1.3 Mjet 10.000 Bakım

geremy

Onursal Kurucu
benim bildiğim kadarı ile bu motor şehir içi ekonomi olsun diye konuldu belki uygun şartlarda sürülürse öyle olabilirdi.palio motoru ile aynı idi sanırım.*yes*
yanlız kasa ağır ve ticari için kullanılacak olunca işler değişti herhalde.:mad:
birde koskoca arabaya 1,2 motor denilince millet kaçtı sanırım:D
d2 kasalarda bende görmedim duymadım yok herhalde.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Arkadaşlar birşeyi atlıyorsunuz 1.2 ancak 16v vardı. 16 valfin motora getirdiği rahatlık var :)

Mesela 5. vitesde 1,4 fire 3.500 devirde 90 ile giderken 1,2 2.000 devirde 90 ile gidiordu ve inanın 1,4 den daha seri kalkışı ve hızlanışı . 1,2 dobloya binmedim ama 1,2 palio ya bindim. Çok samimiyim düz yolda 4 kişi klima açıkken hiç kasmadan 180 görüyordu

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Doğrudur abim hatta 1.2 Albealarda da aynı motor var. Strada model de de beklemiştim açıkcası ama ona 8v koydular :)

kokplot

Onursal Üye
ben bu 1.3 multijetlerin ilk doblolarda çıkışını hatırlıyorum. araç fındık motorla üstelik birde dizelle asla çekmez aga alan ...alak tır dedilerdi. o zaman Angarada idim. ilk alanlardan biride bizim bir akrabamız var pek fazla tanımıyorum ama ankara merkezde bir yerlerde oto aksesuarcı. o araçtan çok memnun kaldı ilk bir ayda. sonra iki tan daha aldılar. bende sadece o zamanlar hayal ediyordum. güçmü yeterdi sıfır doblo ya:)

1.3 kendini fena kanıladı.