Sorularınızı alabilirim.

Kerim

Daimi Üye
Tepki
18
Vites 1 e neden sert geçiyor ?
Bir de bozuk yollarda arkadan garç gurç sesler geliyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kerim abi bu 1,6 larda 1, vitese geçme problemi vardı zaten fakat aslında problem değil yani eğer araba tam durmadan atmaya çalışıyorsanız geçmemesi normal çünkü böyle bi şey vardı

arkadan gelen ses içinse amortisör takozlarına bi baktır bence araban garantide ise zaten değiştirtir

Kerim

Daimi Üye
Tepki
18
kerim abi bu 1,6 larda 1, vitese geçme problemi vardı zaten fakat aslında problem değil yani eğer araba tam durmadan atmaya çalışıyorsanız geçmemesi normal çünkü böyle bi şey vardı

arkadan gelen ses içinse amortisör takozlarına bi baktır bence araban garantide ise zaten değiştirtir

Durur vaziyetteykende rahat geçmiyor.Diğer viteslere nazaran daha zor.

Arkadan gelen ses 18000 kmde de gelmişti.Amortisör takozları değişti düzeldi.40000 km de yine başladı.Jantlardan dediler.Jantlar yapıldı ses gitti.Şimdi yine başladı.
Bu sorunlar dışında arabanın başka masraflarıda var.Baskı balata,motor kulakları,salıncak burçları...Bakım için götürdüm,bunları söylediler :)
140 km hızda rüzgarlı hava da hafif sallanıyor.

mehmet zahit

Onursal Üye
Tepki
2
rüzgarlı havada hafif sallanma bizdede oluyor heralde arabanın yapısından,fiziki özelliğinden kaynalanıyor.

Kerim

Daimi Üye
Tepki
18
Daha önce yapmıyordu ama.Servise bakıma gittiğimde salıncak burçları bozuk dediler.Büyük ihtimal ondan dolayı oluyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
garanti devam ediyordur sizinde yapsınlar garantiden ama sizin km de yüksekti galiba bazılarının zamanı gelmiştir

Kerim

Daimi Üye
Tepki
18
Evet garanti kapsamında.Müsait bir zamanda götürücem.
Garantisi bitince yandık:D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
d1 ve d2 de hiç problem yaşamadık d2 140 binde d1 95 binfr idi

bakalım d3 ne yapacak şuan 28500 kmde hiç bi sorunu yok ama tabi daha çok yeni fiat bence saülam sorunsuz d3 te saülamlığını korur

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
1.4 dobloların çok kmde ticari araç kullanıldığı zaman şanzımanın kırılması yada içindeki dişlinin sıyırması neden sıklıkla oluyor???

06AH8097

Daimi Üye
Tepki
11
Araba herhangi bi viteste gazdan ayağımı çektiğimde ve rolanti hızına düşmeye yaklaşınca gıırccc diye bi ses geliyo gaza basınca tekrar gıırcc ediyo şanzıman kulak mı vuruyo yoksa başka bir sıkıntı mı ?

Joker

Azimli Üye
Tepki
1
Şimdi Bu sorularıda kayıt altına aldım. Bilginize
Raptor reisin sorulara gelelim.Kayış Konusunda fabrikayla ilgili bi durum yok onu yedek parçaya bildireceksiniz babamlar her gün motor dağıtıp topluyorlar.
1.3 75hp ve 1.3 90 hp arasındaki farklar
1-)Yazılım
2-)Yakıt Sistemi
3-)Ateşleme sistemi ve motor yapısı.
Arkadaşlar Mümkün olduğunca birbirimizin sorunlarını cevaplamazsak sevinirim, birincil ağızdan cevaplar gelecek size lütfen biraz sabır.
Teşekkürler Doblo Team.

ottoman6134

Yeni Üye
Tepki
0
selamun aleyküm
aracı alalı bır ay oldu 1,3 90 lık mylife paket 2012 doblo. arka koltuk ıcın el frenının arka kısmında ısıtma soğutma menfezı koymuşlar ama klımayı açtığımda ordan bı hava sulkülasyonu olmadığını gordum. süs içinmi koymuşlar yada ben nasıl çalıştığınımı bılmıyorum . bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

2009_premio

Fenomen Üye
Tepki
536
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
selamun aleyküm
aracı alalı bır ay oldu 1,3 90 lık mylife paket 2012 doblo. arka koltuk ıcın el frenının arka kısmında ısıtma soğutma menfezı koymuşlar ama klımayı açtığımda ordan bı hava sulkülasyonu olmadığını gordum. süs içinmi koymuşlar yada ben nasıl çalıştığınımı bılmıyorum . bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.
üflemeyi ayaklara alırsanız oradan hava gelir

anka2556

Onursal Üye
Tepki
269
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
Lojistik uzmanı
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Gri
Beyler babam tofaşta motor teknisyeni eğerki problemleriniz varsa alabilirim elimden geldiğince cevaplandıracağıma inanıyorum iyi forumlar..*clap*

gözüm madem kaşındın sorular geliyor.sıkıdur!

soru 1 : doblo 4 pk 1022 kayışı nerden bulacaz(sakın servis deme 10 liralık kayışa 85 lira istiyorlar)

soru 2: doblo için servislere dağıtılan 4 pk 1022 dayco kayış neden çok kısa.elastiklikle alakası yok bariz 5 cm kısa.fabrika başka kayış önerememiş mi?direksiyon pompası bozulursa kimden soracaz?

soru 3: 1,3 multijet 75 hp ile 1.3 multijet 90 hp motor arasında ne fark var ki bunların güçleri bu kadar fark ediyor?
soru 4: fiat servislerinde fiyatlar neden farklı?

Bir sitede okumuştum.Sadece yazılım farkı varmış
90 BG ,multijet 2, tek devirde seferde 5 yerine 8 yakıt püskürtülür.
Ayrıca turbo sabit geometreli değil, değişken geometrelidir.

http://www.fiat.com.tr/teknoloji/Sayfalar/Multijet.aspx