Sürgülü kapı açma kolu

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
@İlhan68aksaray
d1 lerdede kilit vardı zaten.mekanizmalı değildi.tam geri ittiğinizde ileri kaymıyordu.sert bir şekilde itmeniz gerekiyordu kurtarmak için.

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
@MEHMET78
2004 1.9 jtd vardı tek sürgülü olduğunu sanmıyorum uzun zaman oldu. Hatırladığım şey kapı açık kaldımı dobloyu hareket ettirip duruyordum kapı kendiliğinden kapanıyordu.

wilyimc

Daimi Üye
Adı
Tayfun Aktürk
Modeli
Renk
Metalik Siyah
@İlhan68aksaray
Mesajı okuyunca eski düldül geldi aklıma :) Ben de çok yapıyordum bunu :D

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Arkadaşlar merhabalar
sol sürgülü kapı bazen dıştan açılmıyor içten açtıkdan sonra açılıyor sorun ortadan kalkıyor bunu her zaman yapmıyor. Ara sıra yapıyor genelde kapıları kilitleyip açtığım zaman yapıyor ama her zaman değil ustaya götürdüm ayar yaptı düzeldi dedi orada yapmadı ama yine yapmaya başladı. Sorun nereden kaynaklanıyor.

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
Yani diger kapıların kilidi açılıyor sürgülü kapının kilidi içerde basık durumda mi kalıyor ...

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Evet aynen öyle oluyor usta elektriksel de olabilir dedi ama ben pek ihtimal vermedim.

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
Ya elektriksel bi bir problem olma ihtimali yuksek cunku kilitte olsa normal dede acilmayabilir abi sen genede kilidi falan bi temizleyip yagla olmassa servis e gotur ama merkezi kilitte olabilir

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Elektriksel olmadığını anlamış bulunuyoruz. Şimdi kilitciyegeçiyoruz biran önce sonuca ulaşmasını istiyorum yoksa sinir olacam biliyorum

İlhan68aksaray

Saygın Üye
Adı
ilhan
Modeli
Renk
Bordo
Arkadaşlar sonuç gayet basitmiş boş boşuna eziyet çektim.
Yağ sökücü sprey ile kilidi güzel bir temizliyoruz sorun ortadan kalkıyor. Aşırı yağ toz su kilidi zorladığından dolayı zamanla sorun çıkarıyormuş. Şimdi güzel oldu birde kapı ayarı yapıldımı dahada güzel olacak.