sinir bozucu sesler

volkan_023

Yeni Üye
arkadaşlar bende 2008 model doblo 1.3 Multijet Premio var.Aracımdan çok memnunum (powerbox taktıktan sonra dahada memnun kaldım ama neyse bu başka konu) ancak bu araçtaki tek şikayetim doblonun iç ve bagaj kısmından gelen sinir bozucu sesler.Birde yanlışlıkla çok az bile olsa bozuk sayılabilecek bir yola girdiğinizde doblo sanki bağırıyor ben kamyonetim diye.bagaj düzenlemesi yaptım, kapıları ayarlattım,araç içinde gereksiz malzemeleri boşalttım ama olmadı halen takırdayan ve sinir bozan aksamlar.bu konuda fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi almak isterim.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Simdi dusunelim bakalim nereler takirdar....once arka koltugu ac koltugun kilitlerinin girdigi yerlere bak bakalim gevsemismi....sonra arka kapin cit kapiysa daha cok ses gelir tekse daha az...conta lari yenile. Kilitlerin karsiliklarini birkac milim ileri al....arkadan baska ses gelecek yer yok....yanliz koltugun hem sirtligina hemde altindaki kilit mekanizmasina bak......eger bosluk varsa...kilidin gectigi yerlere elektrik banti ile iki tur bant sar......

Kolay gelsin...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Konu yerine tasindi.....

geremy

Onursal Kurucu
benimkide 2008 ses yok hiç.
araç hor kullanılmış olabilir.

kurt

Daimi Üye
Benim tahminim kadarıyla kapı içindeki parçalar ve emniyet kemeri makarası içindeki parçalar da ses yapıyor olabilir .96 model şahin marka aracımdan biliyorum.Ben Baki Bey'in söylediklerine ilaveten oralara da bakmanızı öneririm.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
üçç kasada doblo kulklandık hiçbi şekilde tıkırtı ses duymadım sese çok önem veririm ama kapıları plastikleri slikon spreyle geçmeszen zamanla gıcırtı yapabiliyor bakarsan hiç bi yerden ses gelmezz arka koltuğun kilitlerini kontol et bi buradan gelebilirkapı fitillerini slikon spreyle yağla kapı raylarını kilitlerini yağla kapı döşemelrinin ve içerdeki tüm civatları kontrol et gevşek ise sık

geremy

Onursal Kurucu
arkadaşlar muhtemel ses yerleri söylemişler değerlendirmek lazım

serhat

Azimli Üye
arka koltugun oturdugu kiilitleri kontrol ordaki papuclardan ses geliyo benimde başıma geldi servise götürdüm değiştirdiler artık ses gelmiyo ama sesi bulana kadar nerdeyse kafayı yıyodum..

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
arka koltuk kilit yeri cik cik kkuş gibi ses yapabilir kilit karşılığını elektirik bantı ile sarın eğer ses yaparsa tabi d1 de koltuk ses yapmıştı

volkan_023

Yeni Üye
arkadaşlar teşekkürler tavsiyeler için . sanırım yarın arabayla uğraşıcam biraz dilerim problem çözülür

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
İnsallah kardesim.....lutfen sonucu bizlerle paylasin....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
volkan_023 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar teşekkürler tavsiyeler için . sanırım yarın arabayla uğraşıcam biraz dilerim problem çözülür

sxonuçları merakla bekliyoruz

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Aynı sorun benimde başıma geldi ve benide çok uğraştırmıştı arka koltuklar dahil ön 2 koltuk dısında bir şey bırakmamıştım aracta yine de ses geliyordu

Ustam saolsun sorunu buldu aracın altında arka lastiklerde denge çubuğu var bu denge çubuğunda 2 adet lastik var bu lastiklerin yapısı bozulmuş ve takır tukur onlardan ses geliyormuş

tanesi 5 tl den 2 tane aldım sorunum çözüldü şu an aracın içinde hiç bir ses yok

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ToeXicT tarafından yazılan metin:
Aynı sorun benimde başıma geldi ve benide çok uğraştırmıştı arka koltuklar dahil ön 2 koltuk dısında bir şey bırakmamıştım aracta yine de ses geliyordu

Ustam saolsun sorunu buldu aracın altında arka lastiklerde denge çubuğu var bu denge çubuğunda 2 adet lastik var bu lastiklerin yapısı bozulmuş ve takır tukur onlardan ses geliyormuş

tanesi 5 tl den 2 tane aldım sorunum çözüldü şu an aracın içinde hiç bir ses yok

güzel tedspit

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
arka koltuk kilit yeri cik cik kkuş gibi ses yapabilir kilit karşılığını elektirik bantı ile sarın eğer ses yaparsa tabi d1 de koltuk ses yapmıştı

hay Allah Razı olsun...arkadaş o cik cik sesi sen yazınca bu gün buldum...kafamı yedi son 5 aydır...az daha kapı kilitlerini rulmanlarını top yekün söktürecektim...

baki abinin dediğini yaptım 2 tur bant sardım koltuk kilidi millerine ses kesti...kafam rahatladı...arabamı bi kere daha sevdim bu gün...

servis üç kez denedi bulamadı sesi...çünkü denemeye çıktığımızda ses kesinlikle çıkmıyordu...çünkü sesi tespit edecek usta arka kultuğa oturunca ses kesiliyordu...siz bunu yazınca çözdüm mevzuyu...

arkadaş şehir içi neyse de icabında bi çıkıyorsun 3300 km...çekilmiyor cik cik cik!ohh beee...dünya varmış!

volkan_023

Yeni Üye
sorun hemen hemen bulundu arkadaşlar.bagaj iç kısmındaki kapak (başka isimde olabilir) yerine oturmuyor.maalesef yapacaktım ama havalar malum .neyse şükür basit bir yer.herkese teşekkürler.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
RAPTOR tarafından yazılan metin:

hay Allah Razı olsun...arkadaş o cik cik sesi sen yazınca bu gün buldum...kafamı yedi son 5 aydır...az daha kapı kilitlerini rulmanlarını top yekün söktürecektim...

baki abinin dediğini yaptım 2 tur bant sardım koltuk kilidi millerine ses kesti...kafam rahatladı...arabamı bi kere daha sevdim bu gün...

servis üç kez denedi bulamadı sesi...çünkü denemeye çıktığımızda ses kesinlikle çıkmıyordu...çünkü sesi tespit edecek usta arka kultuğa oturunca ses kesiliyordu...siz bunu yazınca çözdüm mevzuyu...

arkadaş şehir içi neyse de icabında bi çıkıyorsun 3300 km...çekilmiyor cik cik cik!ohh beee...dünya varmış!

Hadi gecmis olsun...demokrasilerde ve team dobloda careler bitmez...*tup*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
bakiergul tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:

Hadi gecmis olsun...demokrasilerde ve team dobloda careler bitmez...*tup*
*clap**clap*