyemezsin herşey saliseler içinde olur biter. o yüzden güzel kardeşim adrenalin sınır tanımaz insan kazandıkça kendine güveni artar ve gözü daha kara olur sonundada malum istenmeyen şeyler ortaya çıkar

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler arabalar birbirine neredeyse denk.viraj dengesinde toyota üstün,çekiş ve görüş açısında sen üstünsün.lastikleri 205 takarak viraj dengesi sorununu çözmüşsün.

kazanmana sevindim ama kaybetmenede sevinirdim.çünkü şu anda aramızda olamayabilirdiniz.hemde ikiniz birden.

bu iş ikinizlede sınırlı değil yanınızdakilere,yolda araç kullanan sürücülere,seyahat eden yolculara veya yayalara zarar verebilirdiniz.bu yarışın en güzel yanı kimsenin burnu kanamadan bitmiş olması bence!

beyler iddalaşmak kendine güvenmek iyi araç kullanabilmek çok hoş şeyler.ama beyler bu işleri trafiğe açık alanda yapmak büyük sorumsuzluktur.kesinlikle tasvip etmiyorum.

burada daha ehliyet bile almamış genç arkadaşlarımız var.abilerinden ne görürlerse onu uygulayacaklar.genç arkadaşlarımıza kardeşlerimize iyi örnek olacaz.yarın bu davranışları örnek alırlarsa başlarına geleceklerden bizzat biz sorumlu oluruz.

o yüzden tebrik etmiyorum.sadece geçmiş olsun diyorum.ucuz atlatmışsınız.

Dark Knight

Fenomen Üye
Tebrikler Gökhan. Raptor'a katılıyorum, bir iddia uğruna hayatını tehlikeye atmaya değmez kardeş *tup*

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
aslında her ilde 10 kmlik parkurlar olsa isteyen araçlarını kapıştırır oralarda buluşmalar yapılabilir...
güzel olmazmı güvenlik önlemleride alınırsa hiç kimseye bişey olmaz...

fthdjdoblo

Daimi Üye
Adı
fatih
Modeli
Renk
gümüş gri
bide şöyle bişey var...
düz yolda giden doblo eğri yolda giden aracı geçer...

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
helal olsun tebrikler *clap* doblonun gücünü göstermişsin :) :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

bak gördünmü gençler hemen nasıl kopardı kayışı!yok yarış marış can.biz yavaş ve emniyetli araç kullanacaz.piknikte düğünde buluşacaz canzede hastanede değil!

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
RAPTOR tarafından yazılan metin:
cAn 3436 tarafından yazılan metin:

bak gördünmü gençler hemen nasıl kopardı kayışı!yok yarış marış can.biz yavaş ve emniyetli araç kullanacaz.piknikte düğünde buluşacaz canzede hastanede değil!
:D :D *comfort*

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
ToeXicT tarafından yazılan metin:
beyler arabalar birbirine neredeyse denk.viraj dengesinde toyota üstün,çekiş ve görüş açısında sen üstünsün.lastikleri 205 takarak viraj dengesi sorununu çözmüşsün.

kazanmana sevindim ama kaybetmenede sevinirdim.çünkü şu anda aramızda olamayabilirdiniz.hemde ikiniz birden.

bu iş ikinizlede sınırlı değil yanınızdakilere,yolda araç kullanan sürücülere,seyahat eden yolculara veya yayalara zarar verebilirdiniz.bu yarışın en güzel yanı kimsenin burnu kanamadan bitmiş olması bence!

beyler iddalaşmak kendine güvenmek iyi araç kullanabilmek çok hoş şeyler.ama beyler bu işleri trafiğe açık alanda yapmak büyük sorumsuzluktur.kesinlikle tasvip etmiyorum.

burada daha ehliyet bile almamış genç arkadaşlarımız var.abilerinden ne görürlerse onu uygulayacaklar.genç arkadaşlarımıza kardeşlerimize iyi örnek olacaz.yarın bu davranışları örnek alırlarsa başlarına geleceklerden bizzat biz sorumlu oluruz.

o yüzden tebrik etmiyorum.sadece geçmiş olsun diyorum.ucuz atlatmışsınız.

Abi şimdi Sana Soruyorum Ufaklığından beri arabalar la ve modifiyele uğraşan kişilerin yanından bulunan ben dayılarının ufak yiğenleriyle murat 131 yanlayan ladayla lastik yakan 4 vites torosla yiğeni içindeylen 130 u bulan 12 yaşından beri draglara götürülen tuning showlara götürülen şahin e binin ce abi bu yanlıyo mu diyen ben ve focus lar la bmw lere veren bi eniştesi olan ben

benden ne beklersin bi söler misin :) bunları yaşayan ben yarışmayayım da ne yapayım bu bende bir tutku haline geldi artık :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
toexict :D :D :D ne yaptın kardeşim! :D :D :D

ben kendimi bildim bileli F1 seyrederim.yaşdaşlarım voltran seyrederken ben trt de wrc motor sport seyrediyodum.oyuncak arabayı bile beğenmez modifiye ederdim!

dün gece saat 12 ye kadar araba söküp takıyodum.hastalık oldu!garajda iki araba var!neredeyse üşümesinler diye battaniye örtecem üstlerine!o kadar kayışı kopardım sen anla!

ama bende aynı hastalığı yaşadım.yanımda azcık gaza dokunana "dersini vermek" için ölesiye gaza basıp kıyasıya makas atıyodum.üst komşumda benim kadar manyaktı.onunla iki araba yoğun trafikte makas yarışı yapıyorduk makasa giremeyen kaybediyordu!

bundan 3 yıl önce servise lastik değiştirmeye giderken o bitik lastiklerin son demi ile mandal lastik gidiyordum. mandal lastik giderken sorun yoktu ama aksilik öyle bi yerde yakaladıki beni.o gün allah kurtardı beni!

lastik çekmeyi bıraktım!normal lastikçiye giderken tek yaptığım vitesi 4 den 3 e çekip gaza basmak oldu.yol kenarında halı yıkamışlar sabunlu su asfalta akmış!ayağımı debriyajdan çekmemle araba refüje döndü ve ben zaten sol şeritteydim!refüjle aramda 50-60 cm vardı!

gazı bıraktım arabaya toplayayım derken bu sefer hepten sağa doğru savruldum ve bir anda otobüs durağında bekleyen 8-10 kişiyle burun buruna geldim.

tekrar gazı bırakıp sola hamle yaptım bu sefer tekrar refüje dödüm.ama bu sefer ön tekerlekler kuru zemine çıkmıştı araba kolay tepki verdi.son hamleden sonra arkanın sağa sola hafif savruluşlarıyla kuru zemine çıktım arabayı sağa çektim!

arabayı çarpmaktan,ölmekten yaralanmaktan hiç korkmadım!sadece ve sadece durakta bekleyen yayaların arasına dalmaktan yada bir yayaya çarpmaktan korktum.o kadar korktumki arabayı sağa çektiğimde ağzıma sigarayı zorlukla götürebildim.ellerim uyuştu.5-10 dakka kendime gelemedim!

o günü kendime bir uyarı olarak aldım!o gün çok iyi ve çok ucuza bir ders aldım:TRAFİKTE YANLIZ DEĞİLİM!

okullarından çıkmış çocuklar,gezmeye iden aileler,işten dönen aile babaları...herkes yolda!yolda olanların ve yoldakileri bekleyenlerin tek arzusu yolculuğun güvenle ve sorunsuzca bitmesi!

sizi anlıyorum içiniz içinize sığmıyor,yapabilirim diyorsunuz ve yapıyorsunuzda.ama hiçbir zaman unutmayın

kazasız biten her yarış Allahın size merhamet ettiği bir zaman dilimidir!
bu merhameti suistimal etmeyin!

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Benim de başıma Bi Sürü Olay geldi Kaza durumu yol açabilecek ama hakimiyeti kaybetmedim sende olduğu şekilde ve kıl payı kurtardıklarım çok oldu

İlk kazamı atlatmamı yazayım mesela daha ehliyeti alalı 1 hafta olmuş araba da bişi yok lambalar da yım 206 nın biri yanımda egsoz öttürmeye başladı bende çektim el frenini kafa kaldırmaya başladım
sarı yanmasıyla hem ben hem o yüklendi gaza ilerde yok 2 ye ayrılıo ama şu şekilde ortada şefüş oluo yani 2 yolda düz gidio eleman diğer tarafa geçti ve o taraf babaya bağlanıo benim taraf ufak bi caddeye

baba hem de benim tarafa bağlanıo garip bi kavşak yani benim hızım 100 ü buldu baktım babada bir araba hızlı gelio durmaya niyeti yok bende frenlesem duramıcam abs yok hepten yüklemdim gaza 130 la felan geçtim babadan hafif kıvrım ve 2 şerit yol kıvrıma geldim arabalar şeridin tekine park etmiş amcamın tekide park ettiği yerden çıkıo tam ben frene yüklendim araba kaymaya başladı adam sesi duydup gördü heralde ben de bu arada freni pompalamaya başladım u cıktığı gibi yanındaki arabaya yanaştı iyice bende 90 a felan düştüm 2 şeritli yolda 2 arabanın yanında 90 la geçtim
ama gel bide bana sor nasıl geçtim saniyelik olay aslında

ama bu olaydan sonra akıllanmadım hepten pedeter oldum bunu makas felan atarken kullanmaya başladım bakıom arabaların biri sağ dan diğeri sol tarafa yanaşmış gidio hop ortalarından geçiom :)

akıllanacaz bi gün ama nasl akıllanacaz bende bilmiyorum ...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ben bu işin sırrını 43 senelik bir şoförden öğrendim.abi dedim nasıl sabrediyorsun 23-24 saat 90 la!

bana şunu dedi!

bu araba 55 kişilik-çevremdeki yaya ve araçlarla birlikte bu araba 300 can taşıyor!gazın altında 300 kişi var!istersen bas ez hepsini!

araba sürerken sadece şunu düşünün:Bir yayaya çarpabilirim!

bu kazadır kimse isteyerek kaza yapmaz.ama en azından vicdanen sorumlu olmayın!

draglar yarışlar ralliler hepsi harika hepsi hayranlık verici sporlar.ama bunların yeri yollar değil pistler!ve bizim arçalarımızla değil özel donanımlı araçlarla yapılmalılar!kaldıki o kadar güvenliğe rağmen pistlerde bile ölüme varan sonuçlar doğuran kazalar yaşanabiliyor!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
içinizdeki trafik canavarını durdurmayın...öldürün!

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
içinizdeki trafik canavarını durdurmayın...öldürün!
*clap**clap**clap*