Yeni Dobloya Orijinal Aux girişi ve Amfi Çıkışı Yapma

premio35

Aktif Üye
Yeni doblonun teybinin arkasından aux girişi ve amfi çıkışı alınabileceği yönünde yazılar okudum. Bu konuda bilgisi tecrübesi ve merakı olan arkdaşların bilgisine birkaç link sunacağım. Bu linklere göz attığınızda hak vereceğinizi tahmin ediyorum.

İlk linkte vermiş olduğum konuda sistemin nasıl monte edileceğine dair bilgiler mevcut ikinci link ise takılacak kablonun hazır yapılmış hali satılıyor. Orijinal teybin arkasında gördüğüm kadarıyla aynı girişler mevcut. Bu girişlerdeki doğru pinlere kablolar takıldığında aux girişi yapılabiliyor. Yani istediğimiz bir mp3 playerı bağlayıp oradan seçtiğimiz parçaları cd kalitesinde dinleyebiliriz. Benim düşüncem doğru pinler kullanıldığında USB girişi de takılabileceğini düşünüyorum. Dayanağım ise Blue me & tomtom paketinde aynı teyp kullanılmaı ve bu paketteki teypte USB'den şarkı seçilebilmesi. Bu paket olmayan versiyonlardaki teypte de Media tuşunun yer almasının USB bağlantısı yapılabileceğine işaret olarak düşünüyorum. Elektronikle arası iyi olan arkadaşların dikkatlerini çekebileceğini düşünüyorum.

Bu anlattıklarım USB olayı haricinde geri kalanı, d2 teypleri içinde geçerli linkleri biraz inceleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız.

http://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/2222-aux-girisi-hakkinda-bilgi-ses-kalitesi-kullanimi-vs-ilk-mesajda-detayli-anlatim.html

http://www.kemaloto.com/main/blaupunkt_teypler_icin_aux_kablosu-17-0-17.html

premio35

Aktif Üye
Aşağıdaki Linkte de göreceğiniz gibi aynı mantıkla farklı yorumlar ortaya çıkaran Türk gençlerimizde mevcut :)

http://www.youtube.com/watch?v=CLdKgITNX6g

NitrouX

Azimli Üye
2009 doblomun mp3lü cd çalarından anfi çıkışı almak amacıyla kemal oto ya bundan yeni bir adet sipariş verdim. aslında benim teybin şemasınıda koyacaktım alta resim olarak ama resimleri yükleyemedim. soket gelince sonuçları buraya yazarım.

premio35

Aktif Üye
Resim varsa herhangi bi resim yükleme sitesine yükleyip link verebilirsin. Bende yeni doblonun teyp için araştırıyorum. Şu USB olayına da kafam takıldı çözersem çok güzel olur.

NitrouX

Azimli Üye
1.Link: Benim Mp3 lü CD Çalarımın üstündeki şemada soketin bağlanacağı yer. (senin konuda verdiğin fotodaki şemaya dikkat et NC yazan yerlerde başka yazılar var endişem bundan)
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/11/12234.jpg

2.Link: Soket takılacak yerin görünümü
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/11/12277.jpg

3. Link: Benim Blaupunkt cd çaların model etiketi. (barkot okuyucusu olan ekrana tutsun bütün bilgiler ortaya çıkar :D )
http://i1104.hizliresim.com/2011/4/11/12355.jpg

premio35

Aktif Üye
Punto forumda; AUX için, AF-L, AF-R ve eksi uca bağlanıyor demişler alır takarsın baktın olmadı deneyerek bulmaya çalışırsın. Ben olur diye tahmin ediorum. Bu şemada data in ve data out pinleri çok dikkatimi çekiyor kesin bi bit yeniği var bunda ama dur bakalım kafam atarsa söküp denerim teker teker :D

NitrouX

Azimli Üye
data in out pinleri direksiyondan kumanda ile ilgili diye biliyorum ama emin değilim *hmm*

tamz

Daimi Üye
Arkadaşlar istanbul kartal sanayii de meka elektronik te ahmet usta bu işi yapıyor. AUX girişini de istenilen yerden verebiliyor. Ben yaptıracağım. Bitince detayları eklerim.

NitrouX

Azimli Üye
Bi yaptır bakalım bizim dediğimiz yerdenmi oluyor soket ayrıca anfi çıkışıda oluyormu aynı yerden öğrenirsen onuda sevinirim.

premio35

Aktif Üye
tamz tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar istanbul kartal sanayii de meka elektronik te ahmet usta bu işi yapıyor. AUX girişini de istenilen yerden verebiliyor. Ben yaptıracağım. Bitince detayları eklerim.

USB olayını da bi sorabilir misin ustaya?data in&out pinleri var ya, belki düşündüğüm gibi bişeyler uyarlanabilir.

tamz

Daimi Üye
premio35 tarafından yazılan metin:
tamz tarafından yazılan metin:

USB olayını da bi sorabilir misin ustaya?data in&out pinleri var ya, belki düşündüğüm gibi bişeyler uyarlanabilir.

Ben mayıs ayı başında para geçince yaptıracağım. İsterseniz buradan iletişim kurabilirsiniz http://www.meka-shop.com/.
Ahmet usta hemen cevap veriyorum sorularınıza hatta msn den de ekliyor.

NitrouX

Azimli Üye
Benim usb konusunda merakım yok sadece kemal otodan aldığım soketin anfi çıkışı işine yarayıp yaramayacağını merak ediyordum. sonuca ulaşmak üzereyim herşey elime geçti sadece müsait bi vakitte bağlaması kaldı bakalım ne olacak görecez.

premio35

Aktif Üye
NitrouX tarafından yazılan metin:
Benim usb konusunda merakım yok sadece kemal otodan aldığım soketin anfi çıkışı işine yarayıp yaramayacağını merak ediyordum. sonuca ulaşmak üzereyim herşey elime geçti sadece müsait bi vakitte bağlaması kaldı bakalım ne olacak görecez.

Valla bende merakla bekliyorm :)

NitrouX

Azimli Üye
Boşa Para harcamasın benim modelden olanlar çünki anfi çıkışı alamadım. aslında bir çıkış var ama okadar zayıf geliyor ki varla yok arası. bu sebeple konsolu hiç sökmeden arka hoparlörden yükseltici ile çıkış aldık.

S@MeT38

Saygın Üye
valla ben bugün teyibi kaldırdım attım(blaupunkt),zaten usb girişi bile yok açıp kapatma dügmesi yüzünden yumrugu vurdum ama gögüse geldi elim,okadar ayar oldum yani.ben böyle dandik bir teyip daha görmedim,eski bi pıoneer teyibim vardı idareten onu taktım.

cunneyt

Azimli Üye
arkadaşlar ben çok araştırdım az çok elektronil bilgim de var bizim d3 lerin teypte medıa tuşuna basınca aux çıkmıyor ekranda menüde çıkmadığı içinde arka soket çalışmıyor ne kablo alırsanız alın nafile çalışmaz aux sadece premiolarda var tomtom paketlerde usb girişi ile beraber geçen serviste 2.0 premio full en donanımlısına binme şansım oldu ilk teybine baktım medıa tuşuna basınca ekranda aux çıkıyor hemen ama bizim teyplerde yok bu. teypler herşeyi ile aynı sadece yazılımları farklı bizim teyplere yazılım atınca sorun çözülüyor ama usb olayını bi premio da görmem lazım direkt teybe mi bağlı arada başka bi parca varmı? aux olayını çözer çözmez paylaşıcam burdan

premio35

Aktif Üye
cunneyt tarafından yazılan metin:
arkadaşlar ben çok araştırdım az çok elektronil bilgim de var bizim d3 lerin teypte medıa tuşuna basınca aux çıkmıyor ekranda menüde çıkmadığı içinde arka soket çalışmıyor ne kablo alırsanız alın nafile çalışmaz aux sadece premiolarda var tomtom paketlerde usb girişi ile beraber geçen serviste 2.0 premio full en donanımlısına binme şansım oldu ilk teybine baktım medıa tuşuna basınca ekranda aux çıkıyor hemen ama bizim teyplerde yok bu. teypler herşeyi ile aynı sadece yazılımları farklı bizim teyplere yazılım atınca sorun çözülüyor ama usb olayını bi premio da görmem lazım direkt teybe mi bağlı arada başka bi parca varmı? aux olayını çözer çözmez paylaşıcam burdan

Valla çok sevinirim çözdüğünde payaşırsan, bu yazılımı nerede yaptırabiliriz acaba, birde dediğin gibi tomtomlu bi doblonun teybe bakmak lazım

cunneyt

Azimli Üye

Valla çok sevinirim çözdüğünde payaşırsan, bu yazılımı nerede yaptırabiliriz acaba, birde dediğin gibi tomtomlu bi doblonun teybe bakmak lazım

iyi bir elektronikçi arkadaşım var premionun teybini getir ordan kopyalar yaparız dedi ama çevremde arkadaşlarımda hep dinamik modeli var eleganslarda varmı bilmiyorum ama tomtomlu bi premio şart görünüyor

premio35

Aktif Üye

iyi bir elektronikçi arkadaşım var premionun teybini getir ordan kopyalar yaparız dedi ama çevremde arkadaşlarımda hep dinamik modeli var eleganslarda varmı bilmiyorum ama tomtomlu bi premio şart görünüyor

Valla arkadaşın bu işi kıvırırsa, ticaretini yapsın derim, ilk müşteri de benim :)

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Kardeşim olacağını sanmıyorum ama eğer olursa ikinci sırada da ben varım....