1.6 multijet 2011 Marş basıyor çlışmıyor

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Merhaba arkadaşlar bugun yağ bakımını yaptım aracın sadece mazot filtresi değişmedi 20000km bir değiştiriyorum yağı yağ filtresı ve hava filtrelerini değiştirdim arabayı çalıştırdım bildiğiniz gibi 3 saniye bi yağ lambası yanıyor yağ filtresi dolana kadar sonr kapanıyor birde düşük yağ basıncı uyarısıda verdi sonra yağ lambası sondu araba sorunsuz çalıltı.Bi 10dk sonra yağı kontrol edip denedim yine çalıstı.1 saat sonra aracı çalıştırayım dedim marşı geç aldı çalıştı 5 saniye sonra stop etti bida çalışmadı.Yaptığım kontrolde depodaki mazot pompasından ses gelmediğini gördüm ilk kontak açıldına 5 saniye çalışıp duruyoya şimdi hiç ses yok.Şimdi yağ basıncı düşük uyarısı aldıya beyin enerjiyi kesmiş olabilirmi.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Ondan olmaması lazım. Bende de bazen düşük yağ basıncı uyarısı veriyor ama çalışmama gibi durum hiç olmadı.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Mazot pompası çalışmıyorsa bir sorun vardır. Bilgisayarla kontrol edin illaki arıza kodu çıkarır,

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Mazot pompası yanmış tesisata da zarar vermiş elektrikçi halleti 250tl Bosh pompa 250tl işçilik aldı.

doktoryusuf

Onursal Üye
Doblo
Adı
Yusuf İmamoğlu
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Emekli
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
Beyaz
Mazot pompası yanmış tesisata da zarar vermiş elektrikçi halleti 250tl Bosh pompa 250tl işçilik aldı.
Geçmiş olsun aracı mazot deposu sürekli ışık yakana kadar mı kullanıyordunuz?

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Biraz öyle kullandım ondan yanmış olabilir.

Cengiz2203

Yeni Üye
Doblo
Adı
Cengiz
Kan Grubu
0 +
Meslek
Sıhhi tesisatçı
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Bende de benzer bi durum oluyor.
Seyir halindeyken yada durduğum da istop ediyor bazen basınca hemen çalışıyor bazen çalışmıyor. Ama bunu 10 günde bir anca yapıyor. Daha çözümünü bulamadım. Bilgisayarda arıza vermiyor. Enjektör diyorlar ama benimde mazot pompası olabilir mi?

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Biraz öyle kullandım ondan yanmış olabilir.
Mazot pompası mı motoru mu yanmış ? Eğer mazot basan depodaki motor yanmış ise o mazotsuz çalışsa dahi motoru yanmaz . Yani mazot seviyesi ile motorun arıza yapma ilişkisi yoktur

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Mazot pompası üstüne vurduktan son
Mazot pompası mı motoru mu yanmış ? Eğer mazot basan depodaki motor yanmış ise o mazotsuz çalışsa dahi motoru yanmaz . Yani mazot seviyesi ile motorun arıza yapma ilişkisi yoktur
Mazot pompası üstüne vurduktan sonra çalılmış ama yinede biz değiştirdik elektrik tesisatınada zarar vermiş o tamir edildi(Depodaki pompa).Açıkçası bende anlamadım pompayı evde test ettim çalışıyor muhtemelen üst bağlantı soketin orda problem oldu pompa yansa hiç çalışmaz Yada kömürlüyse kömürleri bitmiştir.

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Bende de benzer bi durum oluyor.
Seyir halindeyken yada durduğum da istop ediyor bazen basınca hemen çalışıyor bazen çalışmıyor. Ama bunu 10 günde bir anca yapıyor. Daha çözümünü bulamadım. Bilgisayarda arıza vermiyor. Enjektör diyorlar ama benimde mazot pompası olabilir mi?
Arka depodan kontak açıldına ses gelip gelmediğini kontrol et.Bende hiç ses gelmiyordu.

Son düzenleme:

JetTurboDizel

Saygın Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2004
Mazot pompası üstüne vurduktan son
Mazot pompası üstüne vurduktan sonra çalılmış ama yinede biz değiştirdik elektrik tesisatınada zarar vermiş o tamir edildi(Depodaki pompa).Açıkçası bende anlamadım pompayı evde test ettim çalışıyor muhtemelen üst bağlantı soketin orda problem oldu pompa yansa hiç çalışmaz Yada kömürlüyse kömürleri bitmiştir.
O motor kömürlüdür. Kömür bitmiştir. Diğer bir ihtimal ise bilya yada burç varsa boşluk yaptıysa o da kömürleri etkiler. Değmezse çalışmaz. Bilya yatağı bozulan şarj dinamasına; yanmış diyen servis görevlisine, yandı ise zaman zaman nasıl şarj etti diye sorduğumda yüzüme bakakaldı. Doğruyu söyledi bu sefer ?

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Merhaba arkadaşlar benim araç ta rolantideyken boşa alıp gaz verdiğimde 4000 devirde bir süre beyaz duman atıyor akabinde duman kesiliyor nedendir acaba . bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.aracim 1.6 maylife partikül yok bunlarda egr arızası nedeniyle Beyaz duman atarmi acaba.egr PC.bakildiginda arızalı çıktı yazılım la iptal edecek . şimdiden teşekkürler.

sinka251

Daimi Üye
Adı
Sinan
Modeli
Renk
kutup mavisi
Merhaba arkadaşlar benim araç ta rolantideyken boşa alıp gaz verdiğimde 4000 devirde bir süre beyaz duman atıyor akabinde duman kesiliyor nedendir acaba . bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler.aracim 1.6 maylife partikül yok bunlarda egr arızası nedeniyle Beyaz duman atarmi acaba.egr PC.bakildiginda arızalı çıktı yazılım la iptal edecek . şimdiden teşekkürler.
Bunların egr suyla soğutuluyor içinden patladığı zaman egzoza su atar antifriz eksilmesi varmı.

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
Bunların egr suyla soğutuluyor içinden patladığı zaman egzoza su atar antifriz eksilmesi varmı.
Antifriz eksilme yok genelde her şey normal bazen marşa bastığımda geç alıyor EGR arıza varsa bu durum meydana gelirmi .yazılım AtacamEGR ye temizletmek bir süre sonra tekrar arızaya geçer dedi USTA sebebi tam olarak ne olduğun anlamadım gitti 1dakika kadar beyaz duman atıyor akabinde duman kesiliyor nedendir acaba

kral07

Yeni Üye
Doblo
Adı
Çağlar
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
BUna benzer durumla bende karşılaştım çok can sıkıcı

ufukeser

Daimi Üye
Adı
ufuk
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Tekstil
Modeli
Araç Yılı
2012
Renk
Siyah
BUna benzer durumla bende karşılaştım çok can sıkıcı
Merhaba, kendiliğinden mı geçti veya sorunu çözdü üzümü.sanirim yanmamış yakıtı egr biriktirip atıyor genel olarak sorun yok ama boşta 4000 devirde sabit tutunca 1 dakika kadar beyaz duman atıyor ve akabinde duman kesiliyor.baska bir sebebi varmı acaba .motor üst kapağı contası yaparmi su eksilme yok .