Doblo 1.6 105 bg soğuk motor

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@Sezgin Tok
2012 yılında aldığımız araçla birlikte opet kart vermişlerdi yakıt garantisi için her yakıtta km işliyolardı oradan aklımda

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
aracı 100,000 de aldım onlarla ilgili arıza veya geç çalışma falan hisstmedim ama değiştimi değişmedimi daha önce bilmiyorum açıkçası

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
evet alır almaz yaptım 110,000 de yaptım şimdi 120,000 yapılacak bu daha ağır bi bakım olacak triger disk balata v.s

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@cihatbayir
Disklere bak değişmesi gerekiyorsa değiştir yoksa değiştirmene gerek yok. Triger zamanı gelmiş. Motor ve şanzuman kulaklarını kontrol ettir. Ön düzeni kontrol ettir. Rot ayarıda yaptırırsan iyi olur. Kaportacıda menteşe ayarı yaptırırsan kapıların yağ gibi kayar zamanla kapılarda oluşan sapmalar gider.
Motor sıvılarını ve hidrolik yağını yenile.

Yağ bakımından önce carbon clean yaptır. Carbon dan 100 150km sonra egr ni söktür temizlet. Katalizör e de bi baksın duruma nasıl diye. Yağ bakımından önce yapılması gerekir çünkü carbon işlemi az da olsa yağı kirletir. Yağ değişiminden 15dk önce tunap micrologic motor iç temizleyici servis ürünü at motora 2km 2.000 2.500dev arası gez. Sonrasında yağı ve yağ filtresini değiştir. Genel bakımını yaptır.
Kızdırma bujilerinide değiştir. Değiştirirken dikkat etsinler kırmasınlar.
Bunları uygularsan araç ve motor kondisyonu iyileşir.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
shell nitroyu herzaman kullanıyodum artık kullanmam araç cok tizli çalışıyor bi depo mazotu 711km içti.Opete geçtim araç kendine geldi teşekkürederim sezgin başkanım sayende doğru yolu buldum

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@Sezgin Tok
opete devam başkanım

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Enjektör kütüğü ötüyodu shell nitroda opeti yükleyince ses soluk gitti

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@Sezgin Tok

Sezgin kardesim iyi aksamlar.
Vermis olduğun bilgiler için tesekkur ederim:). Benim şuan yazacağımıda gayet iyi bildiğini biliyorum:).

Simdi su konu sabit
Bayiden memnunsan sorun yoktur her zaman. Birde doğal olarak performanslı mi kullanıp çok para odeyecem. Yoksa
Az performasli mi kullanıp fazla km'e yapıcam kararıdır. En fazla km total ve petrol ofisi yaptirir. Ama kalite ise opettir.
Özellikle yakit firmasi kendi isletiyirsa.hiçbir sorun yoktur .
Konuyu dagitmadan

Ama opetle shell bir olamaz.
4 yıldır bizzat po - opet -total - shell test ettim. Shell inanılmaz. Çekiş bariz artır.
Motorun gücü artar. Motor sessiz çalışır.
Turkiyenin en ince yakıtidir.
İçindeki kimyasal deterjan özelliği ile motorun yakıt sistemini ve yanma olayının gerçekleştiği piston kafası, enjektörler +
Emme subabi - egzost subabinı temizler.
Ama 100 km gittiğin yolu 80 gider .
Yakıt rengi sarıdır.

Opet . daha vibrasyonlu çalışır. Araci stop edince silkme yapar. Soğukken vuruntulu çalışır. Motorun cekisinden shell kadar verim alamazsınız. Ama km olarak
100 km gitmesi gereken yolu yüz gider
Yakit rengi mavidir.

Ayrıca her zaman aynı bayiden aldığınız yakıt araçta sorun yaparsa. EPDK nin yayınlamış olduğu talimatlara göre .
Yakıt veren firma sorumludur.ariza durumunda firmanindeposundaki yakit ile . sizin aracin deposundaki yakit tets edilir. laboratuarlarında test edilir.eğer yakıt kaynaklı ise . servis raporu tutturup onlara odetirsiniz.
Masarafi odemek zorundalardir .
Opet - shell - po- bp hepsi verdiği yakıttan sorumludur. Bu yüzden hep aldığınız firmadan yakıt alın . opetin içine bp katmayin. Birsey olursa kanitlayamazsiniz
Okuduğunuz için tsk ederim. :)

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
opet shell ikisindende memnunum.bir sefer podan aldım.3 le çıktığı dik rampayı toprlayamadı.ondan sonra bir daha almadım. merkezdeki opet bayi değiştirdi GO oldu şimdi.bu yüzden shelle devam.GO olan bayi yıllardır opetti anlaşamadılar demekki.bayi çok sağlamdır. onun için GO bile deneyebilirim ama daha 1-2 gündür satış yapmaya başladılar.bir kaç gün satsınlar bakalım. hiç GO dan yakıt alan oldu mu?nasıldır acaba?