Muayene hakkında bilgi

Omer Akdemir

Onursal Üye
Selamun aleyküm abiler;

Aracımızın muayenesi geçmişti bizde bugün randevu alalım dedik iyi güzelde biz muayene tarihi ileri. Muayene tarihinde arabayı muayeneye sokunca 1 ay 3 gün geçmiş oluyor üzerinden ve sorum şu ne kadarlık bi ceza ücreti ödicez. Bi abi günlük 5 tl ekle dedide, 5 tl nedir ya? :/ Böyle birşey varmı? :/

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kim dedi günlük 5 tl diye?olurmu öyle saçmalık.aylık %5 bir cezası var.

muayene ücreti 165 tl...aylık cezasıda %5 üzerinden yaklaşık 8,5 lira eder.(8 lira 50 kuruş)

Omer Akdemir

Onursal Üye

muayene ücreti 165 tl...aylık cezasıda %5 üzerinden yaklaşık 8,5 lira eder.(8 lira 50 kuruş)

Allah razı olsun abi içime su serptin. Günlük 5 lira deyince ne diyor dedim birden ohh Allah razı olsun abi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Allah razı olsun abi içime su serptin. Günlük 5 lira deyince ne diyor dedim birden ohh Allah razı olsun abi

istarsen tüv'ün sitesinden de bakabilirsin.muayene ücretlerinin hemen altındaki satırda yazıyor.

mali_55

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Bu yil ki muayenemi normal surenin bitiminden bir hafta sonra yaptirdim.. 8,5 tl gecikme zammi aldilar.. yani aylik %5..

Su an mecliste gorusulmekte olan torba yasanin icinde muayene gecikme zamlarina iliskin de duzenleme var.. muayenesi epeyce gecmis olup yuklu g.zammi hesaplananlara, bu zammi silip TEFE oraninda cuzi bir rakamla muayene yapttirma imkani saglanacak..

Omer Akdemir

Onursal Üye
Bu yil ki muayanemi normal surenin bitiminden bir hafta sonra yaptirdim.. 8,5 tl gecikme zammi aldilar.. yani aylik %5..

Su an mecliste gorusulmekte olan torba yasanin icinde muayene gecikme zamlarina iliskin de duzeneme var.. muayensei epeyce gecmis olup yuklu g.zammi hesaplananlar, bu zammi silip TEFE oraninda cuzi bir rakamla muayene yapttirma imkani saglanacak..

Mehmet abi bu dediğine göre 1 hafta geçmiş diye 8,5 aldılarsa bizden 17lira alıcaklar? Adamlar ay başı olarak hesaplıyor galiba bizim muayene gireceğimiz tarihte aracın muayene bitiş süresinin üstünden 1 ay 3 gün geçmiş olucak?

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Evet omer ay olarak hesaplaniyor.. yeni aya gecince %5 daha hesaplaniyor..

Omer Akdemir

Onursal Üye
Evet omer ay olarak hesaplaniyor.. yeni aya gecince %5 daha hesaplaniyor..

165,50 + 17 Lira. Oh oh, hani yine biz ödemicez muayeneyi arabayı aldığımız abi ödicek ama sonuçta oda evine ekmek götürmek için çabalıyor :/ Neyse ya bakalım inşAllah bir sıkıntı çıkmazda :/

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
slm millet;

Arabam muayeneden tek seferde geçti yanlız 2 hafif kusur var
1:kısa far yönü hatalı
2:sis farı yönü hatalı

Yalnız muayene günü bir haber aldım arabanın biri alev almış söndürememişler.Bende hemen gittim 2 kglık bioversal söndürücü montelettim.Araba için ideal.Bilginize!!!!!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
far yönü ve sis farı yönü hatalı çıkmayan arabaya ben henüz rastlamadım.

bioversal söndürücü nasıl bişey?

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
sakın yanlış anlaşılmasın satıcısı felan değilim İSG uzmanı olduğum için biliyorum akaryakıt yangınında bile etkili tekrar tutuşmama özeliği var kkt gibi müdhele sonrası facia bırakmıyor.köpüklü ve elektrik yangınları dahil her türlü yangında kullanılabiliyor.% 50 daha erken söndürüyor,süresi kkt gibi 6 ay değil 4 yıllıktır.Çok verimli ben şahsen fabrikada test ettim çok etkili,basınç bitene kadar kullanabiliyorsun.Yani ufak bir yangın çıktı pimi çektin söndürdün ama %50 si duruyor dolum yaptırmana gerek yok

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Nerden temin edilebilir fiyatı nedir bu söndürücünün acaba Ahmet Bey..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
sakın yanlış anlaşılmasın satıcısı felan değilim İSG uzmanı olduğum için biliyorum akaryakıt yangınında bile etkili tekrar tutuşmama özeliği var kkt gibi müdhele sonrası facia bırakmıyor.köpüklü ve elektrik yangınları dahil her türlü yangında kullanılabiliyor.% 50 daha erken söndürüyor,süresi kkt gibi 6 ay değil 4 yıllıktır.Çok verimli ben şahsen fabrikada test ettim çok etkili,basınç bitene kadar kullanabiliyorsun.Yani ufak bir yangın çıktı pimi çektin söndürdün ama %50 si duruyor dolum yaptırmana gerek yok

Ahmet bey uzmanlığınıza saygım var ancak bu ürünle ilgili internette dolaşan şaibeler var.bu haberler doğru mu?

baknınız S3 haber : http://www.haber3.com/yangin-sondurme-tupunden-skandal-cikti-haberi-1529022h.htm

mali_55

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Mehmet Ali YALÇIN
Kan Grubu
A RH +
Meslek
memur (maliye)
Aracınız
Başka Araç
Araç Yılı
2011
Renk
gri
Bu nasıl iştir arkadaş, altından bu kadar şaibe çıkan bir ürünü devlet kurumları incelemeden etmeden nasıl satın alır...

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
yuh diyorum bu nasıl insan hayatıyla oynama cüretidir inanılır gibi değil..

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP

Ahmet bey uzmanlığınıza saygım var ancak bu ürünle ilgili internette dolaşan şaibeler var.bu haberler doğru mu?

baknınız S3 haber : http://www.haber3.com/yangin-sondurme-tupunden-skandal-cikti-haberi-1529022h.htm

Bu tip tüplerin dolumunu yapan işletmeler var,Benim çalıştığım fabrikada kuru kim yevi toz vardı 6 kg luk yaklaşık 20 adet. Tatbikat yaptığımızda bunların (kkt) 10 tanesini kullanmak zorunda kaldım küçük bir ateşi söndürmedi,Yani haklısın başımza nereden ne geleceğini bilmiyorsunuz,Ama şöyle bir düşünün Ya KKT (a,b) kullanacaksın,Ya karbondioksit (sadece C sınfı yangınlarda),Yada bioversal (A,b,c) ,

şöyle bir kıyaslayım isterseniz,

1) KKTler ; Tüplerin yıllık doluma gitmesi lazım ki arabayı bile zor götürüyorken kaç kişi bu tüplerin zamanı takip edip , süresi geldiğinde gerekli kontrolere ve douma götürür. 6 aylı kontrole gidecek ,yıllık doluma gidecek,Ve müdahele sonrası facia,ciddi temizlik gerekir.

2)Karbondioksit söndürücüler; araç için uygun olmadığını düşünüyorum siz yangına ulaşmadan etkisi kayolur ve tek kullanımlık, Birkez kullandın boşalana kadar basmalısın etkisi bitiyor çünki, Gerçi kkt de aynı tek kullanımlık,

3) Bioversal söndürücü ise her yıl kontrol yapılıyor,kontrolünü sizde yapabilirsiniz basıncında düşme varmı yokmu ona bakılıyor.daha sonra bir sonraki dolum süresi 4 yıl,Ve ayrı ayrı zamanlarda tüpün içinde söndürücü bitene kadar kullanabiliyorsunuz. yani ayrı ayrı yangınlara müdahele edebilirsiz. Yani çok kullanımlık.ve müdahele sonrası temiz bir ortam toz tok.

Yani bana göre diğerlerinden daha uygun gibi geliyor. Henüz 6 kg lık kullanmadım ama 2 kg lık tüpün akaryakıt yangını söndürdüğünü gördüm.Geçenlerde dolum yapan işletmeleri gezdim,KKT lerin tozu ithalmiş yani adamın anlatması "ben bunları yurtdışından getirdim en kalitelisi bu" dedi,yani daha dandikleri var anlaşılan ,Bioversal de aynı şekilde bir karışım ve ithal. Sonuç olarak bunların çalışmaması için 2 etken madde var.

1)dolum yapan işletme.(tam doldurdumu)
2)kullanılan etken madde.(hangi malzemeyi kullandı)

Ayrıca ramazan bayramından sonra yangın tatbikatı yapacağım. videosunu paylaşabilirim isterseniz.
6kg luk bioversal kullanacağım.B snıfı yangın olacak (akaryakıt yangını)

Bioversalin dolumunu yapan işletme ile ilgilidir o problem, Çünkü etkili bir söndürücü olduğunu gözlerimle gördüm.
yorum size kalmış. Ama şunu hatrlatmak isterimki,istanbulda çalışırken paketli damacana sudan zehirlenmiştik. Suyu analiz için tahlile gönderdiğimizde "içinde saylamayacak kadar mikrop tespit edildi" diye sağlam bir rapor geldi hayret etmiştim.Yani haklsınız insan sağlığı ucuz olmuş ama ne yazik ki öyle.Ben gördüğüm için aldım 2kg luk bioversal. Konya yaşaşayanlar için yardımcı olabilirim. Dedimya karar sizin adam belgelerini almış ,her yerde kabul görüyor, etkili söndürücü,kullanım vadesi uzun başka ne istersin ki?

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
Nerden temin edilebilir fiyatı nedir bu söndürücünün acaba Ahmet Bey..

ben arabam için 2 kg lığını aldım, sıfır yeni dolum yapılmış 85 tl verdim.(95 demişti) bayramda samsuna geleceğim istersen sana da yardımcı olabilirim.

efsane05

Onursal Üye
Adı
Ahmet KELEŞ
Modeli
Renk
SİYAH-VİP
geremy konya da isen sana tarif edebilirim aldığım yeri ,inceleme fırsatı bulursun belki,site kullanıcılarına bir yardımımız dokunur, ne dersin

geremy

Onursal Kurucu
geremy konya da isen sana tarif edebilirim aldığım yeri ,inceleme fırsatı bulursun belki,site kullanıcılarına bir yardımımız dokunur, ne dersin

olabilir