Tofaş, Elektrikli Doblo için çalışıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ekrem
  • Başlangıç Tarihi Başlangıç Tarihi
amerikadaki petrol fiyatları ve otomobil üretimi arsındaki bağı anlatan bir belgesel seyrettim çok şeyler dönüyor.

geremy tarafından yazılan metin:
amerikadaki petrol fiyatları ve otomobil üretimi arsındaki bağı anlatan bir belgesel seyrettim çok şeyler dönüyor.

Bildiğim kadarı ile, kendi petrolünü pazarlamak amacı ile çıkartmıyormuş. 🙂

Bizde biliyoruz Abi, bizimde çıkarmama sözleşmemiz bitmiş sanırım.

Artık iplerimizi elimize alacağız. 🙂

Karamsar olmayalım, en geç 3. Dünya Savaşı ile toparlayacağız evelAllah 🙂

radyasyon gibi maruz kalınan durumlar elektrikle de gelir. en azından yüksek gerilim altından geçerken yada üstünden radyonuz bile dalgalanıyor.

bilim adamları diyorki dünya jeoloji mühendisleri ile birlikte '' dünyada daha 100 yıllık en az stok var. biz hesabını yaptık .bu olayı yani petrol kullanımını dünya sağlığı için daha aza indirmeliyiz ama bu kadar kötü durumda değil '' diyerek dünya medyasının amerika medyası etkisi altında nasıl kaldığını ve bilmeden bu konuyu onların istediği gibi lanse ettiklerini anlamak istemiyorlar. radyasyonlu işlerin başı yani en küçüğü bile pillerden geçer.

herşey para ve güç için gerisi bizleri kandırmaca.

ama alternatif bulunmalı yinede.

Kandırılmak işimize geliyordur Abi, yoksa herkesin belli bir araştırma potansiyeli var. 🙂

Günümüzde artık önemli olan ekektrikli araç üretmek değil, çünkü herkes kolaylıkla üretiyor. Sorun pil teknolojisinde uzun ömürlü,güvenli, kolay ve hızlı doldurulabilir, en önemliside ucuz batarya üretebilmekte. Ve malesef böyle bir pil henüz yok. Sıkıntı burda. Düşünsenize cep telefonu veya bilgisayarlardaki pil sorunu bile çözülebilmiş değil ki bunlar bir otomobile göre çok daha düşük enerji harcıyor ve her gün şarz etmemiz gerekiyor. Sonuç bu konuda benim için önemli haber şu olurdu. "Tofaş pil teknolojisi üzerinde çalışıyor" bu gelişmiş pil olmadan bana sorarsanız bu elektrikli otolarında bir değeri yok. Ancak hibrit teknolojisi ile avunuruz...

Aynen katılıyorum. Elektronik ve bilişim teknolijisinin en büyük kkısıtlamalarından biri taşınabilir enerji kaynağı yani piller.

5 sene oldu hayla elektrikli doblodan haber yok.

Elektrikli Doblo projesinden vazgeçildi piyasaya çıkmicak

@cAn 3436
Oldumu şimdi. Firmaların en büyük sıkıntısı batarya yetersizliği.

Back