1.3 multijet premio doblo arıyoruz.

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
Arkadaşlar herkese merhaba.!
Öncelikle forumda yeniyim ve öğrenciyim aslen Samsun' luyum ve ailem orada ikamet etmektedir. Honda binek aracımızı sattık bu sefer biraz daha geniş araç olsun farklı olsun istiyoruz. Bu sınıfta alınabilecek araç olarak hem yedek parça temini, hem dilinden anlayan usta bulma kolaylığı, hem yakıt tasarrufu ve en önemlisi de sevimli görünümü dolayısıyla Fiat Doblo aracı belirledik o yönde araştırmalarımıza başladık.
Bunun için ayırdığımız bütçe maksimum 21.000 liradır. ( Çok kaçırılmayacak dediğimiz araç denk gelirse belki 22.000 liraya zorlayabiliriz bütçeyi ) Bu rakama alabileceğimiz bir doblo arıyoruz. Ticari kullanılmamış kilometresi az olan. ( 120.000 km.ye kadar olabilir ) Bu zamana kadar ki arama gayretlerimizde gördük ki bazı seviyesiz insanlar kilometresi düşürülmüş kusurları gizlenmiş araçları hatasız diye satma gayretindeler. Eğer araç hususi otomobil olarak ruhsatında işliyse daha iyi olur. ( Bu konuda müsaadenizle bilginize de başvurmak isterim ) Beyaz - Gri - Bej - Gül kurusu renkleri düşünüyor büyüklerim koyu renk araç istemiyoruz. Sizlerden öğrenmek istediğim konu bu araçların sanırım birkaç sınıfı oluyormuş; bir gurup araç kamyonet - hususi kamyonet - hususi otomobil gibi adlandırılıyor ruhsatta öyle yazıyor deniliyor bu guruplandırmaların kullanım amacı nedir.? Bir bölümde hız sınırlaması varken ve muayeneye her yıl girerken, diğer gurup araçlar hız sınırı ve muayene süresi konusunda normal taksi türü gibi muamele görüyormuş. Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama internette gördüğünüz ve beğendiğiniz veya çevrenizde olan tanıdığınız araç önerilerine açığım umarım sizlerinde yardımıyla ailemin onaylayacağı aracı bulur bende sizlerin arasına aracımla katılırım. Sakıncası olmaz ise bu başlık altında kafama takılan diğer hususları da öğrenmek isterim. Herkese yardımları ve katkıları için şimdiden çok teşekkür ederim.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
hoşgeldiniz. hususi ve kamyonet var sadece hususi dediğimiz otomobil geçiyo 2 yılda bi muaynesi var hız sınırı yüksek kamyonet yılda bi muayneye giriyor hız sınırı daha düşük. kilometre konusunda mağdur olan insanlar artık mahkemeye başvurabilir kaazanma olasılığı çok yüksek. hususi alacaksanız çok dikkatli olmanız gerekir hem hususi hem fiyat uygunsa ticariden çevirme olabilir dikkat edin. kamyonet olmasında bi sakınca yok bence sadece biraz yavaş gidip radara takılmayacaksınız :D

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
Gürkan kardeşim öncelikle hoşgeldin. Doblo Alsan da almasan da artik bu ailenin bir ferdisin. Plan değişse almasaniz bile buradan kopma.
Konuya dönecek olursak www.doblo.biz sitesini ziyaret et. Bu site bizim ikinci el Doblo ilanlarimizin bulunduğu site. En temiz doblolari burada bulabilirsin.

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
dediğiniz yere baktım fazla araç yok ama takip ederim.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Hemserim h.g ve tam yerine gelmissin teamdoblo AİLESİ
En onemlisi ne aradigini biliyosun vs vs ben elimden geldigince hatta fazlasiyla yardimci olurum trakya bolgesi bende arastirmaya

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
Bu araçlarda kamyonet ayrı hususi kamyonet ayrı mı.? Telefon ile görüştüğümüz bazı araç sahipleri ruhsatta kamyonet yazdığını bazıları ise hususi kamyonet yazdığını söylüyor. Bu araçlarda ruhsat bilgileri neden bu kadar çeşitli. Ya kamyonet ya da hususi otomobil olması gerek diye düşünüyorum ama internette ilanları olan araç sahiplerinin her biri farklı söylüyor ruhsat bilgilerini sanırım birçoğu ne sattıklarının bile farkında değiller.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
@grkntpl
Sadece hususi ve kamyonet var

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Aynen gurkan oyle derler boyle derler.satmaya calisirlar ben gecen hafda aldim 2009. Premio
Ruhsatta yazan kullanim sekli. Hususi kamyonet ticaridir.muayne her yıl dir
Otomomil olmasi icin panorama yazmasi gerek.iki yilda bir muayne ve vergide dusuk.
Yani hemserim kamyonet yadigi surece ticaridir her yil muayne

34 ysf 57

Fenomen Üye
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
Hocam öncelikle aramıza hoş geldin. Dediğimiz gibi sen artık alsanda almasanda doblocu oldun bizden kopman zor olur. Ruhsat olayı karışık değil zeminde dediğin gibi satanlar ne sattığını bilmiyo.ruhsatta panelvan kamyonet yaziyosa o zaten sana yaramaz kapalı kasa veya açma olur. Hususi kamyonet dedikleri ise birçoğumuzun arabasında olduğu gibidir. Araç kamyonet olarak geçer kullanımı hususudur. her yıl muayene olur hız sınırı düşük olur ama araç ful olabilir klima cam vs .bide hususi var oda istanbulda iki koprudende geçer senin honda gibi muayene ikiyilda bir olur hız sınırı yüksek olur ama fiyat olarak digerlerindende pahalı olur.

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
Net ortamında bulduğumuz doblo'lar hakkında resimlerden de olsa bilgi sahibi olabilirmiyiz.? Araç üzerinde fabrikadan olupta değiştirilmiş veya sonradan eklenmiş gibi eğer sağlıklı değerlendirme yapılabilirse linklerden görüşlerinize ihtiyaç duyabilirim bu linkleri 2. el bölümüne yazdığımda değrlendirmeler yapılabilir mi.?

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
yapılır tabi ki. sen bulduğun linkleri buraya yaz araçlar hakkında fikirler beyan edilir.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
Bu araca. Bir bak hemso ilan no 193008776

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
Araç renk olarak bize göre değil arkadaşım açık renk tercihimiz. Ayrıca sanırım bu araba ayakçı tabir edilen ayaküstü araba alıp satan birinde araç Giresun'dan Samsun'a getirilmiş Yukarıda verdiğim linklerde olan araçlar hakkında yorum yapabilirmisiniz. Ne kadar fiyat verilebilir.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
senin gönderdiğin linklerdeki araçların fiyatı biraz tuzlu galiba 2006 2007 model bi üst kasayada bi göz at derim ayrıca o linkteki araçlar büyük ihtimal 2005de trafiğe çıkmıştır. almaya niyetlenirsen bi aracı kesinlikle tramer sorgu mesajı göndermeni tavsiye ederim.

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
sadece birisi 2005 model fiyat konuşmadım arayıp ama sizce her üçü ayrı ayrı ne eder. İstanbul'da olan ön motor kaputu boyalı arka bagaj kapağı değişik bu benim aklıma araç zincirleme kazaya mı karıştı acaba sorusunu getiriyor.

duhan13

Onursal Adana Temsilcisi
Doblo
Adı
osman duhan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Elektrik Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Elegance
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
granit gri
ön çamurluklarda bi sıkıntı yoksa sorun olacağını sanmam

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
Birde bakıyorum net'te çoğu araca yapılan bakımları yazmışlar aralarında debriyaj balatası yenilendi gibi yazanlar var günümüz teknolojisinde öyle 100.000 km.de falan debriyaj balatası değişir mi.? Hani bayan kullanır deriz ya devamlı ayağını debriyaj da tutarak . Bu arada Duhan13 arkadaşım çamurluklarda sıkıntı yoksa sorun olmaz yazmışsınız ama kaputun boyalı olması hatta değişmesi sanmıyorum çamurluğu da bozmamış olsun. Yoksa ufak tefek şeyler komple boya veya değişim gerektirmez. Bu yüzden ilk akla gelen zincirleme kaza oluyor.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...3-m.jet-premio-servis-bakimli-195339429/detay
Bakın bahsettiğim bu araç ilanı, sayfayı aşağıya kaydırdığınızda boyalı ön kaput değişen arka kaput işaretlenmiş.

Not : Bu arada Kastamonu'da olan premio sahibini aradım son 22500 olur diyor bana çok fazla gibi geldi 2005 model için :hasta:

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
öncelikle belirtmek istiyorum ki arkadaşlar konuyu resmen ansiklopediye çevirmişler.konuya cevap yazan tüm arkadaşlarıma can-ı gönülden teşekkür ediyorum.BEYLER HARİKASINIZ.

elimden geldiği kadar da ben yardımcı olayım kardeşime.dostum evvela hoşgeldin.seni aramızada görmekten mutluyuz.gelelim seçtiğin arabalara.

mersin Boranlar'ın elinde olan güz kızılı renkli araç orijinal premio paket.bu aracın ruhsatta "hususi kamyonet" olarak işlidir.araç dışarıdan temiz görünüyor,boranlar mersinde Fiat servisi ve bayisidir.alacakları araçlara detaylı ekspertiz yaptırırlar.boranların yerlelşik firma olması ve son çıkan mahkeme kararlarınıda göz önüne alırsak bu araca güvenerek pazarlık edebilirsin.21 bin lira peşin paraya bu arabayı alabileceğini düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...-model-doblo-1.3-combi-premio-192971737/detay

ikinci araç kastamonudan,bu araç temiz görünüyor ama ne olursa olsun kesinlikle bu araca ekspertiz yaptırman lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...asiz-110.000-km-de-1.3-premio-195289571/detay

grkntpl

Aktif Üye
Adı
Gürkan
@RAPTOR

Peki ailemin bulunduğu yere göre düşünsek Kastamonu daha yakın ama araç 2005 model telefon ile görüşüldüğünde 22.500 demiş aşağı iner mi bilmem.? Mersin uzak kalıyor ama araç 2006 model ikiside premio renklerde aynı ve çok güzel görünüyor. Siz olsanız tercihinizi hangisinden yana koyardınız. Bir de unutmadan Kastamonuda olan doblo'nun arka teker çamurluk içi davlumbazı bana çok yeni gibi geldi 2005 modelde o plastiğin o kadar temiz kalması normalmi.?

Son düzenleme: