1.3 Mjet 10.000 Bakım

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar benim maxi nihayet 10.000 bakıma girdi. Eskişehir Birmot ile randevu ve bakım süresi için biraz sıkıntı yaşadık. Randevu aldım randevu almamışsınız dediler yarım saatlik iş 3,5 saat sürdü falan :) Şikayet maili attım yarın dönüş yaparlar inşallah.

Bakım tutarı Şu şekilde

Hava Filtresi 9,91
Yağ filtresi 6,14
Motor içi Temizleyici 16,53
Cam temizleme Sabunu 6
Formula 5w/40 3lt 71,55
Sarf malzeme 9,68
işçilik 17

Toplam 138
KV 24,70

g. toplam 162 tl

10000.jpg

kokplot

Onursal Üye
bu gün bizim arkadaşlardan biride partner tepee sini 12500 bakımından çıkardı. 175 tl ye patlamış. onların bakımı 12500 deymiş. araca bindim şöyle bir , vallahi süper içi var. tabi benim doblo kadar değil ama çok hassas frenleri var. bir anda alışamadım. araba zınk diye duruyor. bu araçlar yani tepee ler yurt dışından gelmiş. fransada üretilerek türkiyeye gelmiş. gayette iyi. bakım masrafıda oldukça iyi. pasta cila ufak tefek çizik gidereler felan dahil. tam listeyi bilmiyorum.

ama ekrem kardeşimin doblo da fiyatı çok uygun gözüküyor.

diamond

Saygın Üye
abi yağ 3 litre diyosunda ben 4 litre koyuyorum 3 litre az gelmiyor mu :). Allah'tan 99 tl periyodik bakım diye ekstradan 99tl+kdv almamışlar. mobil1 Formula yağı siz mi aldınız servis mi verdi ? 5/40 selinia 4 lt si 60 tl ama en iyi motor yağıda tabikide mobil 1 'in yağları.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Bakım öncesi servisle biraz atıştık doğrusu fiyatı onun için kırmış olabilirler :) yağı kendileri koydular. bana hiçbirşey sormadılar. Şu garanti olayı olmasın servise kesinlikle gitmem. 25 yaşında yeni teknisyen olmuş eleman yapıyor bakımı. Bi kaç şikayetim vardı yoğunlukdan atladılar ilgilenmediler bile. Sanayi de ne ustalar var ömrünü fiat veya başka marka arabalara adamış. tecrübe ile 15 dk da yapıyorlar bakımı. yemişim servis bakımını. sadece adı var başka bişeyi yok. 1 Hafta önce Transporteri 20.000 bakıma götürdüm sanayici hilmi ustaya. Özel VW servisi. Yağ , hava filtresi , yağ filtresi , polen filtresi , ve işçilik 125 lira tuttu toplamve inanın 15 dk da bitti iş . Notebook ile de bağlanıp servis uyarısını silip kalibrasyon ayarlarını yaptı Geçen sene 10.000 bakımı için servis 310 tl almıştı.

diamond

Saygın Üye
Abi daha bu senin iyi günlerin 20.000 bakımında balatalar değişecek felan derler perdiyodik bakım ücretide alırlar 300 tl ye çıkarsın :) hayırlısıda şu yağ işini bi sorsan sen 3 litre az gibime geldi bana bi kontrol etsen veya çıbukla.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
yağ benim de 3 lt sanırım daimond... benimde az kaldı bakıma. hangi yağ markasını kullansam acaba?

geremy

Onursal Kurucu
güle güle bin diyelim.
fiyatta servis için makul sayılır.

Pasam

Daimi Üye
İkinci senelik bakımını ben yaptım bana maliyeti 30 tl oldu 8300 deydi 10.000 km bakımınada kendim yapacam soncta yapıyoruz bu işleri

geremy

Onursal Kurucu
benimde bu yıl 3. sene bitiyor yani garanti bitecek dışarıda yaptırabilirim 20 bin bakımını.

diamond

Saygın Üye
Ben 4 litre koyuyorum hep :) En iyi yağ markası Mobil 1 kendisi üretiyor Castrol da iyi deniliyor ama tavsiye etmem taşeron firmalara yaptırıyorlar. Fiat' ın önerdiği Selenia yağ 4 litresi 60 tl. 1.3 için 5/40 sentetik yağ koyda artık ne koyarsan koy diyecem ama :) mobil 1 den şaşma derim.

geremy

Onursal Kurucu
selena kalite yağdır bence.
neyle başlandıysa onla bitirilmeli.

diamond

Saygın Üye
Her günde aynı yamek aynı yemek olmaz ya arada sırada değiştirecen yağıda Mobil 1'i tek geçerim ben valla. Ayrıca ben bp-opet-shell-petrol ofisi-akpet karıştırırım arada sırada bi mazot u 1100 km rahat şekilde bi depo mazotla giderim.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
1 litre az değil yav ne yararı veya zararı olur acep*hmm*

geremy

Onursal Kurucu
mideyle motoru karıştırdın herhalde.
arada birde 95 oktan benzin al istersen depo sıkılmıştır mazottan:D

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
diamond tarafından yazılan metin:
Her günde aynı yamek aynı yemek olmaz ya arada sırada değiştirecen yağıda Mobil 1'i tek geçerim ben valla. Ayrıca ben bp-opet-shell-petrol ofisi-akpet karıştırırım arada sırada bi mazot u 1100 km rahat şekilde bi depo mazotla giderim.

salih abi ordan yap bi onluk! *rofl*

diamond

Saygın Üye
Mesele şu ki her yağın içindeki kimyasallar her mazot un içindeki katkı malzemeleri farklı her bir firmanın ekstradan kullandıkları malzemeler var/yok o nedenle aynısını kullanmam değiştireceksin ben öyle yaparım. Fiat çıakrmış selinia kullancan opet kullancan diye adam bundan rant elde ediyo para kazanıyo tabikide opet ten mazot aldıracak tabikide selenia yağ kullandıracak. Yok birşey olmaz kötele gitsin aracın gözü gönlü açılsın biraz. İnsan miğdesi gibimdir tabikide motor aç bırakırsan gitmez her gün aynı yemeği verirsende kusar :) Benzinle mazotu karıştırmayalım lütfen kullanacağınız yağ farklı firmanın dizel için üretilmiş 5/40 sentetik yağı olsunda ne olursa olsun ama kaliteli bilindik firmalardan alın. Mazot içinde bu geçerli..

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
mideyle motoru karıştırdın herhalde.
arada birde 95 oktan benzin al istersen depo sıkılmıştır mazottan:D

:D:D:D

kokplot

Onursal Üye
selena namlı yağdır. kalitesi elli. mobil de çok iyidir. elf renault gibi kısa mesafe performans araçlarına tavsiye edilir.