0 100 süreleriniz ne kadar ?

UmitKaraburun

Daimi Üye
arkadaslar bugün arabanın balatalarını falan değiştirdim boş bir yol buldum dedim arkadasa hele bi aç bakalım kronometreyi 1.3 motor arabada sadece 2 kişi war 0-100 18.28 bana biraz fazla geldi sizinkiler nasıl ??

ERCAN

Daimi Üye
15 saniye olarak biliyorum..denemesini yapmazsam doğrusunu bilmek hayli zor...deneyelim bakalım..

UmitKaraburun

Daimi Üye
sana zahmet bi dene abim bakalım ne kadarda cıkacak benim dobloyla karsılastırıyorum da ... hemde bilgi sahibi oluruz...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
UmitKaraburun tarafından yazılan metin:
arkadaslar bugün arabanın balatalarını falan değiştirdim boş bir yol buldum dedim arkadasa hele bi aç bakalım kronometreyi 1.3 motor arabada sadece 2 kişi war 0-100 18.28 bana biraz fazla geldi sizinkiler nasıl ??

bu çok normal bir süre.1.3 motorlu araçtan 3.2 sn lik ferrari perfonmansı beklemek biraz haksızlık olur gibi düşünüorum.ben dobloyu ekonomi,konfor ve normal sürüş dinamikleri,bozuk yol,kış ve viraj performansı ile değerlendiririm.

1.3 multijet motor için 14-20 sn arasında 0-100 hızlanmaları normaldir.(14-20 sürücüden sürücüye değişir)

UmitKaraburun

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:

bu çok normal bir süre.1.3 motorlu araçtan 3.2 sn lik ferrari perfonmansı beklemek biraz haksızlık olur gibi düşünüorum.ben dobloyu ekonomi,konfor ve normal sürüş dinamikleri,bozuk yol,kış ve viraj performansı ile değerlendiririm.

1.3 multijet motor için 14-20 sn arasında 0-100 hızlanmaları normaldir.(14-20 sürücüden sürücüye değişir)

tabi ki o kadar fazla beklemiyorum sadece biraz fazla geldi onu sorayım dedim yoksa 0-100 o kadar önemli değil doblo gibi araç yok zaten sizinkileride merak ettim acaba nasıl diye ne kadar sürüyor

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
arkadaşım aslını istersen hiç ölçmedim.ama tahminen 15 sn gibi 100 ü bulur.şu an şehirdışındayım.trabzona inince deneyip yazacam.maximum hızını sorarsan ama söylerim.1.3 multijet 163 yapıyor.

UmitKaraburun

Daimi Üye
ben en son 150 ila 160 arasında kaldım otobanda denemedim hiç hayırlı yolculuklar Allah kaza bela vermesin...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
mersin-adana-gaziantep otobanında 163 gördüm.ama çok uzun sürede çıkıyor o hıza.yani biraz şans meselesi.

UmitKaraburun

Daimi Üye
evet bende baya gitti yok en sonunda bıraktım zaten buranın yollarında yapılmaz 80 90 en ideali yetiyorda gidecegim yere saglam gideyim de 1 saat geç gideyim

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
evet bende baya gitti yok en sonunda bıraktım zaten buranın yollarında yapılmaz 80 90 en ideali yetiyorda gidecegim yere saglam gideyim de 1 saat geç gideyim

çok haklısın.90 dan sonrası iş değil.zaten bende bi daha denemem.sadece aracımın sınırlarını görmek istedim.

UmitKaraburun

Daimi Üye

çok haklısın.90 dan sonrası iş değil.zaten bende bi daha denemem.sadece aracımın sınırlarını görmek istedim.

haklısın bazen sınırımızı ögrenip o sınırı zorlamak ister insan arasıra yol iyi iken arabada kimse yokken denemek gerekir ama bu denemeler fazla olmadıgı sürece :D

nktnmnv

Azimli Üye
mersin-adana-gaziantep otobanında 163 gördüm.ama çok uzun sürede çıkıyor o hıza.yani biraz şans meselesi.
Bizim arabada gazı sonlamadan 160 gördük bide arabada o zamanlar baskı plakası arızası vardı aldığınız yakıta dikkat edin...

ank_erdogan

Aktif Üye
beyler 1.9 mutijetle bakım yapmadan önceki 9.25 sn bakımdan gelirken yaptım 8.71 di ama söföre baglı vede pati çektirmeden çekmeye az kala ile kalkmak gerekio lastiklerinde saglam vede pati çekmemesi lazım vites geçişleri hızlı vede devir düşmeden geçmesi lazım ben söyle yapıorum 1 . vites devir 4200 ibre 45 2 vites devir 4500 ibre 85 3 . vites devir 3200 ibre 100 gibi kesinleikle 4000 bin devirden aşa vites attırmayın vede 4500 devirden ykarıda çıkmayın araba yakıtı kesio çünkü onu son dişlide son viteste yapın yani 5 te basın ne adkar basarsanız :)) suan 9.15 :))

efkan

Yeni Üye
bende yeni kasa war 1.3 multijet var 170 qördüm otobanda hafifde rapma aşağı oldumu 190na geliyo

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Ya arkadaşlar neyapacaksınız 0 dan 100 e kaç saniyede çıktığınızı ......Drag yarışlarına mı katılacaksınız Allah aşkına .......Asıl amaç 0 dan 100 e kazasız belasız varabiliyormuyuz olmalı .....Boşverin gaza gelmeyin....

cnkshn

Saygın Üye
0-100 için demiyorum ama dizel motorlar torku düşük devirlerde verirler. yani araç düşük devirlerde maximum hızlanma yaşarsınız. 1.6 motorlarda 1500 devirde açılan turbodan ivmelenmeyi hissedersiniz. 1500-3000 devir arası hissettiğiniz ivmelenmeyi 4000 ve üstü devirlerde hissedemezsiniz. yüksek devirde performans benzinli araçlarda olur.

By_GeCe

Azimli Üye
saniye ye bakmadım ama 1.3 195 buldum izmir aydın otabanında otoban dışında fazla basmıyorum bide cagdaşı drakta gecmiştim hatırladıgıma göre :D*clap*

Dark Knight

Fenomen Üye
bakiergul tarafından yazılan metin:
Ya arkadaşlar neyapacaksınız 0 dan 100 e kaç saniyede çıktığınızı ......Drag yarışlarına mı katılacaksınız Allah aşkına .......Asıl amaç 0 dan 100 e kazasız belasız varabiliyormuyuz olmalı .....Boşverin gaza gelmeyin....

Hani derler ya ağzımdan almışsın lafı diye aynen öyle olmuş. Arkadaşlar affınıza sığınıyorum ama ne olur uçmayalım bahsettiğimiz araçlar doblo. Ayağımızı yera sağlam basalım. Birçoğumuzda hani sanki doblo değil de bir yarış arabası hissi, sevdası var gibi.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:

Hani derler ya ağzımdan almışsın lafı diye aynen öyle olmuş. Arkadaşlar affınıza sığınıyorum ama ne olur uçmayalım bahsettiğimiz araçlar doblo. Ayağımızı yera sağlam basalım. Birçoğumuzda hani sanki doblo değil de bir yarış arabası hissi, sevdası var gibi.
ne yapsak dobloya slogan olarak......Gaza getiren ticari mi desek.......