Doblo 1.6 105 bg soğuk motor

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
Merhaba arkadaşlar aracım 1.6 105ps multijet sabah ilk çalıştığında motor sarsıntılı ve sesi dalgalı çıkıyor ısınınca saat gibi 105ps kullanıcılarından yorumlarını bekliyorum

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
İki sabah inceden beyaz duman attı bidaha yapmadı enjektörden şüphelenmiştim zaten

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Yetkili servisle ile dialog kurarsan gerekli bilgiyi tarafına verecektir.youtubeye yaz carbon clein izle görcen.detaylı bilgiler için servisle görüş bilgi edinmen için

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
Her 1.6 sogukken oyle yapiyor carbon clean ve temizlikleri yapilinca grciyo fakat kisa surede tekrar oluyo

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
Dostum beyaz duman için değilde.
Eger normal yakıtın verdiği sarsıntı ise.direk shell kullan. Eger opet kullanıyorsanız. Traktör gibi çalışır .
Kontağı kapatınca motor sicaksa bile silkme yapar dansoz gibi. Cok titresimli ve sert çalışır opette

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@arda2000
Opetten sıkıntı yaşamdım ben pek hatta opet için yakıt garantisi var sanırım fiatın ama zaten ısınınca sıkıntı yok soğukken var

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@arda2000
Opetten sıkıntı yaşamdım ben pek hatta opet için yakıt garantisi var sanırım fiatın ama zaten ısınınca sıkıntı yok soğukken var

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
Arabayı aldığım gunden beri sabah ilk çalıştırmada dalgalı çalışıyor. 2 dk bekledikten sonra düzeliyo bi sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. çok soğuk günlerde ilk çalıştırmada rolantiyi yüksek tuttuğu için dalgalanma yapmıyo ama.

arda2000

Saygın Üye
Adı
Arda
Modeli
Renk
Saklı Bahçe
@cihatbayir
Sana tavsiyem denemelik olarak opeti bitirip shelle gecmendir. Aradaki uçurumu gorunce inanmiycan. Shellle 2 ile ciktigin rampayi 3 ile çıkarsın. Motor inanılmaz sessiz çalışır. Titresim azalır.
Araç stop ederken silkme yapmaz.
Ben -8 de bizzat shell nitro +plus test ettim.
Harika . opet benim gözümde traktor yakıtıdır. Yalnız
Opette 100 km yaptığın yakıtla
Shell de 75-80 km yaparsın.
Çok ince yakıttır. Çabuk biter.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
mazotu düzenli olarak aynı şirketlerden almaya özen gösterin

cihatbayir

Onursal Üye
Adı
cihat
Modeli
Renk
beyaz
@mystan45
aynı sorun ilerde sıkıtı olmasın diye düşünüyorum

yilmaz58

Yeni Üye
Selamun aleykum arkadaslar bendede aynı sıkıntı var aracım d2 arac soğukken vites değişiminde araba gaz yemiyor ve titriyor ardında da beyaz duman atınca araba kendine geliyor ben yıllardır shell vpower nitro kullanıyorum ve devamlı aynı yerden alıyorum mazotu nerden kaynaklanıyor acaba sıkıntı

sgmert

Daimi Üye
Adı
Sergen Mert
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Profesyonel Temizlik Makinaları Operatörü
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Beyaz
Shellde nitro olanı 3 sene kullandık son zamanlarda yakıtı bozdular benim aracım sesli çalışmaya başladı şimdi petrol ofisinden alıyorum. Opeti deneyeceğim

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
Arkadaşlar şu konuya açıklık getirmek istiyorum shell ile opet arasında öyle şoförün vay ne gidiyor diye bi farkı görmesi imkansız gibi bişey anca yerel firmalardan opet veya shell e geçerseniz fark olur o bile sadece hissedilir. İstasyonlar yakıtları aynı rafineriden alır ve kendi katkılarını kullanırlar shell nitro veya opet full force gibi adlandırır. Shellde katkı fazla olduğundan dolayı daha az km gidiliyor opette katkı daha az opette daha uzun km yapıyor. Markadan çok istasyon yakıt depolarının temizliğide çok önemlidir ben kullandığım istasyonda birkaç defa denk geldim pompa bakımdan dolayı kapalıydı. Fiat ve birçok markanın opet ile anlaşması var ve aracınızın garantisi bitse dahi yakıt fişlerinizi saklarsanız opette yakıttan kaynaklı sorunlarda masrafı opet karşılıyor. @yunus0635 başkanım sende shellden opet e geçiş yaptın tecrübeni paylaşırsın.