1.3 90 hp ve 1.6 105 hp karşılaştırması

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz
abi 1,3 90lık keser seni. çünkü babam kullancak yazmışsın. 1,3 75lik bile yetiyo demişsin. gidip 90 lığı bile alsan 75liğe göre baya performans farkı var arasında. yeterli olacağı kanaatindeyim. önemli olan şey yakıt. bak mazot 4 liraya çıkmıştı. şimdi düştü ama bu bilinen bi gerçek akaryakıt fiyatları artık eskisi gibi olmayacak ve pahalılaşacak. al 1,3 ünü bak keyfine. hem performansı da yeterli bence. 1,3 olduğunu söylemeseler anlamazsın.
saygılar.
çok yerinde tespit.
*tup*

eyvallah abi :)

anka2556

Onursal Üye
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Bende eskiden g.punto 75 bg vardı.
100km/s e kadar iyiydide sonrasında atak yapacak ciğeri kalmıyordu sağırlaşıyordu.
5ten 4'e hatta 3'e düşmek gerektiriyordu.
Benzinlisini alan arkadaş bölünmemiş yollarda kamyonları sollayamıyorum, yazılarını okuyup kültürümü geliştiriyorum demişt.

90'lığını görünce anladım gücün farkını.

1.3 sakin kullanımda, düz yolda yakıttan kazandırır.
1.6 rampalı virajlı yolarda hızını muhasamaz eder, vites kolundan uzak tutar sizi, tek şeritli yollarda hatim indirtmez.
2.0 ayrı bi makina , yüreğimde bi yaradır.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bende eskiden g.punto 75 bg vardı.
100km/s e kadar iyiydide sonrasında atak yapacak ciğeri kalmıyordu sağırlaşıyordu.
5ten 4'e hatta 3'e düşmek gerektiriyordu.
Benzinlisini alan arkadaş bölünmemiş yollarda kamyonları sollayamıyorum, yazılarını okuyup kültürümü geliştiriyorum demişt.

90'lığını görünce anladım gücün farkını.

1.3 sakin kullanımda, düz yolda yakıttan kazandırır.
1.6 rampalı virajlı yolarda hızını muhasamaz eder, vites kolundan uzak tutar sizi, tek şeritli yollarda hatim indirtmez.
2.0 ayrı bi makina , yüreğimde bi yaradır.
*tup*

globetroter

Saygın Üye
1.6 tork canavarı bir makine. bizim komşu da var chiptetmiş bide. bu bile çekmiyor diyor. E kardeşim sen 3.20d ile kapışmaya çalışırsan çekmez tabii. Kullanım tarzınız ve cüzdan olayı giriyor işin içine. ben kendim kullansam kesinlikle 1.6 alırrım. bizim babaya 1.3 yeter kanatimce.benim şu an idealimdeki araba fiat bravo sportstyle 1.6 multijet 120 beygir. bunun 105 liğini bile almam.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
1.6 tork canavarı bir makine. bizim komşu da var chiptetmiş bide. bu bile çekmiyor diyor. E kardeşim sen 3.20d ile kapışmaya çalışırsan çekmez tabii. Kullanım tarzınız ve cüzdan olayı giriyor işin içine. ben kendim kullansam kesinlikle 1.6 alırrım. bizim babaya 1.3 yeter kanatimce.benim şu an idealimdeki araba fiat bravo sportstyle 1.6 multijet 120 beygir. bunun 105 liğini bile almam.
aynen.dobloya niye koymadılar ki o motoru.gerçi 2 sene sonra bir makyaj ve 120 hp motor al sana bir yeni doblo daha.satış hileleri.

globetroter

Saygın Üye
aynen.dobloya niye koymadılar ki o motoru.gerçi 2 sene sonra bir makyaj ve 120 hp motor al sana bir yeni doblo daha.satış hileleri.

motor aynı 1.6 105 multijet motoru Mehmet ustam. sadece turbo farkı var. 120 likler değişken geometrili turbo var.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lineanında 1,3 ünde değişken geometrili turbo var neden doblonun 1,3 üne koymadılar acaba

globetroter

Saygın Üye
linea da 90 beygir bildiğim kadarıyla. değişkense daha yüksek olması gerekmezmi. O zaman doblodaki 1.3 90 nın sadece yazılım farkımı var..

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
dobloda bildiğim bravo motoruda var 1.4 120 hp....ama daha Türkiye ye gelmedi......ama gelicekmiş...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
linea da 90 beygir bildiğim kadarıyla. değişkense daha yüksek olması gerekmezmi. O zaman doblodaki 1.3 90 nın sadece yazılım farkımı var..

lineada 90 hp fakat euro 5 ler 95 hp oldu

ama 90 lık lineanın hıozlanması daha iyi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ

motor aynı 1.6 105 multijet motoru Mehmet ustam. sadece turbo farkı var. 120 likler değişken geometrili turbo var.

bende biliyorum fatih ustamda sıkıntı burada zaten.neden bu sistem olmasına rağmen insanlara sunulmuyor.bildiğim kadarıyla değişken geometrili turbolarda alt devirler daha iyi.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
değişken gelometri turbolarda aslt devirlerdeki cansızlık yoktur

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
:Ddoğru tespit

Fethi KORKUT

Onursal Bursa Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Fethi
Kan Grubu
0 -
Meslek
Serbest
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2013
Renk
Beyaz

Serhat2347

Daimi Üye
Doblo
Adı
Serhat
Kan Grubu
B RH -
Meslek
Depo şefi
Aracınız
Doblo
Modeli
Jtd
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2005
Renk
Kırmızı
1.3 kullanıyorsunuz memnunsanız sorun yok bence 1.3 alın

ama ben performansım daha iyi olsun derseniz 1.6

alamadan önce bence ikisinide test edin çünkü 1.3 90 lığında performansı güzel

Aynen Dediği Gibi Test Et Sonra Karar Ver Daha Sağlıklı Olur.....*friend*

slhle_d

Daimi Üye
Ben 2.0 öneriyorum doblo almak isteyen arkadaşlara.Alt devir diye bir sıkıntı yok.Rolantiyi aşarken bile topluyor araç.Yakıt konusunda da o kadar korkulacak boyutlarda değil.Şehiriçinde kullanımınıza göre 7-9 civarı,şehir dışında da 5.5 ile 7 arası.(110-120 ve üstü süratlerde yola gidenler için )

EsinTi6819

Daimi Üye
Ben 2.0 öneriyorum doblo almak isteyen arkadaşlara.Alt devir diye bir sıkıntı yok.Rolantiyi aşarken bile topluyor araç.Yakıt konusunda da o kadar korkulacak boyutlarda değil.Şehiriçinde kullanımınıza göre 7-9 civarı,şehir dışında da 5.5 ile 7 arası.(110-120 ve üstü süratlerde yola gidenler için )
2.0 uzun yolda konforlu sürüs saglıyo hakkaten motoruda fazla yormuyo gaza yüklenmezsen 1.3den belki daha az bile yakıyo diyebilirim artı hız farkıda fazla

EsinTi6819

Daimi Üye
2.0 uzun yolda konforlu sürüs saglıyo hakkaten motoruda fazla yormuyo gaza yüklenmezsen 1.3den belki daha az bile yakıyo diyebilirim artı hız farkıda fazla