NAVİGASYON

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
fm transmitter kullanan zor gerçekten..bundan 6 sene önce almıştım ozaamanlar gayet güzel kullanıyordum ama şimdi imkansız baki abinin dediği gibi...ve daha öncede söyledim bidaha tekrarlmak istiyorum dostlar.....NAVİ ALACAKSANIZ SADECE NAVİ OLARAK KULLANMAK İÇİN ALIN...NE KADAR ÖZELLİK KOYARLARSA O KADAR İŞE YARAMAZ OLUYOR VE ÇABUK BOZULUYOR..GARMİN markayıda tavsiye ederim,dünyaca ünlüdür..

S@MeT38

Saygın Üye
Tepki
1
bende luzum gördügümde emanet alıyorum ama her araca bu cihaz şart.biraz araştırdım bu aletti almaya karar verdim
kullanan arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa sevinirim

navitech QX B511 primo

lazhttp://www.navitech.com.tr/products.asp?id=48&pid=467

ERCAN

Daimi Üye
Tepki
18
arkadaşlar..navigasyonun artısı gibi algılanan video kamera görüntüsü..sürücüye hata yaptırmaktan geri kalmıyor..gözüyle ekranı takip eden sürücü..yan mesafeleri unutuyor,,özellikle sağ,sol aynaya bakamadan hareket edince ,,aracın burun kısmı yani ön çamurluklarda..ufakta olsa hasara yol açıyor...kaportacılar bu durumu özetliyor..

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
ERCAN tarafından yazılan metin:
arkadaşlar..navigasyonun artısı gibi algılanan video kamera görüntüsü..sürücüye hata yaptırmaktan geri kalmıyor..gözüyle ekranı takip eden sürücü..yan mesafeleri unutuyor,,özellikle sağ,sol aynaya bakamadan hareket edince ,,aracın burun kısmı yani ön çamurluklarda..ufakta olsa hasara yol açıyor...kaportacılar bu durumu özetliyor..

Kesinlikle katiliyorum o yuzden ses uyarimlilar cok daha kullanisli

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ses uyarımlı derken abi? konuşanlarmı,hani var ya LAZ NAVİGASYONu..RAPTOR üretmiş:D::D:D:D

sipahi

Azimli Üye
Tepki
0
Ben bir süredir " Piranha Avatar 5" modeli kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Ömür boyu ücretsiz güncelleme var bunun için www.naviextras.com sitesine girip cihaz bilgilerinizle üye olmanız yeterli ben daha dün sorunsuz güncelleme yaptım. Cihaz son derece yeterli verilen paranın karşılığını veriyor. Bir çok özelliği var ve hepside tarafımdan denenmiştir hiç bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.
Aklıma gelenler :
TV özelliği = Analog tv alıcısı ile tam olarak iyi görüntü alayım derseniz yansıtıcının güçlü olduğu yerlerde ( genellikle şehir merkezleri ) kullanmanız gerekiyor bu kullanım sırasında hareket halinde olursanız haliyle yayın kalitesi bazen çok net bazen iyi olmayabiliyor.
BLUETOOTH özelliği = Bluetooth sorunsuz telefonunuzla eşleştirdikten sonra siz müzük dinlerken veya film izlerken gelen çağrılara cevap verebiliyorsunuz telefonu elinize almadan bu özelliği kullanabilmek için navigasyon cihazının FM verici özelliğini aktif etmeniz gerekiyor bu sayede gelen çağrıyı aracınızın ses düzeninden dinleyebilirsiniz.
FM TRANSMİTTER özelliği = Cihazı aracınızın radyosundaki boş bir frekansa ayarlayıp keyfinize bakıyorsunuz gerek gelen telefon çağrıları gerekse müzik veya film seslendirmelerini aracın ses düzeninden dinleyebilirsiniz.
E KİTAP OKUMA ve RESİM GÖSTERME özelliği = Cihaz daha önce net'ten indirdiğiniz PDF dosyalarını falan rahatlıkla açıyor ve bu sayede kitap okuyabiliyorsunuz aynı şekilde cihaza hariçten attığınız resimleride slayt olarak izleyebiiyorsunuz.
VİDEO özelliği = Cihaz ile AVI formatında kaydedilmiş video - film izleyebilirsiniz.
POI NOKTASI UYARI özelliği = *secret* Bu özellik sanırım yasal değil ama ayarlarsanız bunuda kullanabiliyorsunuz ben ayar yapmadım şahsen. Benzin istasyonlarını falan işaretleyebiliyorsunuz en önemlisi de eğer ayarlarsanız radar sinyalini aldığında sizi sesli olarak uyarıyor.
YOL BİLGİSAYARI özelliği = Bu özelliği de çok iyi kendinizce seyahate çıkmadan yaptığınız programlamaları çok güzel ayarlayabiliyor mesela aracınızın yakıtını net olarak biliyorsanız aldığınız yakıt ve cihaza kaydettiğiniz güzergah bilgilerine göre size nekadar yolunuz kaldığını ne kadar yakıtınız kaldığını kalan yakıt ile ne kadar mesafe gideceğinizi ekranda sesli - yazılı olarak söylüyorseyahat sırasında haritaya göre işlenmiş meskun mahallerde hız sınırını aştığınızda sizi uyarması hepsi var.
aklıma gelenler bunlar daha birkaç özelliği de var ama aklıma şimdilik bunlar geldi. Kısacası düşünenlere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Piranha sitesine girip soru sorduğunuzda size hemen dönüyorlar doğrusu ilk anda ben de şaşırmıştım. Pazarlama için yapıyorlar ürünü alınca muhatap bulamazsın diye düşünmüştüm ama aldıktan sonra ki sorularıma da cevap verdiler. Cihazın dahili hafızası 2 GB bunun bir bölümünü zaten yüklü olan harita navigasyon kullanıyor. Ürün ile birlikte hafıza kartı da almanız gerekir cihaz 16 GB kadar destekliyor ben aldım 16 GB ve sorunsuz çalıştırıyor.

Biraz uzun oldu ama tecrübe ettiklerimi bilgi olsun diye düşünerek yazdım belki lazım olur.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Tepki
3.193
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
sipahi tarafından yazılan metin:
Ben bir süredir " Piranha Avatar 5" modeli kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim. Ömür boyu ücretsiz güncelleme var bunun için www.naviextras.com sitesine girip cihaz bilgilerinizle üye olmanız yeterli ben daha dün sorunsuz güncelleme yaptım. Cihaz son derece yeterli verilen paranın karşılığını veriyor. Bir çok özelliği var ve hepside tarafımdan denenmiştir hiç bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar.
Aklıma gelenler :
TV özelliği = Analog tv alıcısı ile tam olarak iyi görüntü alayım derseniz yansıtıcının güçlü olduğu yerlerde ( genellikle şehir merkezleri ) kullanmanız gerekiyor bu kullanım sırasında hareket halinde olursanız haliyle yayın kalitesi bazen çok net bazen iyi olmayabiliyor.
BLUETOOTH özelliği = Bluetooth sorunsuz telefonunuzla eşleştirdikten sonra siz müzük dinlerken veya film izlerken gelen çağrılara cevap verebiliyorsunuz telefonu elinize almadan bu özelliği kullanabilmek için navigasyon cihazının FM verici özelliğini aktif etmeniz gerekiyor bu sayede gelen çağrıyı aracınızın ses düzeninden dinleyebilirsiniz.
FM TRANSMİTTER özelliği = Cihazı aracınızın radyosundaki boş bir frekansa ayarlayıp keyfinize bakıyorsunuz gerek gelen telefon çağrıları gerekse müzik veya film seslendirmelerini aracın ses düzeninden dinleyebilirsiniz.
E KİTAP OKUMA ve RESİM GÖSTERME özelliği = Cihaz daha önce net'ten indirdiğiniz PDF dosyalarını falan rahatlıkla açıyor ve bu sayede kitap okuyabiliyorsunuz aynı şekilde cihaza hariçten attığınız resimleride slayt olarak izleyebiiyorsunuz.
VİDEO özelliği = Cihaz ile AVI formatında kaydedilmiş video - film izleyebilirsiniz.
POI NOKTASI UYARI özelliği = *secret* Bu özellik sanırım yasal değil ama ayarlarsanız bunuda kullanabiliyorsunuz ben ayar yapmadım şahsen. Benzin istasyonlarını falan işaretleyebiliyorsunuz en önemlisi de eğer ayarlarsanız radar sinyalini aldığında sizi sesli olarak uyarıyor.
YOL BİLGİSAYARI özelliği = Bu özelliği de çok iyi kendinizce seyahate çıkmadan yaptığınız programlamaları çok güzel ayarlayabiliyor mesela aracınızın yakıtını net olarak biliyorsanız aldığınız yakıt ve cihaza kaydettiğiniz güzergah bilgilerine göre size nekadar yolunuz kaldığını ne kadar yakıtınız kaldığını kalan yakıt ile ne kadar mesafe gideceğinizi ekranda sesli - yazılı olarak söylüyorseyahat sırasında haritaya göre işlenmiş meskun mahallerde hız sınırını aştığınızda sizi uyarması hepsi var.
aklıma gelenler bunlar daha birkaç özelliği de var ama aklıma şimdilik bunlar geldi. Kısacası düşünenlere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Piranha sitesine girip soru sorduğunuzda size hemen dönüyorlar doğrusu ilk anda ben de şaşırmıştım. Pazarlama için yapıyorlar ürünü alınca muhatap bulamazsın diye düşünmüştüm ama aldıktan sonra ki sorularıma da cevap verdiler. Cihazın dahili hafızası 2 GB bunun bir bölümünü zaten yüklü olan harita navigasyon kullanıyor. Ürün ile birlikte hafıza kartı da almanız gerekir cihaz 16 GB kadar destekliyor ben aldım 16 GB ve sorunsuz çalıştırıyor.

Biraz uzun oldu ama tecrübe ettiklerimi bilgi olsun diye düşünerek yazdım belki lazım olur.
bilgiler için teşekkürler..

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
iyiymiş:D

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeslerim son bir yilda naviextras.com.yani I go nun yazilimini yapan firma omur boyu guncellemeli olarak satiyor yazilimi verdigi cihazlari. Ben pirhana cihaz kullaniyorum......ne cihaz kullanirsaniz kullanin yazilimi I go olsun cunku herceyrek yilda bir haritasini guncelliyor.....yani her 3 ayda bir......birde poi leri yani bilinen yerleri yani oteller moteller magazalar bakkal tamirciler bankalar vs vs cok iyi .....onun icin mutlaka yazilim I go olsun......yukarda bahsedilen mp 3 okuma film ve resim gosterimi ceviri yapma fm transmitter vs vs zaten artik bircok cihazda standart.....ama yazilim cok onemli ben 5 yildir denemedigim yazilim kalmadi ......kesinlikle I GO.....

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Birde bu yazilimda verilen adrese vardiginizda cihaz size ....verilen adrese ulastinizmi diye soruyor siz evete basarsaniz cihazi guncellemek icin pc nize bagladiginizda dogrulugunu teyit edip kendi yazilimini kontrolediyor hayir derseniz sanirim yeniden yapilandirmalarda bu hayir olan yerleri kontrol ediyorlar + guzergahiniza dahil etmek istediginiz bir poi varsa atiyorum bir is yeri mesela falan cafe gibi bunu poi ekleye isaretliyorsunuz bir sonraki guncellemede kontrolyapan denetmenler boyle bir yer varsa yazilimdaki poilere ilave ediyorlar .....rota yeniden planlama ozelligi en sevdigim ozellik.....siz bir adres giriyorsunuz......alet saga don sola don adadan ikinci cikistan cik gibi sizi yonlendiriyor.....ama gir dedigi yerde kaza var veya yol kapali veya pazar kurulmus vs vs ne yapiyorsunuz bilincsizce herhangi bir yere suruyorsunuz araci .....cihazhemen rotanin yeniden planlanmasi diyerek sizi girilen adrese baska bir yoldan mutlaka dogru olarak goturuyor......buna bayiliyorum

sipahi

Azimli Üye
Tepki
0
Arkadaşların bahsettiği tüm özellikler var. yazılımı İGO

Burada PDF dosyası şeklinde hazırlanmış döküman var incelerseniz yeni upload ettim.
http://www.4shared.com/folder/dnXfvXKt/_online.html

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
hasan68 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar peki bunun fiyatı ne kadar bilgi verebilir misiniz?

5 inc olanlari 200/250 tl bazinda......

hasan42

Yeni Üye
Tepki
0
internetten araştırıyorum hep 300tl nin üzerinde 200-250tl ye nereden bulabilirim?

bakiergul

Onursal Admin
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
hasan68 tarafından yazılan metin:
internetten araştırıyorum hep 300tl nin üzerinde 200-250tl ye nereden bulabilirim?

Ben kredi kartina taksitle A 101 den aldim zaman zaman bim ve benzeri magzalara geliyor....

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
sipahi tarafından yazılan metin:
Arkadaşların bahsettiği tüm özellikler var. yazılımı İGO

Burada PDF dosyası şeklinde hazırlanmış döküman var incelerseniz yeni upload ettim.
http://www.4shared.com/folder/dnXfvXKt/_online.html
sayfayı yasaklamışlar dostum ne vardı orda merak ettim:D

sipahi

Azimli Üye
Tepki
0
Ben hepsiburada.com'dan yaklaşık 6 ay önce 399 TL.ye almıştım şimdi biraz düşmüş fiyatı. Özelliklerine bakarsanız bu rakamı edermi diye bana göre fazlasıyla karşılıyor burada sizin kendinize sormanız gereken benim nasıl bir navigasyon cihazına ihtiyacım var sorusudur. Bir sürü özelliği olan cihazı ucuza alamazsınız.

benim aldığım cihaz bu : http://www.hepsiburada.com/Liste/piranha-avatar-navigasyon-cihazi-omur-boyu-guncelleme/productDetails.aspx?productId=otpiravatar&categoryId=257643&SKU=OTPIRAVATAR
Yukarıda bahsedilen A101 veya BİM gibi marketlerde satılanlar buna göre daha az özellikli olan ve dolayısıyla da daha ucuz olanlardır.Navigasyonda adeta dünya markası olan ve navigasyonun babası sayılan TOMTOM ve GARMİN gibi olanlar çok daha pahalıdır bilginize...

Eğer hem navigasyon olsun hem de keyfini süreyim derseniz ben bunu tavsiye ederim yine de önemli olan sizin ne tür cihaza ihtiyacınız olduğudur bunu unutmayın.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Forumun başından beri GARMİN diyorum ama Garminler genelde eylence içermedikleri için pek tutulmuyor..Şu bir gerçek :çok fonksiyonu olan hem pahalı olur hem daha fazla arıza yapar arkadaşlar.bu herşey için geçerli...