Şahsıma Ait Ilk Doblo'mu Aldım

mygokhan

Daimi Üye
2006'den beridir çalıştığım şirketde Doblo D1 ve D3 kullanıyordum. Kendi yerimi açınca geçen sene Ford courier almıştım. Koltuklu araba alma düşüncem sebebiyle Yeni Doblo almaya karar verdim. Umarım memnun kalırım.

Araç 2016 model Sıfır km
1,6 Mjet 105 HP easy maxi çift kanat arka kapı

Dobloyu zaten biliyorum ama direksiyon çok sert geliyor ford'dan sonra. Birde ses sistemi çok kötü. Onun haricinde genişlik iç hacim çok güzel.
Motor çekişi beklediğimden düşük geldi , kaldı ki önceki aracım Ford courier 75 hp olmasına rağmen daha atak geliyordu.
Biraz km yapsın bakalım belki açılır.

Dosyalar

• IMG_2996.JPG
    IMG_2996.JPG
    91,7 KB · Okunma: 31
  • IMG_3011.JPG
    IMG_3011.JPG
    96,6 KB · Okunma: 27
  • IMG_3032.JPG
    IMG_3032.JPG
    90,7 KB · Okunma: 28
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
Kazasız belasız hayırlı işlerde kullanmayı nasip etsin

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüsler
Çekiş düşük gelecek olursa Ecufast yaptirirsiniz daha zevkli kullanırsınız 😉

Hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin

Hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız kullanmak nasip eylesin

Maxi candır maşallah

@mygokhan
Hayirli olsun gule gule kullanin 🙂 courier ın daha atik hissettirmesi gaz tepkimesinden dolayi. Doblolarin gaz tepkimesi gec biraz. Performans konusunda karsilastirilmaz iki arac.

Doblo'yu almadan önce curie test etti 95 HP olan ful versiyonuydu daha sonra dobloyu test ettik doblo aldık.Yol tutuşu doblo ile karşılaştırılmaz.Tüketim olarsk doblodan daha az yakıyor hafif kasa olması nedeniyle.Kısacası curie almaktansa otomobil almayı tercih ederim ben.Doblonun kalkışı 1.vitesi ağır kalktıktan sonra iyi gider.Doblonun şanzımanı motoru kadar başarılı değil malesef.Malzeme kalitesinde curie,doblodan 1 gömlek daha iyidir.

Öncelikle hayırlı olsun.
Courier ve Doblonun farklı sınıf araçlar olduğunu düşünüyorum.

hayirli olsun abi Allah kaza göstermesin

@Zeguj
Curie fiorino klasmanında bir araç.

hayırlı olsun.

1.6 easy maxi satışta yok sadece polis araçlarına özel üretilmişti bu yüzden şaşırdım

@doblo3535
Evet bende öyle tahmin ediyordum. Doğru tahmin etmişim.
Peki bu direksiyon niye bu kadar sert? Servislik ayarı falan var mı ki?

Back