Selamin Aleykum Arkadaslar Motor Ariza Isigi Bi An Yandi Geri Sondu Sebebi Ne Olabilir

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Aracınızın modelini bilmeden cevap vermek çok güç. Birçok sebebi olabilir. Genellikle aracınız diesel ise muhtemelen yakıta bağlı olarak anlık EGR uyarısı vermiş olabilir.

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Tahmin yürütmek çok zor. Aracınızda onlarca sensör mevcut. Ancak bunlardan alınan sinyaller genellikle kalıcı olur. EGR valfi genellikle anlık olarak bu tür uyarılar verebilir. Benimkisi tahmin. Önemli olduğunu sanmıyorum.

tolgakmg

Daimi Üye
Adı
Tolga
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Öğretmen.
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Renk
Kahverengi
Küçük bir öneri.....akü kutup başlarını söküp 10 dakika bekleyin ve tekrar takın. Araç beyni kendini bir tazelesin. Hatırladığım kadarı ile hafızadaki olası bu tür arıza kodlar siliniyor.

firukk

Daimi Üye
Adı
Faruk İLİKLİ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Plastik Enjeksiyon
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
Gri
Bugün kardeşime araba kullanmayı öğretmeye çalıştım :) Haliyle çok kez marş yapıldı dengesiz kalkışlar duruşlar vs bilindik acemi şoför hataları yaptı. 2 saatin sonunda motor arıza ışığı yandı :( 3 kez motoru yeniden çalıştırdım ışık sönmedi.Dersi bitirip yavaş yavaş eve gittik( 3 km mesafede) evde de otoparkta son kez aç kapa yaptım. Işık söndü. Arızanın sebebi hakkında bir yorumunuz olabilir mi acaba ?